משה בן טובים :התארגנות על בסיס שכונתי - פלגנות

בשבוע שעבר התפרסמה בעיתון "אינדקס" כתבה תחת הכותרת "קואליציה על בסיס שכונתי או על בסיס גיאוגרפי- חדש מול ישן" .

בשבוע שעבר פורסם ב"אינדקס" על התארגנות שישה חברי מועצה שדרשו מראש העיר לחלק את התפקידים בעירייה באופן שווה בין חברי המועצה שמעוניינים להצטרף לקואליציה. בעקבות הכתבה הוציאו ששת חברי המועצה הודעה לעיתונות כדי להבהיר את עמדתם והקו האולטימטיבי הוחלף בקו פייסני יותר והוא מוגדר כהצעה משום חשיבות העניין לטענתם ומחוייבותם לשרת את ציבור הבוחרים. בהודעה שנמסרה ל"אינדקס", חלקה בכתב וחלקה בעל פה, נכתב ע"י השישה (יבגני מלמוד, אלונה דור-קולן, פיני דניאל, סיגל שיינמן, אבי סמובסקי ושרי סלע): "נבחרנו למועצת העיר על מנת להיות שותפים פעילים ומובילים בעשייה לקידום הנושאים שעל סדר יומה של העיר. מהתושבים שבחרו בנו, קיבלנו את האמון והמנדט לפעול לשיפור איכות החיים ולהשפיע על עיצוב עתידה של העיר.

עוד טוענים השישה כי במהלך הקדנציה, למרות פעילותם ומעורבותם, לא ניתנה להם האפשרות להשפיע. למרות זאת טענו השישה כי בחרו להתעלות מעל אינטרסים מפלגתיים ואישיים ומבלי לאבד זהויות, להציע לראש העיר הצעה משותפת (לשישיה) לשילובם בהנהלת העיר (קואליציה). וזו לשון ההצעה : אלונה דור-קולן תמשיך ותחזיק בתיק איכות הסביבה ותמונה לסגן בשכר לחצי קדנציה, כאשר סיגל שיינמן תמשיך להחזיק בתיק אגף התרבות ותמונה לסגן בשכר לחצי השני של הקדנציה (רוטציה עם דור- קולן). יבגני מלמוד ימונה ליו"ר הדירקטוריון של החברה הכלכלית, אבי סמובסקי ימונה ליו"ר הועדה לתכנון ובנייה, פיני דניאל ימונה ליו"ר אגף ההנדסה ושרי סלע תמונה ליו"ר אגף החינוך. כאמור, זו הצעתם והיא נתונה למשא ומתן.

משה בן טובים: "יש חברי מועצה מוכשרים מהשכונות הוותיקות והחדשות. ראש העיר צריך למנות את חברי המועצה שאיתם יוכל לעבוד באמונה כתף כתף ולויאליות מלאה ובעיקר לסייע לו להצעיד את ראש העין קדימה. לגבי השישיה שהתארגנה, אני יכול לתמוך בהתארגנות כלשהי על בסיס ענייני, לצערי, זו התארגנות על בסיס אזורי-שכונתי. זוהי פלגנות."

 

תאריך: 19/11/2004

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים