הורים במשבר

אם לא יאושר בקרוב תקציב לקרן קרב, הרי שלא יוכל להיחתם הסכם עם הקרן שיאפשר את המשך הפעלתה , ועדי ההורים נמצאים במלכוד בשל קיצוץ רטרואקטיבי של 16% שהוחל על התקציבים שמעבירה הרשות לבית הספר.

בישיבת ועד ההורים היישובי, שהתקיימה ביום שלישי, בהשתתפות מנכ"לית העירייה, היתה סוערת אף שכל הנוכחים הקפידו לדבר בנימוס. כל כמה שנציגי ועדי ההורים מתוסכלים מהמצב אליו הגיעו בתי הספר, לנציגת הרשות המקומית, אירית נתן, לא היתה תשובה עבורם. תקציב החינוך לבתי הספר, מורכב מתקציב שמעביר משרד החינוך לעירייה, לטובת בתי הספר ומנתח תקציבי שהעירייה מקצה לבתי הספר. אם לא די בכך, שמשרד החינוך הקטין את התקציב שהוא מעביר לטובת בתי הספר, (והויכוח על העובדה האם כל בית ספר אכן מקבל את המגיע לו מתקציב זה, עדיין לא הסתיים'). לפני שנתיים, בשנת הלימודים תשם"ב, היה חלקו של משרד החינוך 708,550 ש"ח וחלקה של העירייה 620,872 ש"ח ובסה"כ היה תקציבם של בתי הספר בעיר 1,329,422 ש"ח באותה שנה.

בשנת תשס"ד, היה חלקו של משרד החינוך 389,072 ש"ח ואילו חלקה של העירייה, 529,291 ש"ח והתקציב לכלל בתי הספר בעיר עמד על 918,363 ש"ח. כמות התלמידים בבתי הספר לעומת זאת, גדלה מ-7400 ל-7700 תלמידים ומדובר רק בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, נוסף על כרי קיצצה העירייה את התקציבים שהיא מעבירה לבתי הספר ב-16%, רטרואקטיבית מתחילת השנה. ב"גוונים" ובבי"ס "טל" יאלצו בקרוב לנתק את קווי הטלפונים. חברי ועד ההורים היישובי שבו והזכירו למנכ"לית העירייה את הבטחתה בישיבה קודמת בה השתתפה, לפני אישור תקציב שנת 2004 על ידי חברי מועצת העיר כי קרן קרב היה תהיה. תקצוב קרן קרב לא היה בבסים תקציב 2004 והוא אמור לעלות בדיון התקציב הרבעוני. קרן האור היחידה בדיון העצוב משהו, של הורים שמוצאים עצמם במאבק מול הורים אחרים, על מטרה זהה, חינוך טוב וראוי לילדינו, היה פרוייקט "עתיד לכל תלמיד" שהציג אבי שיינמן. הפרוייקט, שמי שעומדת מאחוריו היא מלי ניר, תושבת גבעת הסלעים שהגיעה לנושא בשל בעיה אישית שחשפה אותה לצורך, הינו פרוייקט להקמת מערך מתנדבים לסיוע לתלמידים מכל בתי הספר בעיר. במסגרת הפרוייקט אמור להתקיים פיילוט בשנה"ל הבאה, בתקווה להרחיב את הנהנים בפרוייקט לכל בתי הספר בעיר.

 

תאריך: 21/05/2004

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים