עוז - סגן ראש העיר בשכר ל-4 חודשים

עשרה מחברי מליאת מועצת העיר דרשו השבוע למנות את חבר מועצת העיר חנוך עוז, לסגן ראש העירייה בשכר ויו"ר אגף ההנדסה. עוז נבחר לתפקיד לאחר שסגן ראש העיר עופר רשף התפטר מתפקידו. בישיבת מליאה שלא מן המניין זומנה השבוע על ידי חברי מועצת העיר משה סיני, יגאל ינאי, ניסים צדוק, עוזי אשואל, נתי אחרק, אביעד גרמה, משה סעדי, עו"ד אריה דורני, חנניה צפר ואבינעם משה, שחתמו על מכתב לראש העירייה יגאל יוסף ובו בקשה לזמן את הישיבה ולמנות את חנוך עוז כסגן בשכר. חבר מועצת העיר יוסי שניר, שלא חתם על הבקשה, שלח מכתב ליוסף בו ביקש שלא למנות סגן ראש עיר בשכר עד תום הקדנציה הנוכחית. "בעקבות מצבה הכלכלי הקשה של העירייה ואי יכולתה לעמוד בכל מחוייבותיה על פי התקציב לשנת 2003, לא ימונה סגן ראש עיר בשכר", כותב שניר, "לתשומת הלב, המשמעות הכספית למינוי סגן בשכר לתקופה זו היא הוצאה מיותרת של 250,000-200,000 שקל. אין מניעה למנות סגן ראש עיר שלא בשכר".

שניר אמר בישיבה: "אין לנו כסף לשלם לביגוד לעובדים. שר הפנים לא אישר לרשויות הגדולות למנות יותר משלושה סגנים לערים שיש בהם מאות אלפי תושבים. אז ראש העין יכולה להסתפק בשני סגנים עד תום הקדנציה". עו"ד דורני אמר: "חנוך הוא לא סוגיה אישית. אם אתה לא סגן בשכר, קשה לעשות את העבודה ולעמוד בדרישות התפקיד. לתפקיד הזה צריך מישהו מקצועי וכל מי שמבצע את זה מקבל שכר. יו"ר אגף ביצועי חייב לקבל שכר, הוא זרוע מסייעת להחלטות מועצת העיר". יגאל ינאי הגיב על דברי שניר; "העלית הצעה דמגוגית. מה אתה עשית ברשות החניה? לא אישרת כספים לאנשים שלא עושים כלום?" "חנוך הוא אדם בעל כישורים, אנרגטי, דינמי ומקצוען והוא זה שמתאים לתפקיד. עם זאת אני מכבד את בקשתו של שניר", אמר משה סיני בדיון. סיני פנה לראש העירייה יגאל יוסף בטענה כי אם יתמוך במועמדותו של עוז לתפקיד "נלך כולנו בעקבותיך ונצביע איתך". בסיום הישיבה הועלו שתי הצעות. שניר בלבד הצביע בעד הצעתו, עופר רשף ויגאל יוסף נמנעו. הצעת המליאה התקבלה ברוב קולות למעט יוסי שניר ועופר רשף שהתנגדו. יש לציין כי המליאה הצביעה בעד מינויו של עוז כסגן בשכר. על פי החוק, רק אם עוז יקבל מינוי מידי ראש העירייה לעמוד בראש אגף ההנדסה, יוכל לקבל שכר.

ראש תנועת דרך חדשה המתמודד על ראשות העירייה, רזיאל אחרק, שלח מכתב לראש העירייה ולחברי מליאת מועצת העיר בנושא. "נדהמתי לשמוע כי בכוונתכם לזמן ישיבת מליאה שלא מן המניין במטרה למנות את חנוך עוז כסגן בשכר", כותב אחרק, "מינויו של עוז בשכר יגרום להוצאה מיותרת של מאתיים אלף ש"ח מקופת העירייה. אין לי ספק כי מדובר בעוד אחד מתסמיני הבחירות העצובים הגורמים לחברי מועצת העיר לשכוח, לאבד, או להתעלם מחובתם הציבורית. ב-200 אלף שקל שעוז עתיד להשתכר ניתן היה לחזור ולהעסיק את מדריך הנערים בסיכון של אגף הרווחה או למנוע את סגירת התיכון הדתי. משה סיני לא היה צריך "לאתר" מקורות תקציביים כדי לסייע לתקציב החינוך, עמותות הנוער וקבוצת הכדורסל, כדבריו לפני כחודש". הסגן הקודם, עופר רשף: "לא תמכתי בחנוך עוז ואני אומר זאת בלי צביעות, כי לאור התנהלותו ועבודתו במהלך הקדנציה הוא לא ראוי לתפקיד. ליוסף עצמו יש דעה מאוד קשה על חנוך עוז אותה הביע ברבים מספר רב של פעמים. משיקולים פוליטיים זולים הוא תמך במינוי. ריחמתי על משה סיני שנאחז בכל קש פוליטי וראינו כולנו איך מי שכל הקדנציה, הדבר היחיד שהוא עסק בו הוא כיצד להדיח את סגני ראש העיר כדי שהכסף יופנה למטרות אחרות, לפתע הוא ראשון התומכים במינוי סגן ראש עיר בשכר לארבעה חודשים וגדול המשבחים של עוז". דוברת משרד הפנים, סבין חדד מסרה כי נושא מינויו של עוז נמצא בבדיקה. דובר העירייה, רפי חתוכה: "חנוך עוז נבחר כסגן בשכר. לגבי הסמכות שלו, ראש העיר ישב עמו בימים הקרובים ואז יוחלט לגבי סמכותו. נכון לעכשיו, הוא אינו מחזיק באגף ההנדסה. רק לאחר החלטת שר הפנים יוכל עוז לקבל שכר".

 

תאריך: 12/06/2003

מאת :חגית חיימי

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
24  דני
 נראה לא נכון לתת מינוי ל 4 חודשים עם זה היה בתחילת ...

 

 

   
   
 

משמעות כספית - עוז

 

12/06/2003

   
   
 

הוא דינאמי ומקצוען. סיני ,ינאי וצפר בהצבעה על מינוי עוז

 

12/06/2003