מלמד- אני מתנצל בפני תושבי ראש העין

מלמד מצטט את ראש העיר משה סיני כמי שאמר: "מה שאני מבטיח בעל פה ולא בכתב, אינו מחייב אותי לקיים" .

"כשראש העיר ביקש להעלות את הארנונה, דרשתי ממנו שיתקן את האפליה לרעה של המגזר הדתי, גם בתחום החינוך הדתי" אומר מלמד "אין סיבה שתלמיד במגזר החילוני יקבל יותר מחברו במגזר הדתי והשוואת התמיכות כמו במגזר החילוני לכן הצבעתי בעד ההעלאה". מלמד מרגיש נבגד ע"י ראש העיר, לאחר כברת דרך ארוכה בה תמך בראש העיר בכל עת ובכל החלטה. מלמד טוען כי גילה לויאליות ואחריות ציבורית, עד לרגע בו ראש העיר לא עמד בהבטחותיו למלמד ולציבור הדתי אותו הוא מייצג. מלמד מפנה אצבע מאשימה גם לחברו לסיעה יעקב אדמוני, שכל העת ישב ולא עשה מאומה. מקורביו של מלמד טוענים כי אדמוני דאג רק לשכר שיקבל כסגן ראש העיר.

מלמד: "החתמתי שבעה ראשי כוללים והפניתי מכתב מפורט לראש העיר, כולל הפעלת לחץ של יו"ר ש"ם אלי ישי. "בעקבות פניותיי" אומר מלמד "הכריז ראש העיר בעל פה שצדקתי וכי נגרם עוול לציבור הדתי והבטיח רק 140,000 שקל. כדי לתקן את הפער דרושים למגזר הדתי כ-מיליון ש"ח, אבל איך ראש העיר אומר: "מה שאני מבטיח בעל פה ולא בכתב, אינו מחייב אותי לקיים" כך מלמד והוא מצהיר שאינו מתכוון לשתף פעולה עם ראש העיר, עד שהפער יתוקן. "אין לי אמון בהבטחותיו" אומר מלמד. באמצע חודש פברואר. פנה חבר מועצת העיר ומחזיק תיק החינוך התורני מיכאל מלמד. אל ראש העיר וביקש לקבל הסבר לאפלייה בתקצוב 1700 תלמידי החינוך התורני. אפלייה שלטענתו נמשכת גם בהצעת תקציב 2005. לטענת מלמד בשנת 2004 תוקצב תלמיד בחינוך הכללי בסכום גבוה ביותר מ-200 שקלים, לעומת תלמיד בחינוך התורני.

מדוע האפלייה? שואל מלמד. "קרן קרב" מוסיף מלמד "מתוקצבת ע"י העירייה בלמעלה מ-2 מיליון ש"ח, כאשר ילדי החינוך התורני אינם מתוקצבים באגורה שחוקה". "הוריהם של התלמידים בחינוך התורני משלמים מיסים כחוק, ומגיע להם להיות מתוקצבים באופן שווה" טוען מלמד ומזכיר לראש העיר כי תמך בו לפני הבחירות וציפה ממנו להביא בשורה שיוויונית לכלל ילדי ראש העין. "התקציב מגמתי סקטוריאלי" כותב מלמד "ופוגע בעיקר בציבור הדתי פגיעה קשה. יתכן כי להכוונה זו שותפים נוספים, כמו מנכ"לית העירייה, אך מבחינתי אתה הכתובת, ראש העיר ואתה אחראי לשלומם של כל תושבי ראש העין וילדיהם".

 

תאריך: 04/03/2005

מאת :יפה באומן

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
454  למר מלמד אתה מייצג חרדים לא דתיים
 אתם הציבור החרדי האחרונים שיש לכם זכות לקבל ...