סוגים של אופניים חשמליים

אופניים חשמליים נבדלים זה מזה בהתאם לכמה מאפיינים טכניים ומובנים. לפני שנסקור את הסוגים השונים של אופניים חשמליים חשוב לדעת שכל אחד או אחת מאיתנו צריך למצוא לעצמו זוג אופניים חשמליות שמתאים לו במיוחד, מבלי להתחשב במה שיש לאחר. כל אחד מרגיש נוח על אופניים חשמליות אחרות ולכן לפני שרוכשים, בודקים את המפרט הטכני אך גם מתנסים ומנסים, כדי לחוש את כלי הרכב.

כאמור, סוגי אופניים חשמליים נבדלים זה מזה בכמה מאפיינים טכניים. הדבר הראשון הוא האם האופניים הם אופני דו אופן או תלת אופן. בישראל נפוצים יותר הדגמים של אופניים חשמליות תלת אופן בגלל היבוא המוגבר מסין, אבל ניתן להשיג בחנויות מסוימות גם אופני דו אופן. דבר נוסף הוא סוג המנוע. אופניים חשמליים מתחלקים לבעלי מנוע גלגל, שנמצא בגלגל הקדמי של האופניים או מנוע שרשרת שנבנה מתחת לשילדת האופניים. מנוע שרשרת נחשב לחזק יותר.

חשמליות מקוריות או חשמליות בהסבה?

הבדל נוסף בין הסוגים השונים של אופניים חשמליים הוא בסוג השילדה שלהם. ישנם אופניים שעברו הסבה מאופניים רגילות לאופניים חשמליות ולכן חשוב להקפיד על השילדה החזקה עליה מותקן המנוע. ישנם אינספור דגמים של אופניים רגילות שעליהם הותקן מנוע חשמלי ולכן חשוב לבדוק שמדובר בתוצרת טובה מבסיסה ולבחור רק במותג מוכר.

בסופו של דבר, אופניים חשמליים נבדלים זה מזה במרכיבים הטכניים שלהם, אבל לפני כל רכישה של אופניים חשוב לבדוק האם הם מתאימים לנו באופן אישי. ישנם אנשים שישמחו עם אופניים מתקפלים בעוד אחרים יחשבו שאופניים אלו מסורבלים ולא נוחים. אחרים יעדיפו מנוע חזק כמו מנוע שרשרת בעוד אחרים ישמחו עם מנוע גלגל. לפני שאתם רוכשים אופניים חשמליות, עשו סקר שוק, התנסו ובידקו עד שתמצאו את הזוג שאיתו תרגישו הכי בנוח.

עוד בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *