גמילה מקנאביס – כמה זה קשה?

מרגישים שהצורך בעישון מריחואנה רק הולך וגובר בכל יום שעובר? אם כך, ייתכן שגם אתם פיתחתם איזושהי תלות בשימוש בסמים קלים, מה שניתן לפתור באמצעות תהליך גמילה ממריחואנה. בואו נבין ביחד מה התהליך כולל, כמה זמן נמשך ובמה הוא כרוך.

גמילה ממריחואנה היא לא תהליך שמעשנים רבים עוברים, אולי בגלל הנטייה לחשוב שמריחואנה אינה ממכרת. בעוד שאנשים עשויים להתבייש בהתמכרות לסם שאינו נחשב ממכר, אנשים אלו בד"כ יתביישו מדי בכדי לבקש או לקבל סיוע חיצוני. האמת היא, שבדוה לגמילה מסמים אחרים, גם גמילה מקנאביס מצריכה שינוי מהותי בסגנון החיים, לעיתים אפילו שינויים בקשרים ובאינטראקציות החברתיות של האדם המכור.

כמה זמן נמשך תהליך גמילה מקנאביס?

לשאלה הזו יש כמה תשובות אפשריות. מצד אחד, אפשר להגיד שתהליך גמילה מקנאביס יכול להימשך שבועות בודדים עד חודשים בודדים. מצד, שני, אפשר להגיד שתהליך הגמילה לעולם לא נגמר. סמים קלים נחשבים נפוצים מאוד בימינו, מה שמציג לאדם המכור גירויים ופיתויים בלתי פוסקים במשך חיים שלמים.

אם אתם מעוניינים להתאשפז באשפוז יום בכדי להיגמל מסמים קלים, בד"כ האשפוז יתבצע במכוני גמילה שונים. בעוד שישנם מכונים שייבנו עבורכם תכנית גמילה של ימים ועד שבועות, במכוני גמילה אחרים מאמינים בשיטות טיפול יותר ארוכות טווח.

מה עושים עם הפיתויים לעשן מריחואנה?

בכל מקרה, לאחר השחרור מאשפוז היום, או אולי אפילו מתהליך גמילה ממושך יהיה עליכם להתמודד עם הרצון לעשן בסביבתכם המוכרת והטבעית. וזו הסיבה לכך שחשוב להיתמך בצוות טיפולי שעוטף אתכם גם כאשר אם מחוץ למכון הגמילה.

ברגעי פיתוי או ברגעי משבר אחרים, יהיה חשוב לפנות ל"ספונסר" שלכם, שהוא למעשה הכתף התומכת שלכם בתהליך של גמילה מקנאביס וסמים קלים. ייתכן שיהיה מדובר בפסיכולוגית, עובד סוציאלי או באדם מכור לשעבר. כך או כך, מכון גמילה שמספק טיפול היקפי בהתמכרויות, אמור לספק סיוע בשלבים שונים של היום והלילה.

באילו שיטות טיפול נוקטים כדי להתמודד עם התמכרויות

בכדי להתמודד עם בעיה של התמכרויות לחומרים זרים, מכוני גמילה ממריחואנה יכולים לנקוט במגוון שיטות טיפול פסיכולוגיות. במקרים בהם ישנה תחלואה כפולה, ייתכן גם טיפול תרופתי. זאת ועוד, טיפול בהתמכרויות יכול לכלול את ההתערבות של עובדת סוציאלית, מטפלי CBT, מטפלים פרוידיאניים ועוד.

מרגישים סקרנים לגבי התהליך של גמילה מסמים וקנאביס? אנחנו ממליצים לקבל מידע נוסף ממכון לטיפול בהתמכרויות. התהליך יכול לכלול טיפול בהתמכרות לסמים קלים, קשים, אלכוהול, משככי כאבים, הימורים וכו'.

עוד בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *