21/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 37 תוצאות התואמות את החיפוש
הכן מחשבך לקיץ
מאת: מחשוב פור יו
הקיץ שמביא איתו ימים חמים הוא אחד האויבים הגדולים של המחשב. טמפרטורת עבודה גבוהה מנחיתה את ביצועי המחשב עד כדי מצב של כיבוי המחשב באופן אוטומטי על מנת לשמור על הרכיבים הפנימיים שלו. איך להכין את המחשב לקראת הקיץ? על כך בכתבה הבאה.
המחשבים המודרנים מסוגלים לבצע מאות אלפי פעולות חישוב ועיבוד בשניה אחת. כתוצאה מכך המעבדים ויתר הרכיבים מתחממים מאוד וזקוקים לקירור טוב על מנת לשמור את המחשב בטמפרטורת עבודה תקינה. אפשר להשוות את המחשב למנוע של מכונית שצריך לשמור על טמפרטורת עבודה תקינה.
בכל מחשב כמעט נוכל למצוא שני מאווררים לפחות – מאוורר מעבד שכשמו כן הוא תפקידו לשמור על המעבד בטמפרטורת עבודה סבירה ומאוורר לספק הכח שתפקידו לשמור על טמפרטורת עבודה יעילה של ספק הכח של המחשב. במקרים רבים נמצא מאווררים נוספים במחשב – מאוורר על הצ'יפ הראשי של כרטיס המסך שתפקידו לשמור על ביצועי תצוגה נאותים גם במשחקים כבדים שדורשים מכרטיס המסך עבודה מאומצת, מאוורר על הצ'יפ המרכזי של לוח האם שתפקידו כרגיל לקרר במעט את הלוח, מאוורר לדיסק הקשיח – הדיסק הקשיח עובד מאוד קשה במחשב ועליו למעשה נשמר כל החומר החשוב והיקר שלנו ולכן כדי להאריך את חייו של הדיסק הקשיח ניתן למצוא מאוורר שמקרר אותו, מאווררים נוספים הם מאווררי מארז – מאווררים אלו "פזורים" באיזורים פנויים בתוך מארז המחשב ותפקידם לייעל את סירקולציית האוויר בתוך המארז; הערה חשובה בעניין זה – לעיתים מגיעים אלינו מחשבים מרובי מאווררים אך אנו רואים שהם לא הורכבו בצורה נכונה מבחינת זרימת אוויר אל המארז והחוצה, חשוב לשים לב וליצור מעברי אוויר טובים ונכונים.
כאשר ביצועי המחשב מתחילים לרדת ולא כתוצאה מבעיות תוכנה ככל הנראה הסיבה היא שאחד המאווררים "התעייף", יש מספר סיבות לירידת ביצועי המאוורר:
  1. אורך חיים – הסיבה הראשונה היא אורך חיים, בדיוק כשם שכל חלק שעובד כמעט ללא הפסקה שובק חיים לבסוף כך גם המאווררים. חשוב לזכור ולהבין שהמאווררים האלה עובדים בקצב של כ-2000-4000 סיבובים לדקה או 33-66 סיבובים בכל שניה.
  2. הצטברות אבק על החלקים הנעים במאוורר עצמו, כתוצאה מכך הציר של המאוורר חורק יותר, לא עובד בטווח המוגדר שלו ולכן נשחק הרבה יותר מהר.
  3. הצטברות אבק על צלעות הקירור – הבעיה באבק שמצטבר על צלעות הקירור היא שהוא חוסם את זרימת האוויר מהמאוורר למעבד, כתוצאה מכך טמפרטורת המעבד עולה ואז המאוורר מקבל הוראה לעבוד בקצב גבוה יותר על מנת להצליח לספק את תפוקת הקירור הנדרשת. כתוצאה מהמאמץ המוגזם על המאוורר אורך חייו מתקצרים.
חום יתר ואבק גורמים לבלאי מואץ של רכיבי המחשב, מומלץ להקדים תרופה למכה ולבדוק את מצב המאווררים והצטברות האבק בטרם יהיה מאוחר מדי.
בשורה התחתונה מומלץ לבצע בדיקה של המחשב לפני שייגרם נזק לרכיבי החומרה כתוצאה מהתחממות יתר. אנו במיחשוב פור יו נבדוק את המחשב שלכם ונשמח לייעץ ולעזור.
 
מיחשוב פור יו – פתרונות תקשורת ומיחשוב מתקדמים
תאריך: 02/06/2011
גיליון: 788
עמוד: 32
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il