מתי יגיע השפע לשפ''ע ?

נכון , זו הפעם החמישית בשנתיים האחרונות שהעירייה מחליפה חברה לטאטוא וניקיון רחובות. אבל מנהל האגף אופטימי , הגינון יעלה רמה. שינוי לטובה בפינוי האשפה. רמת הגנים הציבוריים תעלה ר מנהל אגף שפ"ע. שמואל אדוארד מסכם חצי שנה בתפקיד ומסביך בהזדמנות זו כיצד קיבל מינוי כה בכיר בעירייה של משה סיני כשהוא עצמו היה בבחירות מועמד ברשימת יגאל יוסף .

שמואל אדוארד מכהן בתפקיד מנהל אגף שפ"ע כחצי שנה. אדוארד, 44, תושב העיר, נשוי + 4. למד בפנימיה החקלאית, כפר הנוער הדתי כפר חסידים. את שירותו הצבאי עשה בחיל האוויר משנת 1979 עד ל-2003. במהלך שירותו בצבא למד הוראה והוא בעל תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל.

הניקיון הסביבתי ברחובות העיר במצב נוראי, במהלך השנתיים האחרונות החליפה העירייה ארבע פעמים חברה לטאטוא וניקיון הרחובות, כיצד אתה פועל לשיפור המצב ? "המצב כיום הוא שהניקיון הורם ויורם לרמה גבוהה. אמנם היתה נפילה במהלך חודש יולי בשל אי עבודתה של החברה בקצב שנדרש ממנה, עבודתה הופסקה. כיום אנו נמצאים בשלב ביניים. המכרז לחברת ניקיון חדשה יהיה מוכן באמצע חודש אוקטובר. לפעולה זו הוקצו כ-ססס.1.500 שקלים". יש לציין כי החברה הקודמת עבדה בתקציב זהה. מצב איסוף האשפה ברחובות העיר עדיין בעייתי, "עד כה היו לא מעט "פנצ'רים", החברה הקודמת נטרלה את המבצע וכרגע הוחלף מנהל לפרויקט, כבר כעת אנו מרגישים שינוי לטובה, הדבר נמדד על פי פניות התושבים אלינו. בקרוב יוחלפו פחי האשפה שהובטח להחליפם ובכלל, הדבר עוכב בשל תסבוכת בחברה הקודמת. לפעולה זו הוקצו כ-410,000 שקלים מדי חודש, הכל לפי מדד גידול בתי האב בעיר". לאחרונה הוקמו וטופחו מספר גנים ציבוריים איכותיים, עם זאת הגינון בגנים רבים אחרים ירוד, בייחוד בגנים שבתוך השכונות,

"בחודש נובמבר לערך תתחיל לעבוד חברה חדשה. עבודות הגינון נמצאות בתהליך פיתוח בשיטת ה-פ''אף.איי, הווי אומר שהעבודות יחלו בזמן הנוכחי והתשלום על ביצועם יתבצע בפריסה לחמש שנים הבאות. כך התושב יוכל ליהנות במיידית ממוצרים יותר טובים: גינון טוב יותר, ספסלים ואשפתונים. השיטה הזו אומצה כבר בעיריית רמת השרון, גבעתיים וחדרה. אני מאמין שהשינוי יורגש בקרוב, רמת הגנים תמשיך ותעלה, היא תהיה גבוהה מהרגיל. שיפור לוחות המודעות, הספסלים, פחי אשפה ועוד. לפעולה זו הוקצו כ-4,000,000 שקלים".

כיצד אתה מסביר את העובדה כי קיבלת את מינוי מנהל אגף שפ"ע מצד ראש העירייה, משה סיני, כאשר התמודדת בבחירות ברשימת יריבו - יגאל יוסף ?

" ניגשתי למכרז כמו שאר המועמדים, נקראתי לראיון, יצאתי ממנו בתחושה מעורבת. לאחר הראיון יצר איתי קשר מתי יצחק ובירך אותי על קבלת התפקיד, כמו כן היה הדבר ממנכ"לית העירייה אירית נתן ומראש העירייה משה סיני. אני מקווה שאני עומד בדרישות התושבים", בתקופה האחרונה היו חילוקי דעות בינך ובין מנכ"לית הערייה, אירית נתן, ואף דווח על פגישות מקצועיות הנוגעות לשיפור הגינון בבתי הספר שהסתיימו בטריקת דלת, היחסים בינכם מאפשרים לכם לעבוד ? " מערכת היחסים ביני ובין המנכ"לית טובה מאוד, למרות חילוקי הדעות ביננו. יישבנו את חילוקי הדעות ולנגד עיננו עומדת טובת התושבים". "העיר תקבל תפנית בסוף שנת 2005, תחילת 2006", מבטיח אדוארד, "אני מודע למטלות וללוח הזמנים. אני מעוניין שננקה את העיר ביחד , ההנהלה, עובדי האגף והתושבים. יש לנו עיר שערכה לא יורד משאר הערים אשר סמוכות לנו. נוכל לקדם את העיר רק ביחד, גם אם לא בצורה מיידית. שינוי פני העיר יחל ויתפתח יותר ויותר".

 

תאריך: 11/08/2005

מאת :מערכת אינדקס

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
480  יאיר
 איכות הסביבה ברחוב היוצא מכיכר שבזי/יהודה הלוי לכי ...