מנהיג מלידה

אומרים עליו שהוא מנהיג מלידה. הניסיון שלו בליגת העל והמוטיבציה שהוא מצליח להחדיר בקרב חבריו לקבוצה, הקנו לו שם זה . לא בכדי החליטה הנהלת הקבוצה למנותו בעונה השנייה שוב לקפטן הקבוצה . מוטי בן בסט, המנהיג הבלתי מעורער של מכבי ראש העין בכדורסל. בראיון לקראת פתיחת העונה.
מוטי, האם נכונה השמועה שחשבת לפרוש בסוף העונה שעברה?
"היו לי הרהורים על "הורדת הילוך" בסוף העונה שחלפה. הגעתי לגיל מסוים שבו כל שחקן "צריך להוריד הילוך", שזה אומר לשחק בליגה יותר נמוכה, אבל בשיתוף עם אשתי החלטתי להמשיך ולהיות שחקן פעיל וזאת עקב הסיומת המוצלחת והכייפית שהיתה בסוף העונה שחלפה. ברור שלעובדה שיש הנהלה מצוינת כמו במכבי ראש העין, מאמן משכמו ומעלה כמו רובי בלינקו וכל החברים הנחמדים מסביב ובראשם אורן דביר שמעבר להיותו מנהל הקבוצה הוא גם חבר, היה משקל כבד בהחלטתי להמשיך ולשחק במכבי ראש העין".
האם אתה חש בהבדל בין סגל הקבוצה בעונה שעברה לעונה הנוכחית?
"בוודאי שיש הבדל. בעונה שעברה היתה בנויה הקבוצה משחקנים צעירים, שמצד אחד היה לזה יתרון של רוח צעירה, ובשפת הכדורסל קוראים לזה "רגליים צעירות" אך מצד שני היה חוסר ניסיון, וזו כנראה אחת הסיבות שבהנהלת מכבי ראש העין החליטו לצרף אותי לסגל הקבוצה, כי יש לי נסיון עשיר הן בליגת העל והן בליגה הלאומית. ההנהלה העדיפה לאור ההתפתחויות שקרו לקראת סוף עונה שעברה, לצרף לקבוצה שחקן בעל ניסיון כמוני, ולא לצרף שחקן יותר כשרוני. אני שמח שהשנה הקבוצה יותר מנוסה".
במה מתבטא השינוי?
"השינוי מתבטא בניסיון להנהיג את הצעירים שהצטרפו לסגל הקבוצה ולחבר אותם כמקשה אחת עם השחקנים המנוסים והיותר מבוגרים וזאת כדי להישאר בליגה הלאומית. השנה אני שמח להיות חלק מהפזל של הקבוצה כאשר המטרה היא לחבר את כולם, ופה המשקל שלי יותר קטן כי יש בקבוצה עוד שחקנים מנוסים ומבוגרים. מבחינה מקצועית, המטרה לשחק ביחד וליהנות מהמשחק, להשתדל לעשות את התוצאות הטובות ביותר שאפשר, למרות ההגרלה הקשה בסדר המשחקים, בפתיחת הליגה".
האם סגל הקבוצה הנוכחית מתאים לליגת העל?
"אני חושב שזו טעות לדבר על עלייה, כי הליגה מאוד שווה ואני כל הזמן אומר שהקבוצה הזו יכולה לסיים את הליגה במקום הראשון אבל גם יכולה לסיים במקום השמיני, כי אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה. לגבי שאלתך, אם סגל הקבוצה מתאים לליגת העל או לא, יש משפט חכם שאומר 'כשנגיע לגשר, נעבור אותו', ואני בטוח שמה שאני רואה, רובי רואה יותר טוב. והיה אם ומכבי ראש העין תהיה בליגת העל שזה מאוד מאוד רחוק, יש לנו מאמן מספיק חכם ומנוסה שיחד עם ההנהלה ידעו לקבל את ההחלטות הנכונות".
אומרים שהגעת לקבוצה בזכות יאיר שרון, מה לא עבד אצל יאיר המאמן לשעבר לעומת רובי המאמן הנוכחי?
"אני חושב שזה מיותר היום להתעסק בעונה שחלפה ובכלל אני לא מאמין בלהסתכל על ההיסטוריה אלא על העתיד אז כבודו של כל מאמן במקומו, ואני רק יכול להגיד ששני המאמנים אמנם שונים בגישה שלהם אבל שניהם מאמנים מצוינים".
יש לציין כי לאור התוצאות הלא מחמיאות שספגה הקבוצה כאשר כמעט הורידו אותה לליגה הארצית, החליט הקהל הביתי "להצביע ברגליים" והדיר את עצמו ממשחקי הקבוצה, הקהל שבכל זאת הגיע למשחקים דרש את פיטוריו של המאמן יאיר שרון, שלא הסכים לעבור על כך לסדר היום, המוטיבציה בקרב השחקנים ירדה וחלקם הפסיקו להאמין בעצמם. ההנהלה פיטרה את יאיר שרון ומינתה את רובי בלינקו, "היה צריך להביא מאמן שייתן לשחקנים את רוח האמונה ולשמחתנו עשה זאת המאמן רובי בלינקו, שהביא איתו רוח אמונה והתלהבות בקרב השחקנים, זה עבד נורא מהר ואנחנו ראינו כשהגיע הנצחון הראשון אחרי 10 הפסדים, הנצחונות הגיעו בצרורות עד סוף העונה ונשארנו בליגה הלאומית" אומר חבר הנהלה בכיר.
איך מחזירים את הקהל ליציעים?
"פשוט מאוד: קהל אוהב נצחונות, כשקבוצה מצליחה הקהל מגיע,כשקבוצה מפסידה כמה משחקים הקהל מוריד הילוך. כל השאר זה סיפורים".
אתה מאמין שתראה את מכבי ראש העין בליגת העל בסוף העונה?
"אני אענה לך בשאלה כמו יהודי טוב. אתה יודע למי ניתנה הנבואה. '' אני בטוח שגם אתה יודע שאני לא כזה".

 

תאריך: 30/10/2003

מאת :יהורם אלוני

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים