05/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
מאסתי בשמאל ובימין גם יחד
מאת: אבי חימי- עורך דין
השבוע קיבלתי מספר פניות, בראשן פנייתו של תושב ראש העין, אבי גור, דוקטור למדעי המדינה ותקשורת,
בעניין הדעה שהבעתי כאן בשבוע שעבר (אודות נאומו של נשיא ארצות הברית של אמריקה, ברק אובמה, ותגובתו של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו), לפיהן הצגתי עמדה "שמאלנית" ולא מאוזנת ואני מוצא לנכון להתייחס לדברים.
לטעמי לא הצגתי עמדה שמאלנית, או לפחות לא כיוונתי לצד השמאלי של המפה הפוליטית. האמת היא שמאסתי בשמאל וגם בימין, ששלטונם של מי מהם לא הוציא אותנו מהבוץ הפלסטיני בו אני מדשדשים מזה עשרות בשנים. כל שביקשתי להציג זו עמדה פרקטית וריאליסטית. קצתי בנאומים ובדיבורים, קצתי בקיפאון המדיני ואני צמא, כמו רובנו, לפתרון שיביא לקץ הסכסוך. למעשה הדעה שהבעתי היא לא רחוקה מהדעה שראש ממשלת ישראל, הימני, בנימין נתניהו, הביע, רק במילים אחרות. הוא, כמו כל פוליטיקאי, מתעסק בדקויות וסמנטיקה, אני לעומתו מבקש לשים את הדברים על השולחן.
המסר שביקשתי להעביר הוא שהבעיה המרכזית היא שבינתיים אין שולחן בנמצא לשים עליו את הדברים, אז בין אם נאמר חזרה לקווי 67', כפי שאמר אובמה, או בין שנאמר שמדינת ישראל מוכנה לויתורים כואבים, כפי שאמר נתניהו, לא נגיע לשום פתרון אם לא נשב לשולחן, שולחן המשא ומתן.
וכעת לנושא נוסף אשר מטריד את מנוחתי והוא היותי, לצערי, מעשן. השבוע הודיע סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שהוא יביא לשולחן הממשלה שורת סנקציות להעצמת המאבק בעישון. וטוב שכך, שהרי אנחנו, המעשנים, פוגעים בבריאותנו שלנו וחמור מכך פוגעים בבריאותם של אחרים, שאינם מעשנים.
מה שחסר לי בהצעותיו של ליצמן הוא השקעה במעשנים עצמם, כלומר בגמילתם מעישון. כולנו יודעים שהעישון מזיק לבריאות ומרבית המעשנים, כך אני מאמין, היו רוצים להפסיק לעשן. מדובר במשימה קשה עד מאוד, שהצלחתה כרוכה, פעמים רבות, בהשקעת משאבים כלכליים בתחליפי ניקוטין שמחירם גבוה. ליצמן מציע ל"גמול" את המעשנים על דרך העלאת מחירי הסיגריות אך אין בכך פתרון ממשי, שהרי עוד אף אחד לא הפסיק לעשן בגלל עליית מחירים, ולכן אני סבור שלצד העלאת המחירים צריך גם לסבסד את הליכי הגמילה מעישון על-ידי המדינה.
וחשוב מכל צריך להפנות את מירב המאמצים והמשאבים לדור הצעיר. צריך להשקיע בחינוך והסברה לבני הנוער, כך שאותם נערים ונערות שעוד לא מעשנים לא יכניסו לפיהם את אותה סיגריה ראשונה שטעמה משכר, זו המשימה הלאומית המרכזית והיא ברת יישום. אני לכשעצמי מעוניין להפסיק לעשן, ניסיתי מספר פעמים בעבר ללא הצלחה ובכוונתי לנסות פעם נוספת, אחלו לי בהצלחה.
 
שלכם,
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 02/06/2011
גיליון: 788
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il