עם עבודה קשה ודבקות במטרה נוכל להצליח

ראיון עם מי שחזר למכבי ראש העין לאחר שלוש שנים , ליאור רבינוביץ זוכר לאוהדי הקבוצה חסד נעורים.

הוא שיחק במכבי ראש העין לפני שלוש שנים, עכשיו הוא שוב חלק מסגל הקבוצה. הוא מאמין במאמן ובשחקנים, ולא שוכח את הקהל המדהים של ראש העין. ליאור רובינשטיין, שחקן מכבי ראש העין ועירוני רמת גן, מליגת העל לשעבר.

חזרת למכבי ראש העין אחרי שלוש שנים, איך אתה רואה את הקבוצה השנה לעומת השנים הקודמות מבחינה אישית ומבחינה מקצועית?

"אני חושב שהעונה הקרובה בניגוד לעונה הקודמת, יכולה להוות הצלחה גדולה לקבוצה היות ורוב הסגל שנבחר על ידי הצוות המקצועי של האגודה מושתת על שחקנים צעירים ש"רעבים" להצלחה. מרבית השחקנים שבקבוצה הם חבר'ה צעירים שרוצים להגיע להישגים טובים, גם מבחינה קבוצתית וגם מבחינה אישית. בעזרת המאמן, גיא קידר, מאמן מוכשר בפני עצמו, אפשר לעשות את זה ולהתברג בין ארבעת המקומות הראשונים בליגה, בעבודה קשה ודבקות במטרה, אנחנו נעשה את זה".

אומרים שהקבוצה היא קבוצה צעירה ויש שחקנים חסרי נסיון, כשחקן ותיק ומנוסה כיצד זה יכול להשפיעי?

הקבוצה בנויה אמנם על שחקנים צעירים, אך למרבית השחקנים שנמצאים בסגל, יש לא מעט נסיון מול קבוצות גדולות. יש שחקנים בסגל הקבוצה, ששיחקו בנבחרות ונטלו חלק בגמרים שונים במשך הקריירה שלהם כך שהם יודעים את העבודה. אני לא רוצה לנקוב בשמות, אבל תאמין לי שישנם שחקנים בקבוצה שלנו שידעו להתמודד מול כל האריות בליגה הלאומית. אני מאמין שנדע להיות שם כשצריך, ובגלל ה"ביחד" נשלים את "חוסר הנסיון". ברצוני לציין, מאז היותי שחקן כדורסל, עברתי המון מאמנים בקריירה שלי, ואני חושב שהמאמן גיא קידר הוא מאמן צעיר ש"רעב" מאוד להצליח. אני לא מדבר על הצד האנושי והחברי שבו, אלא על כך שהוא מאמן משכמו ומעלה, והוא יידע היטב לנתב את השחקנים ולהוציא מהם את המירב. הוא מאמן מקצוען, אמיתי ויותר מכל, הוא בן אדם שזה לדעתי החשוב ביותר. אני מקווה שהעונה הראשונה שלו כמאמן בליגה הלאומית תהיה מוצלחת וכמובן שיהיה לו רק בהצלחה".

מה אתה זוכר ממכבי ראש העין ?

אני שיחקתי במכבי ראש העין לפני כשלוש שנים. קשה לי לשכוח את הקהל המדהים שדחף אותנו לאורך כל העונה, הן במשחקי בית והן במשחקי החוץ. קהל שידע לעודד גם כשהקבוצה היתה בפיגור. פשוט קשה להבין שיש קבוצה כזו בליגה הלאומית, עם קהל שלא יורד מהקהל של קבוצת מכבי תל אביב. לא בכדי כתבו וכותבים עד היום באינטרנט במדור הספורט "וואלה" על הקהל של ראש העין והיכל הספורט ברחוב שבזי מכונה "הגהינום", אני מקווה שהקהל הזה יגיע גם העונה לעודד את הקבוצה, כמובן שזה תלוי בנו ובהצלחת הקבוצה. אני מקווה שנוכל לספק לאוהדים רק נחת".

היית שחקן בנבחרת הקדטים והעתודה של ישראל, האם יש לך מחשבות לשחק בעתיד בנבחרת ישראל .

כמו כל שחקן כדורסל אני שואף להגיע לטופ. מבחינתי להיות שחקן בנבחרת ישראל, זו משימה שאני שואף להגיע אליה, כדי לייצג את מדינת ישראל בכבוד. אני מתאמן חזק, נותן את כל כולי למשחק ואני מקווה שביום מן הימים תנתן לי האפשרות ויהיה לי הכבוד לשחק בנבחרת ישראל.

מה המוטו שלכם כקבוצה ?

אני חושב שהמוטו שלנו צריך להיות "אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד". רק על ידי שיתוף פעולה וחברות אמיתית בין השחקנים, נוכל להגיע להישגים אליהם אנו שואפים להגיע. סוד ההצלחה של הקבוצה הוא הפירגון בין השחקנים. אם כל אחד מחפש את ההישגים האישיים שלו ולא מחפש את טובת הקבוצה, לא נוכל להצליח. אני יודע שיו"ר האגודה, יוסי נצר, והמאמן, גיא קידר, וגם מנהלה המקצועי של האגודה, צביקה קובינסקי, עושים הכל כדי לגבש את השחקנים וליצור משפחה אחת. כמו שאמרתי קודם רק בעזרת ה"ביחד" נוכל להצליח.

 

תאריך: 14/09/2004

מאת :יהורם אלוני

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים