18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
מנהל עם נשמה
מאת: יהורם אלוני
אריק הלוי, תושב נווה אפק, שעצר בגופו לפני כ- 10 שנים מחבל שביקש לבצע פיגוע בתלמידי תיכון, עסוק בימים אלה בהכנת התלמידים לבחינת הבגרות.
בחודש מרץ 2003 פרסמנו ב'אינדקס אובייקטיבי' כתבה שעסקה במנהל בית ספר תיכון "תל אביב" בעיר כפר סבא- אריק הלוי, תושב ראש העין, שניסה לעצור בגופו מחבל שביקש לבצע פיגוע בתלמידי בית הספר. המחבל הצליח בסופו של דבר לרצוח את נועה אורבך ז"ל, תלמידת כיתה י"ב בבית הספר התיכון "תל אביב" בכפר סבא ולפצוע 18 עוברי אורח. לאחר קרב יריות הצליח הלוי להרוג את המחבל באקדח שהחזיק ברישיון. מאז, הבינו התלמידים שיש להם על מי לסמוך, גם בהכנה לבחינת הבגרות.
הלוי, (סא"ל, 56) אב לשני בנים, שרון ומורן העוסקים בעריכת דין, הגיע לראש העין לפני כ- 17 שנה היישר לשכונת נווה אפק שהייתה אז בשנותיה הראשונות. בשנת 1997 פרש מהצבא בדרגת סא"ל בסיירת שקד והיה בן מחזור של ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין. הלוי, שעמד בפני פרשת דרכים, התלבט לאן פניו מועדות בין עסקי הנדל"ן לבין נושא החינוך, והחליט בסופו של דבר להתמקד בנושא החינוך. הוא עשה הסבה אקדמאית מקצועית בחינוך, סיים מספר תארים בחינוך בבית ברל והחל לפני כ- 10 שנים לנהל את התיכון "תל אביב" בכפר סבא, בו לומדים בהצלחה רבה מאות תלמידים.
בימים אלה, בהם עסוקים תלמידי ישראל בהכנות אחרונות לבחינת הבגרות, אריק הלוי "שמחובר עד עמקי נשמתו לתלמידיו" כהגדרתו עושה הכול כדי שהתלמידים שלו (חלקם תושבי ראש העין) יוציאו את המקסימום בבחינת הבגרות ויצליחו. "אתה רוצה לדעת מבחינתי מה הפירוש יצליחו, זה לחנך אותם לחינוך, משמעת, ערכים, ציונות ואחריות אישית. אם אני מצליח להחדיר בתלמיד את המרכיבים האלה, אני הופך אותו לאזרח טוב יותר ותלמיד אכפתי יותר. הקשר שלי עם התלמידים הוא כל כך אישי עד כדי כך שיש לתלמידים שלי את מספר הפלפון האישי שלי. אם חלילה וחס תלמיד נתקל באיזה בעיה, יש לו כתובת לאן לפנות". הלוי מספר על תלמידה שניסתה להתאבד והודות לסיועו של הלוי, חייה ניצלו, "והיה זה שכרי" אומר הלוי. כשאני מביט על קירות משרדו של הלוי, אכן מוצבות עשרות תעודות של גופים, הורים שמביעים את הערכתם על עבודתו הנפלאה כמנהל בית הספר, כולם מדגישים את "הקשר האישי בין התלמידים למנהל".
הלוי לא קופץ מהכסא כשאני מראה לו את מיקומה של העיר ראש העין במקום ה- 57 בטבלת דירוג הערים בהצלחה בבחינת הבגרות. "ראש העין יכלה להיות במקום יותר גבוה אילו היו לה שני תיכונים נוספים". לאחר שהוא מפרגן לצוות אגף החינוך על העבודה הנפלאה אומר הלוי כי "חובה להקים עוד תיכון נוסף בראש העין, כי תיכון 'בגין' מאכלס למעלה מ- 1400 תלמידים ולצערנו התלמידים נבלעים ואין תשומת לב לכל תלמיד ותלמיד". הלוי, שכבר נפגש עם ראש העירייה, משה סיני והגורמים המוסמכים, הציע פתרון לנושא ועדיין ממתין לתשובה. "החינוך הבית ספרי לא מסתיים בביה"ס, הוא ממשיך עם התלמיד הביתה", מסכם הלוי בחיוך. "לכן, כפי שבביה"ס, לתלמיד יש שייכות למנהל, למורה, הוא צריך להמשיך את תחושת השייכות גם בביתו."
תאריך: 02/06/2011
גיליון: 788
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il