11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
סקרים? תלוי היכן אתה גר
מאת: יהורם אלוני
בעוד שתושבי השכונות החדשות מתבקשים לענות על סקרים ושאלונים על פרויקטים חדשים- שכניהם בשכונות הוותיקות מקבלים ''עובדות מוגמרות'' מהעירייה. מיכאל מלמד, חבר המועצה, תוהה מדוע.
בישיבת המליאה שהתקיימה השבוע העלתה חברת מועצת העיר, שרי סלע, את נושא ייעודו העתידי של מבנה ביה"ס 'ענבלים' על סדר היום. סלע שערכה משאל בקרב תושבי השכונה ציינה כי יש לבחון את האפשרות להקמת ספרייה לטובת ילדי השכונה כפי שתוצאות המשאל הראו. סיני הבטיח לבדוק את הנושא. אלא שלאחר שחברת המועצה סלע סיימה את דבריה, נטל את רשות הדיבור חבר המועצה, מיכאל מלמד, ופנה בשאלה נוקבת לראש העיר: "כפי שאתה מסכים לעשות סקרים על מבנה בית הספר 'ענבלים'- מדוע אינך עושה סקרים גם בקרב תושבי השכונות הוותיקות?" כדוגמא לכך הזכיר מלמד את המבנה בשכונת צה"ל, שהעירייה אישרה לתנועת 'הנוער העובד והלומד' להשתמש בו מבלי לשאול את התושבים, דבר שגרר הפגנות וסערת רוחות בקרב התושבים היות והשכונה הינה בעלת צביון דתי. כדוגמא נוספת הביא מלמד את המדחנים שהעירייה הציבה ברחובות הסמוכים לשוק העירוני ולא ערכה סקר בקרב התושבים. בכך, הציבה לתושבים "עובדה בשטח", כדברי חבר המועצה מיכאל מלמד.
מלמד אמר השבוע ל'אינדקס אובייקטיבי': "לצערי, העירייה ומשה סיני בראשה לא מתחשבים בתושבים מהשכונות הוותיקות ומנצלים את העובדה כי מדובר באזרחים תמימים. כאשר פרויקט 'הקאנטרי קלאב' הפריע לתושבי רחוב 'רביבים', פעלה העירייה להעתיק את הפרויקט למקום אחר. למה? כי זה מפריע לתושבים. מדוע שלא יתחשבו גם בתושבים מהשכונות הוותיקות שהרבה דברים מפריעים להם?" עוד מוסיף מלמד, "אני רוצה להזכיר לתושבים כי ראש העירייה משה סיני התבטא לפני הבחירות נגד חברת המועצה שרי סלע והאשים אותה בהפצת שקרים, לדבריו, בנוגע לסגירתו של בית הספר 'ענבלים', מה שהתברר אחר כך כאמת." חיפוש באתר האינטרנט של העירייה חושף ציטוט משנת 2008 ולפיו ראש העיר דחה בזמנו את השמועות שהפיצו לדבריו גורמי אופוזיציה בדבר סגירת ביה"ס 'ענבלים': "שמועות מרושעות שנועדו לזרוע פחד". במסמך, הדגיש ראש העיר שסגירת 'ענבלים' היא "מהלך חסר אחריות שאין לו ידיים ורגליים" וכי "השמועות הן יוזמה מרושעת של מישהו שאינו בוחל בשום אמצעי כדי לנגח את העירייה... כראש עיר, אני מחויב להכין תשתית ל- 5 השנים הבאות ויתרה מכך לשמור על בתי ספר קטנים וכיתות קטנות ככל האפשר."
על כך אומר מלמד: "מתברר כיום כי אין שמועות מרושעות ואין כיתות קטנות וראש העיר סגר את בית הספר- חומר למחשבה."
 
מהעירייה נמסר בתגובה: "המדובר במשאל שעשתה גב' סלע ולא העירייה. בכל מקרה, כל נושא הקצאת המבנים מתבצע ע"י ועדה מקצועית, וכל תושב או קבוצת תושבים יכולים לפנות לוועדה."
בנוגע לסגירת 'ענבלים' מוסרת העירייה: "לא דובר כלל על ביה"ס מסוים שייסגר. לא הייתה כל החלטה על סגירת ביה"ס. לא נבחר שום ביה"ס לסגירה, ותמונת המצב ההיא, דברי ראש העיר היו מדויקים מאד. ההחלטה הסופית על מיזוג ביה"ס התקבלה רק בשנת 2011, ובמיוחד על ביה"ס הספציפי, כאשר היה זה חוסר אחריות אז להפיץ שמועות שהיו עלולות לפגוע בהיערכות בתיה"ס ובפעילותן במשך 3 השנים שחלפו. מעבר לכך, הבטחתו של ראש העיר לשמור על כיתות קטנות קוימה במלואה, שכן הכיתות שיהיו במתחם החדש יהיו בממוצע של 32 ילדים בכיתה, כאשר ממוצע זה הוא אופטימלי, נכון מבחינה מקצועית וחברתית, ושומר על הבטחת ראש העיר על כיתות קטנות בביה"ס וזהו הישג והצלחה גדולה למערכת החינוך בעיר התהליך מתבצע באופן מקצועי ואמור להפוך למודל בארץ ובמשרד החינוך על פעילות נכונה של רשות מקומית- משרד החינוך וועדי ההורים לשת"פ מוצלח ביניהן, כאשר קיים כורח של מיזוג ביה"ס נוכח שינויים דמוגרפים."
תאריך: 26/05/2011
גיליון: 787
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il