15/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
המאבק השתלם
מאת: יהורם אלוני
האם תושבי רחוב 'הר-המור' יוכלו לנשום לרווחה? הוועדה לתכנון ובנייה בדרך להחלטה.
האם פרשת הבנייה ברחוב 'הר המור' הגיעה לסוף דרכה? לנו נודע כי בדיון שהתקיים לפני כחודש בוועדת המשנה לתכנון ובנייה, החליטה הוועדה לקבל את התנגדות התושבים בנוגע לגובה הבניין ואישרה לחברה הקבלנית בנייה רק של שלוש קומות (לא כולל קומת קרקע).
כזכור, לפני כשלושה חודשיים קיבלו תושבי רחוב 'הר המור' הודעה מוועדת התכנון והבנייה עליה חתום ראש העירייה, משה סיני, ולפיה יינתן היתר בניה להקמת בית מגורים חדש בעל 14 יחידות דיור ו- 4 קומות בשטח הסמוך לשכונתם. מיד עם קבלת ההודעה הביעו התושבים את התנגדותם בכתב למשרדי הוועדה כפי שמתחייב בחוק. השבוע, הגיעו התושבים לדיון, שם הביעו בפני חברי הוועדה את הסיבות להתנגדותם: "הבנייה לגובה תחסום לנו את האוויר" טענו התושבים.
התושבים פנו במכתב אישי לראש העירייה, משה סיני, בבקשה לפעול בנידון וזאת לאחר שהתברר להם כי לא ניתן לבנות במקום גינה ציבורית למען ילדי השכונה, מאחר שמינהל מקרקעי ישראל החליט לבנות 12 יחידות דיור בבנייה רוויה.
בדיון שהתקיים במשרדי וועדת המשנה לתכנון ובנייה, קיבלו חברי הוועדה את טענות התושבים: "גובה הבניין המוצע אכן שונה מגובה הבניינים האופייניים ברחוב בצורה ניכרת". יחד עם זאת, הוועדה החליטה לאשר קומה תת קרקעית נוספת בלבד לצורך חניות מתחת למפלס רחוב 'יהודה הלוי' ושלוש קומות ממפלס רחוב 'יהודה הלוי'. הוועדה קיבלה את התנגדות התושבים בנוגע להסתרת אור ואוויר מנימוקים שצוינו בהתנגדות. לעומת זאת הוועדה לא קיבלה את ההתנגדות בנוגע להגדלת עומס התנועה.

ואיך מרגישים התושבים? ל'אינדקס אובייקטיבי' הם סיפרו כי הם מרוצים, אך עם זאת עדיין זהירים ועם האצבע על הדופק, עד שתתקבל החלטה סופית.

תאריך: 26/05/2011
גיליון: 787
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il