חדש מול ישן

השבוע התכנסו חברי מועצת העיר החדשים לישיבה ראשונה בראשות ראש העיר משה סיני , יוסף הבטיח כי לא יהיה אופוזיציונר מתלהם , סיני לקח אחריות בשמו ובשם חברי מועצת העיר על הדברים הטובים והפחות טובים .
ביום שלישי השבוע התקיימה הישיבה הראשונה של מועצת העיר החדשה במתנ"ס. האולם צר היה מלהכיל את כל האנשים שביקשו להיות שותפים לאירוע ההיסטורי. ראש העיר היוצא, יגאל יוסף, פתח את הישיבה ובירך את משה סיני ואת חברי מועצת העיר החדשה באומרו "צריך לא רק לברך אלא להתפלל להצלחתם". למשה סיני אמר "תצטרך לשמור על הגב, המלאכה לא פשוטה, האתגרים רבים ומורכבים".
יגאל יוסף הזכיר עד כמה לא פשוט היה לו לתפקד במועצת העיר הקודמת שהורכבה מ-51 סיעות, מרביתן סיעות יחיד. "במועצה הנוכחית יש יותר סיעות המונות שני חברים אך גם זה לא פשוט" הוסיף יוסף. יוסף, הביע את תקוותו כי כעת כשכמעט מחצית מחברי המועצה הנבחרים הם תושבי השכונה הצבאית "יהיה חיבור טוב יותר של תושבי השכונה לראש העין הותיקה ויום הזכרון לחללי מערכות ישראל יצויין בטכס אחד ליד האנדרטה בראש העין הותיקה". כזכור, בשנים האחרונות נוהגים תושבי השכונה הצבאית לקיים טכס נפרד ביום הזכרון לחללי מערכות ישראל, סוגיה שהיוותה בסיס לחיכוך עם ראש העיר היוצא, יגאל יוסף.
על הגשמת חלומו ליצירת מיזוג גלויות בראש העין אמר יוסף "הנה לא חלפו עשר שנים ובראשות העיר עומד איש השכונות החדשות שאינו יוצא תימן", יוסף הודה לחברי מועצת העיר היוצאת על פעילותם לטובת ראש העין "אלו היו חמש שנים קשות, לאחר קליטת האוכלוסיה שזה מקרוב הגיעה לראש העין, גידול של פי ארבעה בכמות התושבים בעיר וגם המשבר הכלכלי הוסיף על הקשיים הרבים ממילא". לטענת יוסף הוא מותיר אחריו תוכניות רבות ואיכותיות "השארנו תוכניות לעשרים שנה קדימה, בתחום התעסוקה, הבניה ועוד. לראש העין פוטנציאל התפתחות אדיר". עוד הביע יוסף את תקוותו כי "נהיה רשות נטולת מענק ולא מקבלת מענק". יוסף בחר להדגיש בדבריו את הצורך להשקיע בראש העין הותיקה לטובת כל תושבי ראש העין "התקציב שהוקצה לטובת שיקום ראש העין הותיקה, צריך לשמש ייעוד זה. יש לכבד החלטות קודמות ולא לעשות בהן שינויים שאינם מחוייבי המציאות". הדברים נאמרו ככל הנראה לאור שמועות על קריאה של גורמים שונים להשתמש בתקציב גם לטובת השכונות החדשות.
ראש העיר משה סיני הכחיש בשבוע שעבר כי בכוונתו לשנות את ייעוד התקציב. יוסף הבטיח כי לא יהיה אופוזיציונר מתלהם ויסייע ככל יכולתו "אני שבע רצון מההזדמנות שנתנו לי אנשי ראש העין במשך עשרים שנה, להשאיר את רישומי" והביע את תקוותו כי "ההיסטוריה לא תשוכתב", הרב בסיס בירך את חברי מועצת העיר הנכנסים והיוצאים והשווה אותם ל"מלאכים שמשרתים ואיל להם כי יכבדו אחד את השני ואז אפשר יהיה לקצור את הפירות". ראש העיר, משה סיני, פתח ואמר כי הוא מקווה שגם בישיבות הבאות תהיה נוכחות של קהל רב. סיני דיבר על כוונתו לפעול בפתיחות,שקיפות ועידוד הציבור לגלות מעורבות במועצה ובעירייה. ראש העיר הודה לראש העיר היוצא, יגאל יוסף ואיחל לו שימשיך ויוסיף לתרום לעיר כפי שעשה עד כה. סיני ציין את תרומתו של ראש העיר היוצא לשגשוגה של ראש העין. ראש העיר הודה לחברי מועצת העיר היוצאת על תרומתם לעיר, ציין כל אחד מהם באופן אישי וסקר את פועלו של האיש בעירייה. בסיום דבריו, העניק ראש העיר, משה סיני, תעודת הוקרה לכל אחד מחברי המועצה היוצאת. ראש העיר בירך את חברי המועצה הנכנסת והציג כל אחד בשמו."אני מקבל יחד עם חברי מועצת העיר הנכנסים, אחריות על העיר. על הדברים הטובים והפחות טובים" פתח סיני והוסיף כי הוא "בטוח שחברי מועצת העיר שעושים עבודתם בהתנדבות, יוכיחו את עצמם. בשיחותי עימם ראיתי עד כמה גדול הרצון ללכת קדימה, להתעלם מאינטרסים אישיים ופוליטיים רק כדי לתת לתושבי ראש העין".
ראש העיר התחייב כי "העיר תתנהל על פי אמות מידה ראויות ומקצועיות, המשפט החוק והסדר יהיו נר לרגלי". במועצה החדשה תכהינה ארבע נשים: עו"ד עדה אהרון, שרי סלע, סיגל שיינמן ואלונה דור-קולן. ראש העיר רואה בעניין "שינוי מעודד וחיובי שתורם לרצון הנשים להיות מעורבות בעשייה" והתחייב "לשמר את הנשים בתפקידים נוספים". "מידע הוא לא כח" אמר ראש העיר והוסיף "כל נושא בעירייה יהיה שקוף לידיעת הציבור". ראש העיר הבטיח כי כל מי שיפנה לעירייה יקבל את מלוא הקשב ובראייתו התושב הוא "קודם כל אדם, וצריך לקבל שירות ומענה נאות לכסף שהוא משלם". יש לציין כי סיני לא הציג בישיבת מועצת העיר את מי שישמשו כסגניו. כפי שפורסם ב"אינדקס" סיני התחייב שלא ימנה סגנים בשכר במשך חצי השנה הקרובה, אך על פי חוק חייב ראש העיר למנות לעצמו תוך חודשיים ממלא מקום.

 

תאריך: 19/11/2003

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
160  חזי
 ליפה באומן מדוע ראש העיר לשעבר יצא מכוער בתמונה ...

 

 

   
   
 

רוטציה

 

20/11/2003