ראש העין תקבל תמיכה גם בשנת 2005

ביום שני אירח ראש העיר משה סיני את שר הביטחון שאול מופז. לאחר פגישה בלשכת ראש העיר עם שר היבטחון והצוות המקצועי של משרד הביטחון, התקיים מפגש מרגש בחדר הדיונים בין שר הביטחון לחברי מועצת העיר, חיילי גרעין הנח"ל, חברי מועצת הנוער העירונית, אנשי תקשורת ואורחים נוספים.

ראש העיר פתח וסיפר על הנושאים לגביהם דן עם שר הביטחון כמו סוגיית גדר ההפרדה ונושאים חברתיים, כשראש העיר מציין את החיבור החשוב שעושה שר הביטחון בין בטחון לחברה. סיני הודה לשר הביטחון שמצא את הזמן להגיע לעיר ולדון בנושאי חינוך ולא רק בביטחון. דובר העירייה מסר כי: "בפגישה הסגורה שהתקיימה בלשכת ראש העיר ובה נכחו צוות בכיר ממשרד הביטחון, נציגי פיקוד העורף, מפקד הנח"ל ונציגי מנהלת קו התפר הציג קב"ט העירייה דניאל יצחק את הבעיות הביטחוניות עימן מתמודדת ראש העין לאור סמיכותה לקו התפר ואת מערך האבטחה הנתמך ע"י כ-1000 מתנדבים הפועלים יומם וליל כדי לטעת תחושת בטחון בקרב התושבים. ראש העיר ביקש שהשר יפעיל את כל כובד משקלו כדי שבנייתה של גדר הבטחון תסתיים בהקדם. כן ביקש ראש העיר כי גם בשנת 2005 יוקצב סכום דומה לזה שהוקצב ב-2004 לטובת שדרוג נוסף במערך האבטחה העירוני, כיתות הכוננות והציוד העומד לרשות המתנדבים".

מופז אמר כי ביקר כבר מספר פעמים בראש העין, שהיא עיר עם 40,000 תושבים, בה מהווה הנוער מרכיב מרכזי) מבין תושבי העיר. "לדרך בה מערכת הביטחון וצה"ל תורמים לחברה יש ערך מרכזי בכל מקום במדינת ישראל" אמר שר הביטחון, בירך את חיילי גרעין הנחל ובנות השירות הלאומי וציין את החשיבות של שנת השירות לאוכלוסיות שזקוקות לתמיכה. מופז בירך את ראש העין שהצליחה להטמיע את הערך של שנת השירות והשירות הלאומי. בסוגיית גדר ההפרדה אמר שר הביטחון כי לא רק עליה מבוסס הביטחון אך היא בהחלט מסייעת לכך. לגבי תוואי הגדר הזכיר השר כי היה בסיור באזור לפני זמן מה ועקב כך הורחקה הגדר מאזור השטח הבנוי בקרבת העיר. מופז עדכן כי העבודות על הגדר מאיזור שילה צפונה וקטע של 6 ק"מ) כבר החלו והעבודות על הגדר מאלקנה דרומה, יחלו בחודש הקרוב. בין החודשים יוני-אוגוסט 2005 תהיה גדר בטחון במזרחה של ראש העין. "מה שיוסיף" אומר מופז "לתחושת הבטחון ולאיכות החיים של האזרחים" ב-2004 הושקעו 600,000 שקלים בשיפור מרכיבי הבטחון, כמו כיתת הכוננות, דרך בטחון, ומכיוון שראש העין הוכרה על ידי פיקוד העורף כעיר במרחב תפר, היא תקבל תמיכה גם בשנת 2005.

מופז ציין את העובדה שבראש העין מתגוררים אנשי צבא רבים, בשל השכונה הצבאית שנבנתה בה, מה שלדבריו חיזק את ראש העין ומקרב תרתי משמע את ראש העין למערכת הבטחון. מופז דיבר על ההתפתחות המרשימה של ראש העין בשנים האחרונות, "מה שמהווה נקודת זכות למדינת ישראל, ועוד נכונו לראש העין אתגרים של איכלוס נוסף בעיר". "אנשי מערכת הבטחון עומדים לשירותכם, בכל מה שאפשר כדי לסייע" אמר מופז. "צה"יל ומערכת הבטחון" אמר שר הבטחון "עושים שורה ארוכה של פעילות בתחום" וציין את פרוייקט "עתידים" שבו משולבים גם בני ראש העין, והפרוייקט הינו פרוייקט שמיועד לאיתור בני נוער שיד הוריהם אינה משגת כדי להקנות להם השכלה והפרוייקט תומך בהם). הפרוייקט נבנה לפריפריות הצפוניות והדרומיות, אך בראש העין מאתרים את בני הנוער הללו דרך מנהלי בתי הספר ומחלקת החינוך. רכזת השירות הלאומי, נעמי אלוני, סיפרה כי בעיר פועלת פלוגה של 40 בנות שירות לאומי שפועלות בעיר, במוסדות החינוך, במשפחות נזקקות ועוד. ד"ר אייל מדני, תושב העיר שפועל רבות בתחום מניעת נגע הסמים, ביקש משר הבטחון להירתם כדי לטפל בנושא שהוא "מכת מדינה" כהגדרתו ולטענתו יש להשקיע במניעה בעיקר בתחום החינוך.

חברי מועצת הנוער העירונית הציגו בהתרגשות רבה את פעילותם בשנה האחרונה מאז הוקמה מועצת הנוער העירונית, ודיברו על מציאות חדשה בעיר. כל חברי מועצת הנוער העירונית ציינו את השפעת התפקיד על חייהם והתחושה הטובה שיש להם כמי שנמצאים במקום בו הם מרגישים שהם יכולים להשפיע ולשנות. חבר מועצת העיר, אבי סמובסקי, שהוא גם חבר בכיתת הכוננות של משמר השכונה, הודה לשר על התמיכה התקציבית וציין כי כיתת הכוננות נמצאת תחת פיקודה של משטרת ישראל, שאינה מסוגלת לתת מענה והכשרה מתאימה לחברי כיתת הכוננות. סמובסקי ביקש לבחון את האפשרות שכיתת הכוננות תהיה ת"פ גוף צבאי. "לעניין הסמים" התייחס מופז ואמר כי "הדגש בטיפול בנושא צריך להיות בתוך מערכת החינוך, אף שגם בצה"ל עוסקים בכך. ברוב המקרים מי שיש להם בעיה באו עם הבעיה למערכת הצבאית. תמיד אפשר לעשות יותר".

 

תאריך: 14/11/2004

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים

 

 

   
   
 

שר הבטחון שאול מופז וראש העיר מר משה סיני

 

13/11/2004