5 דרכים לשמור על העובדים שלכם בארגון לאורך זמן

הבעיה העיקרית של בתי עסק רבים היא שימור עובדים. אנחנו יכולים להכשיר עובדים רבים אך לאחר פרק זמן ללא ממושך, העובדים פורשים כנפיים ועוברים למקום עבודה אחר. יש סיבות שונות שבגללן עובדים יחליטו כי המקום הנוכחי לא עדיף להם ולכן, אתם בתור בעלי עסק חייבים לדעת אך לשמר עובדים בארגון שלכם לאורך זמן ולא, זה לאו דווקא בגלל המשכורת.

  1. קליטה – הפעם הראשונה בה עובדי החברה דורכים בעסק שלכם היא בדיוק הרושם הראשוני הקריטי. ברגע בו עובד נקלט בצורה יעילה, מהירה והוא מצליח להשתלב בצורה טובה מכל הבחינה (טכנולוגית, חברתית וכן הלאה), ככה הסבירות בה יישאר בחברה לאורך זמן גדלה משמעותית. ניקח את הדוגמא הפופולרית ביותר, ברגע בו עובד מסעדה מגיע למטבח ורואה שהכל מבולגן, מלוכלך, הוא כבר יקבל רושם ראשוני לא טוב לגבי המקום בו הוא עובד ולכן, סביר להניח שיעזוב ברגע שיזדמן לו הצעה טובה יותר.
  2. גיבוש – המטרה שלכם בעסק היא כמובן להניב הכנסות גבוהות ולשמור על טיב העסק כלפי הלקוחות, אבל הלקוחות לא יהיו מרוצים כל עוד עובדי החברה לא יהיו מרוצים. ערבי וימי גיבוש הם דברים הכרחיים לכל בית עסק. ארגון אשר שם דגש על גיבוש בין עובדי החברה ונותן להם גם לצאת מהשגרה השוחקת מדי פעם ימצא את עצמו מוקף בעובדים הרבה יותר אפקטיביים וחשוב מכך, שמחים.
  3. תנאים – מלבד למשכורת, עובדי חברה מחפשים תנאים סוציאליים מתאימים, בין אם מדובר על פנסיה, קרן השתלמות, בונוסים וכן הלאה. ברגע בו יש לעובדי החברה תנאים סוציאליים נוחים, הם יעדיפו לקבל משכורת יותר נמוכה אבל עדיין להנות מכל ההטבות שאתם בתור בעלי העסק מעניקים להם. כחלק מהתנאים, אנחנו גם צריכים להסתכל על עוד פן שהוא מה עובד החברה מרגיש שהוא יכול לתרום לעסק, יש לתת מקום להבעת דעה לכל עובד חברה.
  4. עתיד – אף אחד לא אוהב להישאר במקום וזאת הסיבה שבגללה עובדים רבים מחפשים מקומות עבודה אחרים שם יוכלו להתפתח. ברגע בו עובדי החברה יודעים שיש להם בכל פעם יעד אחר שהם צריכים לקטוף, ככה הסבירות שהם יישארו בבית העסק גדלה. ייתכן ומדובר על קידום, ייתכן ומדובר על מעבר למשרד יותר אישי וכל מטרה שאתם יכולים להציב מול עובדי החברה.
  5. גובה עיניים – הדרך החשובה ביותר שאפשר לומר בפה מלא שאינה נמצאת ברוב הארגונים היא עבודה בגובה העיניים. נכון, יש היררכיה בכל ארגון, אבל זה לא אומר שצריך להבליט אותה. הקווים צריכים להיות ברורים ביניכם ובין עובדי החברה. עם זאת, ברגע בו אנחנו נעבוד בגובה העיניים מול העובדים שלנו, נדע להתייעץ ולדבר איתם ככה הוא ירגישו שהם נמצאים בסביבה יותר נוחה.

תמונה – depositphotos

עוד בנושא