אין שום סיכוי שאחזור למערכת הפוליטית - ינאי

לפני כשנתיים נכנס יגאל ינאי לתפקיד מנכ"ל החברה הכלכלית. בראיון לעיתון "אינדקס" הוא מספר כי הוא חש סיפוק מכך שהוא עושה למען עיר הולדתו. לאחר שנתיים בהן סירב לתת ראיונות לעיתונים מספר ינאי על הפרוייקטים המתוכננים, הבעיות שבדרך ועל מערכות היחסים שלו מול ראש העירייה ומנכ"לית העירייה. טרם מינויו למנכ"ל החכ"ל ניהל ינאי חברה בורסאית עצמאית. לאחר הבחירות התמודד במכרז על תפקיד מנכ"ל החכ"ל וזכה לאחר אישורו של נציג משרד הפנים שהיה חבר בוועדה. במקביל לתפקידו בחברה הכלכלית בעיר משמש ינאי כדירקטור בבנק אוצר החייל. ולאחרונה אף מונה על ידי שרת החינוך, לימור ליבנת, לתפקיד יו"ר מועצת הטיולים הארצית של בתי הספר במשרד החינוך.

"כשהגעתי לחברה הכלכלית המחזור העיסקי שלה עמד על חמישה מיליון שקלים בשנה, ב-2004 הגענו למחזור של למעלה מ-12 מיליון שקלים והצפי לסיים את 2005 במחזור של 21 מיליון שקלים". עבודות התיקונים ברחוב שבזי החלו השבוע, מה פרק הזמן הדרוש להשלמת העבודה ? "פרק הזמן הדרוש להשלמת העבודה הוא שישה חודשים. כרגע מבוצעות עבודות בציר שבזי בין מקטע רחוב צה"ל לכיכר אלי כהן. לאחר שתסתיימנה העבודות בקטע זה יחלו העבודות בשאר הרחוב עד לצומת המרומזר. מטרת העבודה היא ליצור שכבת אספלט שנייה. חברת "קל בניין" אשר היתה אחראית על ביצוע העבודות בשנים האחרונות תמשיך להשלים את העבודה. וזאת לאחר שהבורר מטעם בית המשפט קבע שהכביש כושל. לאחר בדיקתו של מכון התקנים עם סיום העבודות הנוכחיות הכביש יהיה תקין ותחת אחריות החברה המבצעת למשך 10 שנים, אני רוצה להוסיף שבמסגרת העבודות תיבנה הכיכר בצומת הרחובות שבזי- העצמאות דבר שלא תוכנן בתוכנית המקורית ", ינאי מוסיף כי קרא את הכתבה בעיתון "אינדקס, גליון 500 על דרכי הגישה הלקויות למפעל התעסוקה לעיוורים והוא מבטיח לשפר את הכניסה למתחם, "בקרוב תהיה דרך סלולה למפעל וברמזורים יותקנו זמזמים, על מנת להקל על העיוורים", כך הוא מבטיח, ברשימתי, האמנתי בו ואני עדיין מאמין ביכולותיו".

מה מערכת היחסים שלך עם משה סיני כיום, טוענים שאתה מנהל את העיר ואת ראש העיר דבר שגרם לא פעם למתחים בין מקורביו של ראש העירי "היחסים שלנו טובים מאוד. ההחלטה האסטרטגית שלו להעביר פרויקטים לחברה הכלכלית טובה, אני חסיד של הפרטה. הוא מאפשר לי לפעול באופן עצמאי ולהתנהל כחברה עסקית לכל דבר, בלי שיקולים פוליטיים וזה בא לידי ביטוי בעשייה שלנו בעיר, ועל כך אני מודה לו. אני מתעסק בעשייה יום יומית ולא בשמועות".

מה דעתך על תפקוד מנכ"לית העירייה, אירית נתו ?

"עבור לשאלה הבאה"

כמי שהתמודד בשלוש מערכות בחירות, האם תתמודד בעתיד על תפקיד ראש העירייה או חבר מועצת העירייה ?

אין שום סיכוי בעולם שאחזור למערכת הפוליטית בעיר. אם כבר, אני אחזור לעסקים הפרטיים". איך באמת אתה מסביר את העובדה שהעדפת לנהל את החברה הכלכלית בראש העין ולעזוב את עבודתך הקודמת בה גם הרווחת בוודאי הרבה יותר ? "אכן, הילדים שלי מצטערים על כך שנאלצתי לוותר על הג'יפ ועל משכורת מכובדת יותר, אבל יש לי חלום, להראות שאפשר לעשות אחרת בלי לחכות 20 שנה. אני נהנה לשמוע את הזקן שמטייל בפארק "לב העיר" ואומר לי "שנים התרגלתי ללכת בבוץ לקופת חולים, ופתאום נהיה לי ירוק בעיניים". זה מה שמשמח אותי יותר מהכל". לפני למעלה משנה נזרק רמון הלם לעבר ביתו של יגאל ינאי בשכונת רמב"ם. המשטרה פתחה בחקירה. "משפחתי עברה חוויה לא קלה", אומר ינאי השבוע, "אנחנו גם סבלנו בתקופות קודמות של מערכות בחירות. מדובר באנשים שהוסתו למעשה. אני תורם ממרצי לכל תושב ואני מאמין שזה מקרה קיצוני. אני אפילו לא שואל את המשטרה איפה זה עומד". בוא נשחק את משחק האסוציאציות: אשתך רונית, "אני משקיע את הזמן בעבודה יותר מאשר בבית. גזלתי את זמנה". יגאל יוסף: "היה ועבר זמנו". חייב חיים כטי חבר אישי יקר". קובי מיימון: "בעל בית בעבר". ושותף עסקי בעתידי "הלוואי". אריאל שרון: "ראש ממשלה אמיץ מאוד. אני מזדהה עם תוכנית ההתנתקות בלב כבד".

 

תאריך: 27/08/2005

מאת :זכריה הלוי

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
485  רפי מהותיקה
 יגאל ינאי היקר שנים רבות חלמו רבים מהתושבים שתצליח ...

 

 

   
   
 

 

27/08/2005

 

 
תנאי שימוש באתר

מערכת "אינדקס" - 03-9022299

 אתר זה מאוחסן על שרתי - SRV