אני אמצא את הדרך

יו"ר אגף התרבות והנוער, סיגל שיינמן מרגישה טוב למרות ריבוי המשימות וחוסר התקציב המשווע. בבית נותנים לה ציון 9 מתוך 10 כדי "שיהיה לה למה לשאוף" והיא בהחלט שואפת. היא מתייחסת גם ליחסים בינה לבן אלונה דור קולן. סיגל שיינמן, מורה מזה 18 שנה , מתרווחת לשיחה עם ראשונה לאחר היבחרה למועצת העיר. בין הקפצה של ילד אחד לחוג והחזרתו של השני ("אני גם נהגת מונית"), קביעת פגישות במסגרת תפקידה החדש כיו"ר אגף התרבות והנוער, היא מספרת לנו על האידיאולוגיה והמחשבות שמניעות אותה. כיצד את מחלקת את זמנך בין כל מחוייבויותייך, כאם, מורה וכעת גם כיו"ר אגף?
מדי יום בסיום הלימודים אני מגיעה למישיבות ופגישות. את היום היחידי שאינני מלמדת בו אני ממלאה בפגישות באגף. מנסה לנתב בצורה המיטבית בין הילדים, החוגים, התפקיד החדש,ההוראה – אני אמצא את הדרך. מה מניע אותך?
רציתי לשנות, להיטיב , למען חבריי, שכניי, בני משפחתי, למען התושבים. האמינות, היושר, הכנות, הצורך לעשות מתוך מחוייבות אישית, אלו הדברים שמובילים אותי. גדלתי בבית שתמיד עשו בו למען הקהילה. סבי וסבתי שיחיו, בני 92ו-86 גידלו אותנו על סיפורי העשייה שלהם ותמיד היו שם כדי לעזור. רצית יותר מכל את תיק החינוך, הויתור עליו היה קשה מבחינתך?
הויתור על תיק החינוך היה קשה כי נושא החינוך הינו מהותי בעיניי. יש לנו מחויבות לבוחרים. ראינו שיש לראש העיר מחוייבות אישית לנושא החינוך והוא התעקש להשאיר את תיק החינוך אצלו. ביקשנו להיות מעורבים ולא מתערבים, אני מכירה ומעורה היטיב במערכת החינוך וכל רצוני הוא לסייע ככל האפשר. כממונה על תחום הנוער בעירייה, האם בכוונתך להקים מועצת נוער עירונית?
בכוונתי להקים מועצת נוער עירונית שיהיו בה נציגויות של בני נוער מבתי הספר, תנועות הנוער, אגודות הספורט, הקונסבטוריון. בכוונתי לרתום אותם לעשייה חיובית בעיר. מהי עמדתך בעניין פתיחת בתי עסק בשבת?
חשוב לנו לאפשר קיום חיי תרבות לציבור החילוני , מדובר באוכלוסיה סאי אפשר להתעלם מצרכיה. כבודו של הציבור הדתי יישמר, לא ייפתחו בתי עסק באזורים דתיים. רצוני הוא שהציבור הדתי יכבד אותנו כפי שאנו מכבדים אותו.זה היה דברו של הציבור, גם בראש העין הותיקה כפי שבא לידי ביטוי בבחירות.

הכאב גדול
אי אפשר בלי לבקש את התייחסותך לכל השמועות בדבר דברים שנאמרו בחוגי בית שלכם כנגד ראש העין הותיקה, מה שגורם לחששות בקרב מי שעתידים לעבוד איתך. כל השמועות, כל מה שנאמר, עצוב שנאמר. מישמפיץ אותן לא היה ככל הנראה מעולם בחוג בית שלנו. אומרים את זה אנשים שעינם צרה בהצלחתנו, אנשים שחושבים שדיברנו בגנותם. 1,460 בוחרים חשבו אחר. דיברנו על השקעה בשכונות הותיקות והבאה לרמה שווה בין השכונות. אנחנו באמת מאמינות בזה. כל הילדים מגיעים בסופו של דבר לאותן חטיבות. וילד הוא ילד, בין אם הוא דתי, חילוני, מהשכונות הותיקות או החדשות. הוא צריך לקבל את המגיע לו. זכות בסיסית לחזות אסטטית בסביבתו ולא חשוב היכן הוא גר. העבודה מרובה וצריך לגייס כוחות פיזית ונפשית כדי לעבור את השנה הקרובה. אינני מתכוונת לבזבז את האנרגיה על דברים שליליים. הכאב הגדול שלי הוא מכך שמקלקלים את הציפייה למשהו טוב שיקרה בעיר. אני מזמינה כל מי שרוצה לשאול אותי, לדבר, להתקשר אלי. אני מוכנה לדבר עם כל אחד. מהן תוכניותייך בתחום התרבות בראש העין?
יש לי תכניות רבות. לדאוג לכך שיהיה לנוער מה לעשות, מוזיקה בגי הילדים, ספריה פעילה ושוקקת ואפילו תזמורת עירונית שתקום בתוך כמה שנים ותכלול נגנים שמתגוררים בעיר ומנגנים בתזמורות עירוניות אחרות דוגמת ראשון לציון. מה את מאחלת לייו"ר אגף החינוך?
הצלחה רבה, עם הצביטה בלב כיוון שזהו תפקיד שרציתי כל כך. אני מוכנה להיות לו לעזר בכל מה שידרש, לא אבקש לגזור סרט. מסר לחברייך לקואליציה?
בואו נשים את הפוליטיקה בצד ונעבוד יחד, בשיתוף פעולה, נעזור אחד לשני, נפרגן אחד לשני ורק כך נוכל לקדם את ראש העין. העבודה קשה ונדרשים לה כל הכוחות שלנו. כקבוצה נציח יותר מאשר כבודדים. שכל אחד יחשוב שיש לו רק חמש שנים כדי להשפיע ואז כל אחד ייתן מעצמו את המקסימום. כמה זמן יידרש כדי לקדם את נושא התרבות בראש העין?
המצב במתנ"ס ובעירייה קשה ביותר. נעשה כל מה שאפשר בחוסר התקציב ובמגבלות. זה יקח לפחות שנה עד שנה וחצי עד שנוכל לראות את האור. יש לנו תכניות רבות ואנשים רבים , מקסימים פונים אלי ומציעים הצעות. אני מזמינה את כל מי שחושב שיש לו מה לתרום בנושא , ליצור איתי קשר. בשלב זה, אין לי אפילו משרד בעירייה בו אני יכולה לעבוד.

 

תאריך: 28/11/2003

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים

 

 

   
   
 

 

28/11/2003