שבוע לפתיחת שנת הלימודים

שנת הלימודים תיפתח במוסדות החינוך בעיר ללא כל הפרעה, כך מסרו ועדי ההורים בבתי הספר השונים בעיר. עם זאת קיימות עדיין בעיות שעדיין לא נמצא עבורן פתרון הולם. יו"ר ועד ההורים בבי"ס צורים, אורי גלבנד, סיפר כי העירייה השקיעה השנה בנושא הבטיחות. הכיכר שבנייתה כעת נמצאת בעיצומה, תסייע לפתור את בעיית הנגישות לבית הספר. "כמו כן, בעיית החנייה המיתולוגית של בית הספר עשויה להיפתר באמצעות חניון נוסף שתכשיר העירייה סמוך לוואדי רבה", מסר גלבנד, אך הדגיש כי הכביש המוביל לשטח בית הספר עדיין מהווה סכנה.

לדברי יו"ר ועד ההורים בבית הספר נווה דליה, ענת בן דוד, בית הספר השקיע כ-30000 ש"ח, בשיפוץ חדרי השירותים בבתי הספר. כמו כן רכש הוועד צבעים חדשים לצביעת כל הכיתות. בן דוד מציינת כי העירייה צבעה את בית הספר. יו"ר וועד ההורים בבית ספר אשכול, ז'אק ממן, מסר ל"אינדקס" השבוע כי העירייה עובדת ביתר שאת על טיפוח חזית בית הספר, אך מתעלמת מהאבנים והקוצים ה"פורחים" לאורך הגדר. "הדבר מהווה סכנה, כיוון שהילדים מטפסים שם", מסר ממן. באשכול' מבקשים לחזק את שיתוף הפעולה הפורה הקיים עם מתנ"ס ראש העין, במטרה לאפשר את פתיחת בית הספר לאורך רוב שעות היום. יו"ר וועד ההורים בבית ספר אפק, אילן ויונטה, הביע השבוע מורת רוח מטיפול העירייה בנושא הניקיון בשטח בית הספר, לרבות חדרי השירותים, הסובלים מלקות תברואתית המסכנת את איכות חייהם של התלמידים, ויונטה הביע את אי שביעות רצונו מחברת הניקיון המועסקת על ידי העירייה. "בשירותים אין נייר, הברזים מקולקלים והאסלות שבורות", הדגיש ויונטה. עוד סיפר ויונטה כי במהלך חופשת הקיץ נרכש צבע חדש לצביעת הקירות המעטים אשר במיתחם בית הספר. הקירות אמנם נצבעו על ידי העירייה, אך לא במלואם.

ועד ההורים בבי"ס אפק שכר מטעמו גנן כדי לשקם את הגינה המרכזית בשטח בית הספר. במסגרת הפרויקטים האקולוגיים בבית הספר, הצליחו התלמידים לרכוש מכספם שלושה שולחנות טניס שולחן. יו"ר ועד ההורים בבית הספר נופים, אתי יחזקאלי, מציינת לטובה את פעילות העירייה. יחזקאלי סיפרה כי ספריית בית הספר הורחבה וכי בכל אחת מכיתות ו' הותקן מחשב לשימוש חופשי של התלמידים. בחזית בי"ס נופים הונח פסל סביבתי חדש, סביב הפסל נעשה פיתוח סביבתי, של מרבדי דשא ועצים. יחזקאלי מציינת כי העירייה היתה שותפה למימון הפסל. יו"ר ועד ההורים בבית ספר טל, יפית כץ רובין, מספרת כי בית הספר סוייד על ידי חברי ועד ההורים "כדי להעניק לתלמידים סביבה נקייה וחדשה". כמו כן, הוחלפו השטיחים בלובי בית הספר.

יו"ר ועד ההורים בתיכון הדתי, שמואל בשארי, מציין כי כל הכיתות נצבעו מחדש, חדרי השירותים שופצו והגינה שוקמה". כזכור, לתיכון הדתי מונה מנהל חדש, הרב גדעון דאר. בעקבות השינויים בכוח האדם, מבקש התיכון להתנער מהסטיגמה ולמצב את עצמו בעיר כתיכון איכותי.

 

תאריך: 27/08/2005

מאת :זכריה הלוי

 כותבים email לכתבים -

 
הוספת תגובה

 

 
תגובות הגולשים
אין תגובות גולשים