בקשה לדיון דחוף במועצת העיר

שבעה מחברי מועצת העיר חתמו על בקשה לקיים דיון דחוף במועצת העיר בעניין ניגוד העניינים לכאורה בתפקידיה של חברת מועצת העיר סיגל שיינמן .

לפני שבועיים פורסמה ב"אינדקס" כתבה שעסקה בעניין חוו"ד משפטית שניתנה בעניין ניגוד העניינים שקיים כאשר יו"ר אגף התרבות נושאת גם בתפקיד יו"ר דירקטוריון המתנ"ס, השבוע, פנו שבעה חברי מועצת העיר מהשכונות הותיקות, שבשבוע שעבר פורסמה לראשונה ב"אינדקס" כתבה על התאגדותם, לראש העיר משה סיני, וביקשו לקיים דיון דחוף בנושא, חברי המועצה שחתומים על המכתב: זכי קוממי, משה בן-טובים, עדה אהרון, שלום דראב, מתי יצחק, מיכאל מלמד ויעקב אדמוני, מציינים כי אין מדובר בנושא אישי אלא במימד ציבורי. "עיריית ראש העין חרטה על דגלה את נושא המינהל התקין" מזכירים חברי מועצת העיר "ובראייתנו ראוי וחובה לתקן את המעוות, ויפה שעה אחת קודם". חברי המועצה מבקשים לקיים דיון דחוף במועצת העיר במסגרתו תועלה הצעת החלטה:
א. תינתן לחברת מועצת העיר סיגל שיינמן הזכות לבחור בין שני התפקידים בהם היא נושאת לאלתר.
ב. בתהליך הרכבת הקואליציה, יתחשב ראש העיר בחוות הדעת שקיבל ויפעל ברוחה ובדבריה. דובר העירייה יורם אוחיון מוסר בתגובה: "ראש העיר אכן קיבל בקשה מחברי מועצה להעלות לדיון במליאה את עניין ניגוד העניינים בו מצוייה לכאורה חברת המועצה סיגל שיינמן. ראש העיר שוחח בשבוע שעבר עם הגב' שיינמן ובשיחתם סוכם כי ראש העיר יעלה את הסוגיה לקבלת חוו"ד נוספת מהועדה לניגוד עניינים שבמשרד המשפטים. שיינמן ציינה כי תכבד את מסקנות הוועדה ותפעל על פיהם.

ראש העיר מתכוון להמתין לקבלת חוות הדעת האמורה בטרם יעלה הדיון לישיבת המליאה. חברת מועצת העיר, סיגל שיינמן מוסרת בתגובה "צר לי שישנם חברי מועצה שנגררים אחרי גורמים פוליטיים אינטרסנטים ש"החליטו" על דבר ניגודי עניינים בתפקידי עוד לפני שהצביעו על נושאים קונקרטיים המהווים ניגוד עניינים ועוד לפני שהנושא נבדק. " שיינמן מבקשת להזכיר שכל הנושא החל מתלונה אנונימית אחת, "דלף" לעיתונות ונופח מעבר לכל פרופורציה. "כבר לפני כשבוע העברתי לראש העיר שתי חוו"ד משפטיות לפיהן עולה כי בצורה שבה עובד האגף מול המתנ"ס העירוני, המהווה את הזרוע הביצועית היחידה של העירייה בנושאי תרבות נוער ופנאי, אין במילוי תפקידי כל ניגודי עניינים" מוסרת שיינמן "נהפוך הוא - קיימת זהות עניינים לטובת האינטרס של כלל הציבור בעיר ולטובת העירייה," שיינמן אומרת שכדי למנוע לזות שפתיים בעתיד, סוכם עם ראש העיר על דעתה ובתמיכתה, שהנושא יועבר לבדיקת הגורמים המוסמכים במשרד הפנים לנושא ניגוד עניינים. "אני מחוייבת למינהל תקין ולשמירה על החוק ולא לגחמות של גורמים פוליטיים אינטרסנטיים המיועדות לפגוע בנושאי משרה ציבורית. לכן אכבד כל החלטה שתתקבל במשרד הפנים.

 

תאריך: 13/01/2005

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים