זן נדיר

כיצד יתכן שלחנוכת בית המתנדב שהתקיימה בשבוע שעבר שכחו להזמין את מי שהיה במשך 15 שנה יו"ר ארגוני המתנדבים?

מנשה מהצרי, אדם שההתנדבות היא חלק בלתי נפרד מחייו וחיי בני משפחתו כבר שנים רבות. שמעדיף לא לתת פומבי לעשייתו ההתנדבותית ודרש ולחץ כל הזמן להקמת בית המתנדב, חש פגוע מכך שלא הוזמן לטקס חנוכת בית המתנדב. "פעילות הארגונים השונים" אומר מהצרי "התבצעה במתנ"ס, בבתי המתנדבים, בבתי העסק של המתנדבים, במועדון החלוץ ובמקומות נוספים, ובהחלט ראוי היה להקים את בית המתנדב כדי לאפשר לארגוני המתנדבים מקום מסודר לפעול בו". מהצרי מספר כיצד דחה הצעות של ראש העיר יגאל יוסף לקבל גן כזה או אחר, שהתפנה מיושביו, בטענה שברגע שהעירייה תזדקק למקום לצורך פתיחת גן, ייאלצו לפנות אותו. "זה היה אחד הנושאים השנויים במחלוקת ביני לבין יגאל יוסף" מוסיף מהצרי "אך מעבר לכך, הקפיד יוסף להזמין אותי לכל ביקור ממלכתי של שר כזה או אחר ולהציג אותי ואת פועלי בעיר". מהצרי שאומר כי ראש העיר משה סיני מינה אותו ליועץ ראש העיר לענייני מתנדבים, אך לא דואג להזמין אותו לביקורים של שרים ומכובדים אחרים שמגיעים לעיר. בראש ארגוני המתנדבים עומד כיום מוטי ראיף שמהצרי מספר שפגש אותו בבית המתנדב בבוקר האירוע, אך האחרון לא אמר לו דבר וחצי דבר על טקס הפתיחה שאמרו להתקיים באותו ערב.

תגובת דובר העירייה: "ההזמנות לטקס נשלחו ליו"ר ארגוני המתנדבים, לחברי מועצת העיר ולאישי ציבור בקהילה ובכללם גם למר מנשה מהצרי. צר לנו על כך שלדבריו ההזמנה לא הגיעה אליו במועד, אך שמחנו על הצטרפותו במהלך הטקס". יו"ר ארגוני המתנדבים בראש העין מוטי ראיף: "מי שהוציא את ההזמנות זה דובר העירייה. בשבוע שקדם לאירוע הייתי חולה ובשבוע שקדם לכך לא הייתי בעיר. בבוקר יום חמישי אכן פגשתי את מהצרי, אך לתומי חשבתי שהוא קיבל הזמנה והוא יודע על הטקס, מה גם שהוא יועץ ראש העיר לענייני מתנדבים. אני חושב שמתוקף תפקידו הוא היה צריך להיות מוזמן ואני מצר על כך". חבר מועצת העיר ומחזיק תיק קהילה ומתנדבים בעירייה פיני דניאל: "פשוט בזיון. אדם שתרם מזמנו ומכספו במשך 15 שנה, לא להזמין אותו לאירוע החשוב, זה פשוט בזיון. אני מתנצל בפני מהצרי בשם אלו שטעו".

יגאל יוסף: "אני חושב שזה חמור מאוד, נראה לי שגישה חסרת רגישות מופגנת בהתנהלותו של ראש העיר. מהצרי היה הרוח החיה בכל הכנסים והפעילויות של המתנדבים בכלל וחבל שלא נותנים לו את המקום הראוי לו. מי שלא יודע לפרגן למתנדבים יאבד את אלו שנותרו לו". בראש העין פעילים למעלה מארבעים ארגוני מתנדבים. "בתחילת הדרך" אומר מהצרי "היו 12 ארגונים וכיום פועלים בעיר למעלה מארבעים ארגונים". מהצרי היה בעצם היו"ר הראשון של ארגוני המתנדבים בעיר, במסגרת תפקידו ייצג את העיר ואת ארגוני המתנדבים בפני גורמים ממשלתיים שונים. את ההתנדבות החל מהצרי עוד בשנת 87, כאשר אימץ זקנה וטיפל בה במשך דו שנה, לאחר מכן נטלה משפחתו תחת חסותה שתי בנות פגועות נפש, ודאגה לכל מחסורן. מהצרי עמד בין היתר בראשות ועד ההורים של בי"ס רמב"ם במשך 7 שנים וארבע שנים בראשות ועד ההורים של ביה"ס המקיף. הוא הספיק גם לשמש במשך שנתיים כיו"ר ועד ההורים היישובי. כן היה מהצרי בין מקימי "העמותה למען הקשיש" בראש העין ואף עמד בראשות העמותה לעיוורים וכבדי ראיה במשך שבע שנים, במקביל להיותו יו"ר ארגוני המתנדבים בעיר.

 

תאריך: 04/03/2005

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים