11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מרק תימני בנוסח יפני
מאת: יהורם אלוני
בשבוע שעבר התארח קונסול יפן, מיטושיקו שינומיה, בביתו של רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויחד עם אורחים נוספים התכבדו במרק תימני אותו בישל אחרק.
במהלך עשר השנים האחרונות, בימי חמישי, נוהג סגן ראש העירייה, רזיאל אחרק, לארח את תושבי העיר לארוחת מרק תימני אסלי. לעיתים קרובות מתארחים בביתו גם שרים, חברי כנסת ואישי ציבור ובעלי מהמובילות תפקידים בכירים במשק.
בשבוע שעבר התארח קונסול יפן, מיטושיקו שינומיה, יחד עם אורחים נוספים והתכבד במרק תימני משעה ידי אחרק. למשלחת של הקונסול היפני הצטרפו גם ח"כ אריה ביבי- מי שכיהן בעבר כנציב שרות בתי הסוהר וכיו"ר הרשות למלחמה בסמים, יהודה כהן- מנכ"ל התאחדות בעלי האולמות וגני האירועים, פיני דניאל- חבר מועצת העיר לשעבר, ותושבים נוספים.
כזכור, בשנת 2008 זכה אחרק במקום הראשון בתוכניתו של גיל חובב "המנה של המדינה". לטקס, שהתקיים בבית הוריו של אחרק בשכונת שבזי בעיר, הגיעו בזמנו מאות מתושבי ראש העין ואכלו מהמרק התימני המפורסם של אחרק.
לפני שישבו האורחים לאכול מהמרק התימני ערך אחרק לשינומיה סיור ברחבי העיר, בשכונות הותיקות ובשכונות החדשות ובנוסף, באתר ההיסטורי 'מגדל צדק'. אחרק סיפר לקונסול על שורשי העדה התימנית והעלייה מתימן ועל השינוי לטובה שעברה העיר במהלך השנים האחרונות בעקבות השינוי הדמוגרפי בשנות ה- 90, עם בניית השכונות החדשות וההגירה החיובית של אוכלוסייה חדשה ואיכותית. הוא ערך הכרות בין ח"כ אריה ביבי לבין הקונסול היפני והשלושה שוחחו על המשבר ביפן בעקבות רעידת האדמה ועל האתגרים העומדים בפני מדינת ישראל.
כמי שפועל מאז היבחרו למען דיור לזוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון בראש העין, ניצל אחרק את המעמד ושוחח עם ח"כ ביבי על הנושא. ח"כ ביבי הבטיח לסייע לקדם פתרונות.
מאחר וקונסול יפן הוזמן לביתו של אחרק לביקור לא רשמי, נענה הקונסול לבקשת אחרק להגיעלביקור נוסף, הפעם רשמי, בראש העין על מנת להיפגש עם ראש העירייה וחברי מועצת העיר כדי לבחון דרכים לשיתוף פעולה בעתיד.
תאריך: 26/05/2011
גיליון: 787
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il