הקואליציה החדשה של ראש העין

סיני: " תמיד אפשר לעשות תיקונים ולחזור לנתיב המרכזי"

לאחר חודשים של תהפוכות ושיחות אל תוך הלילה יש לראש העיר קואליציה. ביום שלישי כינס ראש העיר משה סיני מסיבת עיתונאים, בה הציג את הקואליציה החדשה שהרכיב. לפני הצגת חברי הקואליציה, שחלק מהם נכחו במקום, הסביר ראש העיר את העקרונות על פיהם פעל בעת המו"מ להרכבת הקואליציה. "לאחר השנה הלא פשוטה שעברה על העירייה אמר ראש העיר "היה צריך לבנות קואליציה יציבה, שתוכל לעמוד באתגרים לא פשוטים," להלן העקרונות הנוספים שראש העיר טוען שהנחו אותו בניהול המו"מ: שחברי הקואליציה שדאוג בצורה שיוויונית לכל תושבי רה"ע, מכל המגזרים, ושההסתכלות של חברי הקואליציה תהיה ברמה כוללת. ניהלתי את המו"מ בתום לב, ומתוך כוונה לתת את התפקיד למי שהצעתי לו מלכתחילה. לאחר שלא קיבלתי תשובה ממי שהצעתי לו, פניתי לאחר. במגמה לשנות דפוסי עבר סירבתי ואסרב בעתיד לנהל מו"מ עם קבוצות. סיעה נבחרה ע"י התושבים כדי שתייצג אותם, כל התארגנות שלא על בסיס סיעתי, לא רציתי לקיים איתם מו"מ. שאפתי להקים קואליציה רחבה ככל האפשר, להתאים את התפקיד לכישורים.

הקואליציה יציבה, גם עם רוב של קול אחד אפשר לקדם את העיר ואת האינטרסים של התושבים. עו"ד עדה אהרון סגנית ומ"מ ראש העיר, מחוץ לקואליציה לשאלתנו בנוגע לעובדה שעו"ד עדה אהרון, מי שהיתה סגניתו ומ"מ של ראש העיר בשנה האחרונה וזכתה ממנו לשבחים על תפקודה, מוצאת את דרכה אל מחוץ לקואליציה, אמר ראש העיר כי יתכן שחבר מועצה כזה או אחר, דווקא בשל חוסר ניסיון פוליטי, הולך לנתיב כזה או אחר. תמיד אפשר לעשות תיקונים ולחזור לנתיב המרכזי. ברמה העקרונית הקואליציה פתוחה.

מקורות בקואליציה החדשה אמרו כי עו"ד עדה אהרון משלמת בעצם את מחיר התנהלותה כנגד ראש העיר בחודשים האחרונים. אהרון היתה כזכור חברה בין שבעת חברי המועצה מהשכונות הותיקות, שהתאגדו כדי לפעול יחד מול ראש העיר. ארבעה חברים מבין השבעה מצאו את דרכם לקואליציה שהוקמה: אדמוני, מלמד, דראב ומתי יצחק. שלושה נותרו בחוץ: עדה אהרון (חברת סיעתו של ראש העיר'), משה בן טובים וזכי קוממי (חברי תנועת יוזמה'). עו"ד עדה אהרון בחרה שלא להגיב.

 

תאריך: 20/01/2005

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
447  יואל בשארי ותיקה
 תמיד אמרתי שהאשכנזים הם גאונים תראו את המציאות ב ...

 

 

   
   
 

 

21/01/2005