אתה שקרן

ראש העיר מנסה לטהר את שמו וחשף השבוע במסגרת מכתב ששלח לאלונה דור-קולן, חלק מהמסמכים, למעט מסמך אחד שהגיע ל"אינדקס" ובו מנסח ראש העיר מכתב החתמה לחברי המועצה, כדי שיוותרו על שכרם כסגנים, בסיועה של דור-קולן, וכך כותב סיני לדור קולן "העובדה כי שקלתי יחד איתך, במהלך המשא ומתן הקואליציוני, את האפשרות לוותר על הסגנים בשכר, ואף ניסחנו יחד טיוטא, הינה נכונה וליגיטימית. . . ."

מה שמוכיח כי דור-קולן, למרות ההסכם עם ה"שישייה", היתה מוכנה לוותר על השכר כסגנית ראש העיר. בפיסקה שקודמת לפיסקה דלעיל כותב ראש העיר לדור-קולן "ביקשת לעצמך תפקיד סגן בשכר וכל נסיון להתכחש לעובדות הוא מיותר. . . ." לטענת דור-קולן, הטענה כי בגלל שלא קיבלה את תפקיד הסגן, היא משתלחת בראש העיר, היא משוללת כל יסוד היות ומראש היא וויתרה על השכר כסגז במסגרת המשא ומתן. כהוכחה לכך, שולחת אותנו דור - קולן למכתבו של סיני, שכבר במהלך המשא ומתן היא וויתרה על הסגן בשכר למרות ההסכם עם השישייה. לטענת דור-קולן, בהסכם של השישייה היא לא התחייבה להביא אישור מ"שינוי" כדי שתוכל לשבת בקואליציה עם ש"ס, כפי ששיינמן לא צריכה להביא אישור דומה ממר"צ. למרות ההסכם עם השישייה, רצתה אלונה לוותר על הסגן בשכר, זאת כדי לחסוך כספי ציבור.

לטענתה, מה שכנראה לא מצא חן בעיני שיינמן, כי לבסוף שיינמן היא זו שתקבל את תפקיד הסגן בשכר, עוד טוענת אלונה ששיינמן היא זו שלא רצתה לחתום על המסמך הקורא לקיים דיון בנושא וויתור הסגנים על השכר, ואילו סמובסקי ואלונה נבגדו ע"י חבריהם לטענתם. יתירה מכך, לטענתה של אלונה, ראש העיר הוא זה שרצה להעניק לאלונה את תפקיד הסגן, בתקופה ש"שינוי" החזיקה את תיק הפנים בממשלה. דור-קולן שואלת גם מדוע ראש העיר מבקש מכולם לוותר על שכר, אבל לא מוכן להוות דוגמא אישית. בתקציב לשנת 2005 חסרים שני מיליון שקלים. חבר המועצה אבי סמובסקי פנה אל ראש העיר ואמר לו שאם חסרים שני מיליון שקלים לתקציב, אז הסגנים יוותרו על שכרם וגם ראש העיר יוותר על שכר וכך נשלים את החוסר בתקציב 2005. לבסוף, חשוב להבהיר לציבור, שכל חברי המועצה משחקים בנדמה לי.

עוד לא התקיימה ישיבה בה אושרו הסגנים. מי הם ומה שכרם. יתכן כי עוד יהיו זעזועים בקואליציה, גם בגלל נושא התקציב, אחת הסיבות שראש העיר לא מעלה את אישור הסגנים יצבעה במועצת העיר, היא כדי לאלץ את חברי המועצה לתמוך בהעלאת הארנונה (לפני שבוע) ובהצעת ההתקציב (בקרוב), סיגל שיינמן: להלן תגובתי לנושא ההתקפות של הגב' דור-קולן: "הגב' דור-קולן היתה שותפה מלאה להסכם עליו חתמה השישייה. למרות שהוצע לה סירבה לקבל את אחד התיקים (כמו רווחה או שפ"ע') ודרשה לשמש כסגנית בלבד. הנהלת שינוי לא איפשרה לה לכהן כסגנית לצד נציג מש"ם, לכן היא נאלצה לוותר על התפקיד ולחזור בה מהבטחותיה לחבריה ולהסכם עליו חתמה. הקבוצה פנתה לאלונה פעם אחר פעם ונתנה לה הזדמנות להשיג את האישור משינוי או לחילופין לקבל על עצמה תיק עם סמכויות, ולצערנו אלונה סירבה לכל ההצעות.

 

תאריך: 04/02/2005

מאת :מערכת אינדקס

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים

 

 

   
   
 

מכתב בכתב ידו של ראש העיר על פי בקשת אלונה

 

04/02/2005