כך תשמרו על הבטיחות בזמן רכיבה על אופנוע

רבים בוחרים לרכוב על אופנוע בכבישים העמוסים בכלי רכב רבים והפקקים האינסופיים רכב בעל שני גלגלים עולה זול יותר, מצריך תחזוקה מעטה יותר ובעיקר ניתן לעקוף אתו פקקים סיבות אלו הופכות את הרכב הדו גלגלי ליתרון בעיני אנשים רבים הרוכשים אותו ונהנים מנסיעה מהירה  בכבישים אך ישנו נושא אחד שרבים מקלים בו ראש והן תאונות האופנוע. רכב עם ארבעה גלגלים יותר מוגן ואילו רכב עם שני גלגלים הוא חשוף יותר לרוב רוכבי האופנוע חשופים משמעותית לתאונות דרכים שמסתיימות בצורה קשה ביותר.

מאמר זה בא לעזרת רוכבי האופנוע שבכל זאת רוצים ליהנות מהיתרונות שיש ברכב דו גלגלי ואנשים מעוניינים לשמור על הבטיחות.

5 דברים שחשוב לשים לב אליהם שרוכבים על אופנוע

קסדה

כל מי שמכיר רוכב אופנוע יודע שהדבר המזוהה ביותר עם רוכבי אופנוע הוא הקסדה. לקסדה יש שתי מטרות המטרה הראשונה להגן על הראש שהוא האיבר הכי חשוב בגוף האדם הקסדה מגנה היטב על הראש מפגיעה של חפצים חדים.

הסיבה השנייה היא הגנה מפני נזילות על הראש הקסדה מורכבת משני חלקים החלק הראשון הוא הפלסטיק והחלק השני אמור להגן היטב על המוח. על מנת לשמור על בטיחות יש לחבוש קסדה על הראש רבים מהרוכבים שחבשו קסדה לאופנוע על ראשם ניצלו מפגיעות ראש חמורות במיוחד ישנן גם קסדות שטח.

מעיל

מעיל בעיקרון נועד לשמור על חום הגוף אבל במדינת ישראל שהיא מדינה חמה ל ישנה  מטרה אחרת למעיל המטרה של המעיל היא להגן על הראש בעת נפילה והחלקות בכביש.

כפפות

הכפפות יש להן תפקיד חשוב. התפקיד החשוב של הכפפות קשור לעובדה כי הוא גם מגן על הידיים מהחלקות ובנוסף לכך הוא גם מגן על הידיים כאשר הן אוחזות בכידון וקל יותר להחזיק בכידון.

מכנסיים

חשוב מאד ללבוש מכנסיים שלמים משתי סיבות הגנה מפי שפשופים והחלקה והגנה מפני כל מיני סיגריות שעפות אבנים וחפצים חדות ונסיעה ממכוניות .

נעלי רכיבה

לא חייבים נעליים מיוחדות לרכיבה אלא כל נעל שהיא גבוהה וסגורה תתאים.

עוד דברים שחשוב לשים לב אליהם

שדה ראיה

על מנת לבחור בבטחה חשוב מאד לא רק להג היה על הגוף אלא לתכנן נכון ובצורה טובה את הדרך תכנון נכון של הדרך הוא אחת הסיבות לרכיבה בטוחה .

מיקום הדרך

יש לבחור את המקום שהוא היה המקום של הדרך חשוב לבטיחות חשוב לשמור על מרחק של כלי הרכב מכל רכב אחר יש לשמור על הבטיחות על ידי מרחק סביר מהרכב שלפניו ומאחוריו כך יש זווית ראיה מלאה של 360 מעלות.

בחירת מסלול

חשוב לבחור מסלול שהוא נעים ומהנה ומצד אחד מותאם לבטיחות של הרוכב ולסגנון הנסיעה שלו.

בדיקת צמיגים

חשוב מאד לוודא כי האופנוע שלם ומוכן לפעילות ורכיבה. עוד לפני תחילת הרכיבה יש לבדוק כי האופנוע משומן הכידון תקין ובעיקר כי הגלגלים מנופחים. הגלגלים מקשרים בינכם לבין הכביש ולכן חשוב מאד שהם יהיו איכותיים ומנופחים .

היזהרו מסכנת החלקה חשוב מאד לציית לתמרורים ולנהוג לפי כל כללי הנהיגה חשוב להקשיב לרעשי הרקע של הנהגים בכביש ולהיזהר מאד בפניות חדות ובעיקולים חדים .

האטו בכניסה לצומת

יש להאט בכניסה לצומת הכלל הזה חשוב לכל רכב באשר הוא אבל במיוחד הוא חשוב הוא חשוב לרוכבי אופנוע לנסיעה בטוחה ביותר חשוב להקפיד על כללים אלו על מנת לשמור על החיים.

תמונה FREEPIK

עוד בנושא