הדברת יתושים – איך זה עובד?

יתושים הם בעל חיים יעיל ביותר שיכול להפיץ מחלות, ליצור סביבה לא נעימה ומהווים מטרד. הם נמשכים בעיקר לבני אדם בגלל חום גופם. עם זאת, חרקים מסוימים יכולים לנשוך אותנו מבלי לחוש את חום גופנו.

הדברת יתושים היא תהליך הגנה על אוכלוסיות אנושיות מפני השפעות היתושים כולל מניעת עקיצות יתושים על ידי שליטה על בית הגידול שלהם. הדברת יתושים כוללת הגנה אישית באמצעות תכשירים דוחי חרקים, לבישת בגדים עם שרוולים ארוכים, שימוש במסכים על חלונות ודלתות והימנעות ממים עומדים.

יתושים הם בעיה הולכת וגוברת בערים ברחבי העולם. הגידול במספר היתושים מהווה סכנה לבריאות האדם ולסביבה. הסיבה לכך היא שהחרקים הללו יכולים להעביר מחלות כמו זיקה, צ'יקונגוניה, מלריה וקדחת דנגי.

הדברת יתושים הייתה בעיה מתמשכת כבר עשרות שנים, אך כעת נעשה שימוש במוצרים מתקדמים כמו קוטל יתושים ליצירת פתרונות טובים יותר להילחם באיום הזה.

התפתחות שיטות ההדברה נגד יתושים 

הדברת יתושים התפתחה בצורה דרסטית בעשור האחרון. בדיוק כמו האופן שבו ניתן לשלוט יתושים על ידי הופעת ה-DDT, גם הדברת יתושים ראתה שינויים קיצוניים כדי להילחם בצורותיה השונות. השיטות הנפוצות ביותר להדברת יתושים כוללות ריסוס חומרי הדברה ווידוא שאין מקורות מים עומדים. מלכודות יתושים נמצאות גם בשימוש נרחב כדי לזהות נוכחות של יתושים לפני התפרצות. גישות המבוססות על חומרי הדברה מספקות את השיטה האמינה ביותר להדברת יתושים, אך הן מהוות סיכונים סביבתיים חמורים המאיימים על בריאות האדם וחיות הבר.

לא רק שימוש בחומרי הדברה רעילים

אפשרות נוספת היא שימוש במלכודת יתושים המורכבת ממיכל מלא במים עם מוט אנכי אחד או יותר המוגדר במרווחים של כ-2 אינץ' מכוסה בחומר הקרנה מכל הצדדים היתרון בשימוש בשיטה זו הוא שהיא מאפשרת לכם לעקוב אחר אופן הפעולה וכמובן היא יעילה בצורה מאוד משמעותית בקטילת יתושים מהירה ואינטנסיבית.

איך לבחור את קוטל היתושים הנכון

במציאות המתקדמת יש לא מעט סוגים של קטלני יתושים, הבחירה שלכם צריכה להיעשות בשיקול דעת רב ולקחת בחשבון מספר גורמים חשובים, בחירה לא נכונה לא תספק לכם את התוצאה הרצויה ואתם עלולים למצוא את עצמכם עדיין נעקצים מיתושים למרות שיש לכם קוטל יתושים שמותקן ומחובר לחשמל.

תו תקן : הדבר הראשון שחוב לוודא הוא שקיים תו תקן למכשיר, מדובר על מכשיר חשמלי שמחייב להיות בעל תו תקן. ללא תו תקן ואישור מכון התקנים אתם עלולים להיות בסכנת התחשמלות מהמכשיר.

השטח אותו רוצים לכסות : כל קוטל יתושים מגיע עם עוצמת יעילות שונה, ישנם קוטלי יתושים המתאימים לחדרים קטנים והמחיר שלהם הוא בהתאם, קוטלי יתושים אלו לא יוכלו לספק לכם מענה אם אתם רוצים להציב אותם בשטח פתוח או במרפסת שלכם, אמנם הם ימשכו את היתושים אך היעילות שלהם לא תהיה מספקת ולכן חשוב מאוד לוודא שאלו קוטלי יתושים בעלי עוצמה מתאימה לשטח בו אתם רוצים להציב את הקוטל.

מחיר : אמנם המחיר הוא לא הדבר הכי חשוב שצריכים לקחת בחשבון כאשר בוחרים קוטל יתושים, אבל חשוב מאוד לוודא שאתם מוצאים קוטל יתושים במחיר הוגן שיעמוד בתקציב שלכם וכמובן יענה על הצרכים שלכם באופן הטוב ביותר.

לסיכום

הדברת יתושים יכולה להיעשות באופן עצמאי על ידי הצבת קטלן יתושים חשמלי, אבל חשוב גם לוודא שאתם שומרים על תנאים בסיסים שלא מושכים אליהם יתושים כמו למשל כמויות גדולות של מים עומדים והיגיינה בסיסית בשטח הבית והגינה שלכם, במיוחד בימי הקיץ שבהם יש את המים של המזגנים שיוצרים שלוליות ועלולים למשוך יתושים.

המאמר נכתב בשיתוף צוות המומחים של צור מרקט, האתר המוביל בישראל למוצרי עשה זאת בעצמך.

עוד בנושא