ארנונה זה לא תורה מסיני

אלפים מתושבי העיר הצטרפו למאבק בחיובים הרטרואקטיביים ונגד העלאת הארנונה פעם נוספת בשנת 2005. לפני כחודש יצא עורך עיתון "אינדקס" רזיאל אחרק למאבק לצד התושבים נגד הגזירות האחרונות בנושא הארנונה , מהלך שבעקבותיו התבטלה ישיבת מועצת העיר שהיתה אמורה לדון בהעלאות הארנונה. וכדי להוכיח לראש העיר את חוסר שביעות רצון התושבים ממהלכיה האחרונים של העירייה בנושא הארנונה יזם רזיאל עצומה שבא מביעים התושבים את חוסר שביעות רצונם. רבים מתושבי העיר מצטרפים כל יום לעצומה "חותמים ומפקססים" תושבי העיר מעבירים את הטופס שפורסם בשבוע שעבר ב"אינדקס" ומצרפים את קולם למלחמה נגד הכוונה להעלות שוב את האנונה , זאת למרות הפרסומים של העירייה על הצלחתה לסיים את שנת 2004 באיזון תקציבי. המלחמה היא גם כנגד ההחלטה לחייב את התושבים שבמדידות שבוצעו בנכסיהם נמצאו שינויים , רטרואקטיבית שנתאים אחורה.

טעויות של עשרות מטרים במדידות. תושב העיר עזרי עמרם חוייב בכ-30 מטרים יותר וכך קרה גם במקרה של התושב אברהם ברזילי שחוייב בכ- 37 מטרים יותר. חברת "גיאוטק" והמנכ"ל אלי ברמי התגייסו לטובת תושבי העיר ומבצעים מדידות חוזרות בלות של 45 ₪ בלבד למשפחה לעומת סכום של 300 ₪ ומעלה שגובה מודד העירייה במקרים בהם התושב מבקש מדידה חוזרת. (מס' הטלפון של חברת "גיאוטק" 9018060)

עורך עיתון "אינדקס" רזיאל אחרק ועו"ד איתי חבר בוחנים אפשרות להגשת תביעה ייצוגית נגד העירייה. תלונות רבות מגיעות לעיתון "אינדקס" מתושבים שטוענים שחוייבו בשכר טרחת עורך דין בלא שקיבלו מכתב רשום מהעירייה. טענה נוספת נוגעת ל – "סרבנות" מצידו של תושב לביצוע מדידה – תושבים טענו כי בוצע מדידה חיצונית מופרזת בנכס שבבעלותם, למרות שהמודד הגיע למדוד בשעות שהתושב נמצא בעבודה והתושב לא קיבל כל הודעה או דרישה בכתב לאפשר את ביצוע המדידה . בקשתו של התושב לבצע מדידה חוזרת תעלה לו 360 ₪ . עו"ד חבר בוחן גם את הטענה כי חיובים רבים נשלחו לתושבי העיר בוצעו שלא על פי צו הארנונה.

 

תאריך: 06/01/2005

מאת :מערכת אינדקס

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים

 

 

   
   
 

 

07/01/2005

   
   
 

 

14/01/2005