הפיספוס הגדול של מכבי ראש העין

מכבי ראש העין. אירחה השבוע את מוליכת טבלת הליגה הלאומית. הפועל חולון וכפתה עליה הארכה במועד החוקי 73-73, הפועל חולון ניצחה בשניה האחרונה "בזכות" טעויות השופטים .

מכבי ראש העין בכדורסל, אירחה השבוע את מוליכת טבלת הליגה הלאומית, הפועל חולון, והפסידה בשניה האחרונה בתוצאה 83-82. הנצחון הושג מסל נצחון של שחקנה, ירון להט, בשניה האחרונה. שחקני הקבוצה האורחת, הפועל חולון, מודים כי הקבוצה המקומית, מכבי ראש העין, סבלה מטעויות השופטים. המתיחות בין מחנה האוהדים של שתי הקבוצות הגיע לשיאו כבר לפני שלושה שבועות, כאשר הופיעו כתובות נאצה במדור הספורט של אתר אינטרנט ואף איומים ברצח. כדי למנוע תגרות ידיים בין האוהדים, יזמה הנהלת מכבי ראש העין פגישה בין חברי הנהלת הקבוצה ובין חברי הנהלת הפועל חולון וראשי אוהדיה לפגישת פיוס והרגעת הרוחות. האורחים מצידם הבטיחו לעשות כל שביכולתם על מנת שהמשחק יהיה הגון וספורטיבי וללא הפרעות מצד האוהדים. למרות הפגישה, הגיעו בלילה שבין שני לשלישי, ככל הנראה אוהדים מחולון וריססו כתובות נאצה בפתח הכניסה לאולם הכדורסל במרכז הפיס בעיר, דבר שקומם את תושבי ראש העין ואת אוהדי הקבוצה בפרט. הנהלת הקבוצה המקומית, מכבי ראש העין, הגישה תלונה במשטרה נגד המעשה. גם חבר הנהלת הקבוצה, משה בכר, שיגר מכתב ליו"ר איגוד הכדורסל ולרכז הליגות נפתלי גושן, התריע בפניו על המעשה הנפשע, ודרש לנקוט בהליכים להפסקת תופעת האלימות ובעיקר בליגה הלאומית.

ולמשחק עצמו: כשעה וחצי לפני תחילת המשחק הגיעו כוחות מתוגברים של משטרת ראש העין בפיקודו של רפ"ק בני תייאר למרכז הפיס כדי לשמור על הסדר בסיועם של כוחות האבטחה של חברת "יבטח". מחנות האוהדים הופרדו, והמשחק נערך תחת אבטחה כבדה. שופטי המשחק, יעקב ראובן ונחמן שרון, הוציאו את המשחק לדרך ושתי הקבוצות, מכבי ראש העין והפועל חולון, הציגו בפני מאות האוהדים (600 במספר) משחק כדורסל ראוי לשמו. הרבע הראשון הסתיים בתוצאה 17-14 לקבוצה האורחת, הפועל חולון. ברבע השני ראינו "משחק מלחמה" של שתי הקבוצות, ובפרט מצידה של מכבי ראש העין שנתנה "מלחמה" על הפרקט ונהנתה מקהל ססגוני שלא הפסיק לעודד ולא נבהלה משחקניה המצויינים של הפועל חולון, ירון להט וטיק רוג'רס. המחצית הראשונה הסתיימה בתוצאה 31-29 להפועל חולון.

המחצית השניה נפתחה בסערה מצידה של מכבי ראש העין שאף הצליחה לעלות ליתרון משלשה מדהימה של יניב וינוגרד ומקליעות מדהימות של הקפטן, מוטי בן בסט. גם שחקניה המצויינים של מכבי ראש העין, דורון קרמר ורוב הסקינס, תרמו ליתרונה של ראש העין והקהל הביתי קם על רגליו לעודד את השחקנים. במהלך הרבע האחרון תנודת הסלים נעה לכאן ולכאן, אך המתח הגיע לשיאו כאשר נותרו כ- נ שניות לסיום המשחק, כאשר השעון הורה על התוצאה 73-73, ביצע שחקנה של הפועל חולון, ירון להט, עבירה על שחקנה של ראש העין. רוב הסקינס. מתחת לסל (עבירה ברורה). דבר שהיה מקנה לו שתי קליעות עונשין, אולם השופטים בחרו להתעלם ולא שרקו לעבירה, דבר שקומם את הספסל של ראש העין. גם במשחק ההארכה (5 דקות), שלטה מכבי ראש העין במשחק, ואף עלתה ליתרון, אך החטאה מקו העונשין הספיקה להפועל חולון לנצח בשניה האחרונה את המשחק מסל של שחקנה, ירון להט. קולעי הנקודות לראש העין: הקפטן, מוטי בן בסט, 24 נקודות. רוב הסקינס, 6נ נקודות. דורון קרמר, 5 נ נקודות. יניב וינוגרד,(וינו) 3 נ נקודות. נדב לוי, 5 נקודות. לי כהן, 3 נקודות ואבי כהן 4 נקודות. מכבי ראש העין ממוקמת כיום במקום ה-5 בטבלה כאשר ארבע נקודות מפרידות בינה ובין המקום הראשון. ביום שלישי, בשבוע הבא, ב- 10.2.04 בשעה 20:00, תארח מכבי ראש העין במרכז הפיס את סגנית מוליכת הטבלה, קרית אתא, למשחק קרב מעניין על המקום הרביעי.

 

תאריך: 06/02/2004

מאת :יהורם אלוני

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים