עולים כיתה אך לא בבית ספרנו

60 תלמידים מחטיבות הביניים "גוונים" ו"היובל" קיבלו לאחרונה הודעה כי לא יוכלו ללמוד בבית ספר "בגין". בי"ס בגין כידוע, הוא בית הספר התיכון הממלכתי היחיד בעיר כך שלגבי התלמידים שלא תתאפשר הרשמתם לתיכון, משמעות הדבר היא, שהתלמידים והוריהם ייאלצו לכתת רגלים ולחפש מסגרת חינוכית אחרת, מחוץ לעיר.

הורים שילדיהם קיבלו את המכתב, זועמים על ההחלטה וטוענים כי לא יתכן שכמות גדולה כל כך של תלמידים נדחקת בעצם ממערכת החינוך בעיר. דובר העירייה מסר בתגובה לפנייתנו כי:"במהלך מחצית שנה"ל תשס"ד הוחלט בשיתוף משרד החינוך, המפקחים והיועצים להודיע מבעוד מועד לתלמידים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה הבסיסיים לביה"ס התיכון "בגין", הן בשל בעיות התנהגות חמורות והן בשל הישגים לימודיים נמוכים (ציון ממוצע פחות מ-55)".

הדובר הוסיף כי ההודעה הועברה לתלמידים ולהוריהם עוד באמצע השנה, על מנת לאפשר להם לשפר את התנהגותם והישיגיהם הלימודיים במהלך המחצית השנייה של שנת הלימודים ולהתקבל בשנת הלימודים הבאה לתיכון "בגין". "אנו מקווים כי כך יהיה" מסר הדובר. הדובר הוסיף כי "באסיפות הורים בביה"ס הוצגו ע"י מנהלת ביה"ס תיכון בגין תוכניות לימודיות, מגוון המגמות ותנאי הקבלה, כך שלא היתה הפתעה בשיגור המכתבים להורי התלמידים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה". יועצות בתי הספר בחטיבות הביניים עומדות לרשות ההורים והתלמידים גם בכדי לסייע להם למצוא מסגרות חלופיות. "מסגרות אלו אמורות להיות מחוץ ליישוב, לצערנו" אמר הדובר "משום שאין כיום מענה נוסף ברה"ע". היועצות והקב"סים עושים רבות כדי להתאים את סוג ביה"ס לכישוריו ויכולותיו של התלמיד. בכל מקרה, העירייה משלמת אגרות חוץ והחזרי נסיעות לכל תלמיד הנאלץ ללמוד מחוץ ליישוב. אגף החינוך, אומרים בעירייה, נכון לסייע לכל תלמיד בכל עת ומאחל לכולם הצלחה.

 

תאריך: 26/03/2004

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
204  רוני
 דבר מעולה רק בצורה זו רמת בית הספר תעלה מעלה מעלה ...