חופשי על הבד

"חופשי על הבד". הוא השם שבחרו בוגרי מגמת האמנות בתיכון "בגין". לתערוכה בה הוצגו יצירותיהם , התערוכה זכתה לשבחים והערכה רבה , בשבוע האחרון החלו תלמידי המגמה בביצוע פרוייקט בחצר העירייה .

תערוכת האמנות תיכון "בגין" כללה שני תחומים, אמנות פלסטית (החלק המעשי במקצוע, הרחבה לבגרות'), בו הוצגו ציורי אקריליק גדולים ועבודות תלת מימדיות מחומרים שונים. כל תלמיד אצר תערוכה משלו בנושא אישי, אותו חקר במשך השנה. הנושאים אותם ניתן היה למצוא בתערוכה היו מגוונים ומתחומים שונים, כמו: זוגיות, חלומות, אקטואליה ועוד. בתחום עיצוב גרפי, תחום התנסות נוסף לבגרות, כל תלמיד הציג קמפיין למוצר אותו הוא המציא. התלמיד דאג להפיק את כל המוצרים הנלווים לשיווק המוצר: כרטיסי ביקור, אריזות, לוחות שנה ופוסטר שמפרסם את המוצר. המוצרים עוצבו באמצעות תוכנות מחשב (פריהנד ופוטושופ'). רמת העבודות של התלמידים באמנות ובעיצוב גרפי זכתה לשבחים רבים. אפשר למצוא את בוגרי המגמה באקדמיות המובילות בארץ בתחום האמנות, בצלאל ושנקר, הרבה בזכות תיק עבודות, אותו בנו במהלך שנות לימודיהם במגמת האמנות בתיכון "בגין", בתערוכה הוצגו גם עבודות בציור, פיסול ועיצוב גרפי, של תלמידי כיתות י' ו-יא', שעושים את צעדיהם הראשונים במסלול, בכישרון רב. מגמת האמנות תיכון "בגין", צמחה מקבוצה של 12 תלמידים לפני כתשע שנים וכיום לומדים בה כמאה תלמידים בכיתות י' עד יב'.

צוות המורים משקיע מאמצים רבים כדי לטפח בתלמידים מיומנות מקצועית וחשיבה מקורית. רכזת המגמה, שולי בן יעקב אומרת "אנו מדגישות את הצורך בהרחבת אופקיו של התלמיד, פיתוח יכולת התבוננות בתופעות בחיים, פילוח חשיבה מקורית והעיקר, להיות יוצר סובלני וסבלני, אלה הם אבני הבסיס לעשיה אומנותית, המתחברת לחיים ומשקפת את המציאות", בן יעקב אומרת כי בעיני צוות מורי המגמה ההשתלבות עם ראש העין חשובה לא פחות ולכן, התלמידים בהדרכתן המקצועית של צוות העיצוב, איילת וחדווה וצוות האמנות, בתיה ונעמי, מבצעים פרוייקטים שונים בעיר, כמו עיצוב קירות מצויירים (ליד שוק ראש העין, קיר בגבעת הסלעים ועתה. בחצר העירייה). הפקת שלטי חוצות והקמת תפאורה בטקסים עירוניים שהופקו בשיתוף עם המתנ"ס. המגמה המסתמנת לקראת שנה"ל תשס"ה הינה גידול בביקוש של תלמידים ללמוד במגמה ובן יעקב אומרת כי היא "מקווה שעיריית ראש העין תוכל לסייע ברכישת ציוד עבור התלמידים, ושיפור תנאי הלימוד בסדנאות ובמעבדת מיחשוב". מנהלת תיכון "בגין", שוש נחום, אמרה בהתיחסה למגמת האמנות : " בעידן הטכנולוגי-מדעי, בו אנו חיים כיום, אנו גאים במיוחד במגמות שמצליחות לשלב את העולם הטכנולוגי ביישומי ההומניסטיקה. גולת הכותרת היא מגמת האמנות והעיצוב. העלייה בביקוש ללימוד במגמה, הינה הוכחה לכך שהצעירים של היום משוועים להשכלה בתחומי הרוח והאמנויות. הישגיה של המגמה מדברים בעד עצמם, והשקעת הצוות המקצועי בתיכון "בגין" יוצא דופן בכל התחומים המקצועיים.

 

תאריך: 21/05/2004

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים