18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
הוחלט: בית הספר 'ענבלים' ייסגר
מאת: יהורם אלוני
על פי החלטת משרד החינוך ואגף החינוך בעירייה, ביה''ס ייסגר עקב ירידה משמעותית במספר התלמידים.

זעם בקרב הורים לתלמידים בבית הספר 'ענבלים' בעקבות החלטת משרד החינוך ואגף החינוך בעירייה לסגור את בית הספר בשנה הבאה עקב ירידה במספר התלמידים הלומדים בשכונה. עפ"י ההחלטה ישובצו תלמידי בית הספר 'ענבלים' בבתי הספר בשכונה 'נופים' ו'נווה דליה' הסמוכים.

בית הספר 'ענבלים' נפתח לפני כ- 10 שנים בגין הגידול המואץ בשכונות החדשות אולם בשנים האחרונות חלה נסיגה ומספרהתלמידים הלומדים בבתי הספר היסודיים בשכונה ירד. בעקבות כך נאלצה העירייה לסגור כמה גנים שפתחה בשנים האחרונות. מבדיקות שעשתה העירייה מתברר כי בשנים הקרובות צפויה ירידה נוספת במספר התלמידים, ולכן הוחלט על סגירת בית הספר.

דני אבידור, יו"ר וועד ההורים העירוני, טוען כי מה שמטריד את ההורים הוא לא סגירת בית הספר 'ענבלים' אלא הגידול במספר התלמידים בכיתה שיהיו בבתי הספר נופים ו'נווה דליה': "המאבק שלנו איננו סגירת בית הספר אלא העומס בכיתות. הדבר הנוסף שאנו מוחים לגביו הוא נושא התקציב, לצערנו אין בשורה בנושא מיזוג הכיתות והתחזוקה השוטפת וזאת למרות העובדה שאנחנו משלמים יותר ארנונה. השרותים הבסיסיים בבתי הספר הם עדיין מטלה על כתפי ההורים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית ראש העין החליטה להקים צוות מקצועי ומינתה יועצים להכנת תוכנית אב למערכת החינוך העירונית, וזאת בעקבות השינויים הדמוגרפיים שיחולו על העיר ראש העין בשנים הקרובות, לאור הצמיחה העתידית בעקבות בניית השכונות החדשות. עם תחילת העבודה על תוכנית אב לחינוך בעיר, נערכת מערכת החינוך לשינויים בעקבות צמצום דרסטי במספר התלמידים במוסדות החינוך. כל הגורמים המקצועיים שוקדים בעת הזו על מנת להכין להסדיר את איחוד בתי הספר בצורה המיטבית תוך התחשבות בכל ההיבטים הנדרשים לטובת קהילת נווה אפק. טבעו של איחוד בתי ספר- מספר התלמידים גדל ולאור כך יגדלו מספר התלמידים בכיתות, בהתאם לתקני משרד החינוך. הרשות ומשרד החינוך מכינים תוכנית מסודרת לאיחוד אשר תיתן תשובות למוסדות החינוך בנווה אפק".

תאריך: 30/12/2010
גיליון: 767
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il