קרקס - זו תחושת הנוכחים בישיבת המועצה

קואליציות על כרעי תרנגולת, שלוש קואלציות בשנה , בסופו של מהלך ראש העיר השיג את כל מטרותיו הארנונה הועלתה והתקציב אושר. חברי המועצה מתחלפים בתפקידיהם בשיטת הסרט הנע.

לא עברו מספר שבועות מאז הציג ראש העיר את הקואליציה שלו וכבר חלו בה שינויים. התקציב לשנת 2005 אושר כשראש העיר כבר מבטיח לבצע בו עדכונים. ישיבת מועצת העיר שדנה אמש (יום שלישי) בתקציב העירייה לשנת 2005 הצליחה להביא את משתתפי הדיון לרמות שעד כה לא נשמעו בדיונים. ראש העיר לשעבר יגאל יוסף, קרא לראש העיר משה סיני "חלשלוש" וחסר יכולת מנהיגות, וסיני החזיר לו בכינוי "בריון", בישיבה מן המניין (לאחר הדיון על התקציב'), שהחלה קרוב לחצות, שאמורה היתה לאשר את מינויו של מהנדם העיר את סגני ראש העיר ואת מחזיקי התיקים החדשים. הדיון על התקציב שקדם לדיון זה ארך ארבע שעות, לווה ביציאות תכופות של ראש העיר להתיעצויות עם יוייר שייס אלי ישי ועם חברי מועצה שחלקם לא ידע כי הוא עומד להיות מודח מהקואליצייה הישנה /טרייה. בדיון נכחו גם תושבים ומנהלי מחלקות שונות בעירייה.

חברת מועצת העיר אלונה דור קולן, העלתה בדברי התיחסותה את העובדה ששוב לא מתקצבת העירייה את חטיבות הביניים "גוונים" ו"היובל" כפי שנדרש בשיטת המצ'ינג מול משרד החינוך. לטענתה על העירייה להעביר עוד 2 מיליוני שקלים לחטיבות הביניים. חבר מועצת העיר אבי סמובסקי, העלה 61 שאלות לגבי סעיפים שונים בתקציב, עליהם ביקש הסברים מהגזברות. בין היתר התייחס סמובסקי לנושא שכר הסגנים וטען שוב שיש לוותר לפחות על ,50% משכר הסגנים ולהפנות את התקציב לאפיקים חשובים יותר, כמו התקציב החסר לחטיבות הביניים לדוגמא. כן ביקש לדעת איך מוסברת העליה בעלות המשרות בלשכת ראש העיר (על כך נענה שמדובר במימון משרתו של עוזר ראש העיר'), עליה של פי 4 בתקצוב הפעולות של הועדה למעמד האישה. "האם" שאל סמובסקי "מגולם בתקציב זה שכר עבור אורנה צאיגי למרות שמדובר בתפקיד בהתנדבות". סמובסקי שאל שאלות לגבי נושאים נוספים בהם חל גידול ושינוי בלתי מוסבר בתקציב לעומת השנה הקודמת. חבר מועצת העיר פיני דניאל אמר כי רצה להיות בדיון ולתמוך בתקציב מתוך רצון ולא מתוך חוסר ברירה. "לצערי" אמר דניאל "לי אין ש"ס ואת אלי ישי שאפשר להפעיל דרכו לחץ על ראש העיר. מי שלוחץ יותר מקבל".

יו"ר אגודת מכבי ראש העין יוסי נצר, הגיע לדיון בנושא התקציב כשהוא כעום, וחבר מועצת העיר פיני דניאל הוציא אותו מחדר הדיונים כדי להרגיעו. לישיבה הגיע גם מאמן מכבי ראש העין גיא קידר. פיני דניאל אמר בדברי התיחסותו לתקציב כי "קבוצת הכדורסל מכבי רה"ע שהיא הדגל, נכנסת לאותו סחרור כמו בשנה שעברה ותאורטית יכול להיות ששוב יהיו רק 300 אלף ש"ח עבורה. צריך לזכור שמכבי ראש העין בכדורסל מרכזת בני נוער רבים". דניאל קרא לדראב ואדמוני לותר על 50% משכרם כסגני ראש העיר. פיני דניאל "יש לאפשר למכבי ראש העין, שהיא קבוצת הדגל של העיר, לקבל את כל התקציב בתקציב רגיל ולא מותנה". פיני דניאל על ראש העיר: "אני לא מבין לאיזו רמת שפל אפשר לרדת. ראש העיר הוציא לי לשון ועשה לי פרצופים מה בסך הכל בקשתי, שישלמו לקבוצת הכדורסל של מכבי ראש העין את מה שהוא התחייב ויקצצו את שכר הסגנים בחמישים אחוז".

 

תאריך: 04/03/2005

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים