18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
קיצור החופש טוב? תלוי את מי שואלים
מאת: יהורם אלוני
החלטת שר החינוך, גדעון סער, לקצר את החופש הגדול החל מהשנה הבאה, מעוררת אהדה בקרב תלמידי בתי הספר בעיר. אולם דווקא ההורים, שהיו אמורים להביע תמיכה, הפתיעו.
בעוד שבמועצת התלמידים מרוצים מהחלטת שר החינוך, גדעון סער, לקצר את החופש הגדול החל מהשנה הבאה, ההורים עצמם דווקא כועסים על ההחלטה.
במשאל בין תלמידי בתי הספר בראש העין שערכנו השבוע מסתבר שרוב התלמידים מצדדים בהחלטה: "לאחר בדיקה מעמיקה של הנושא אנחנו חושבים שהחלטת שר החינוך, גדעון סער היא החלטה אמיצה, צודקת ונבונה לציבור התלמידים", אומרת אור עמרם, יו"ר מועצת התלמידים העירונית. לדבריה: "מרבית תלמידי העיר תומכים במהלך וזה לא פוגע בימי החופשה שאותם נקבל בחזרה במועדים אחרים". עמרם מוסיפה, כי "בסך הכול מדובר במספר ימים בודדים שציבור התלמידים לא אמור להרגיש".
ערן, תלמיד בתיכון "בגין", תומך בהצעה של שר החינוך לקצר את החופש הגדול: "חודשיים ימים של חופש זה יותר מדי. אנחנו רואים שכבר בסוף החופש הגדול מתחיל לשעמם". נטלי, מתיכון "בגין" לא מסכימה איתו: "צריך להשאיר את ימי החופש כפי שהיו בעבר כי ההורים שלנו מתכננים את החופש כבר מזמן ולכן ההצעה של שר החינוך היא רלוונטית רק בשנה הבאה". דוד, מתיכון 'עתיד': "זו הצעה נכונה וחשובה. אילו זה היה תלוי בי הייתי מקצר את החופש ב- 14 ימים כי 60 יום עבור ימי חופש, זה כבר יותר מדי".
 
שר החינוך, גדעון סער, אמר בכלי התקשורת הארציים כי הוא משוכנע שהרוב הגדול במדינת ישראל תומך בהחלטה וחושב שהיא מבורכת. סער הוסיף כי הוא לא שולל קיצור נוסף בעתיד, לצד קיצור החופש הגדול. לוח החופשות החדש כולל חמישה ימי חופשה נוספים: שלושה ב"גשר" שבין יום הכיפורים לסוכות, ועוד יומיים בחנוכה ופסח.
סיגל שיינמן, יו"ר אגף החינוך בעירייה, מסרה לנו בתגובה: "אני חושבת שההחלטה לקצר את החופש הגדול נכונה. החופש הגדול ארוך מדי והעלויות גבוהות מאוד על ציבור ההורים המחפשים פתרונות להעסקת ילדיהם בחופשה. יחד עם זאת אני רואה בעייתיות בהחלת ההחלטה כבר עכשיו כשציבור גדול של הורים ומשפחות כבר תכנן את החופשה השנתית שלהם".
תאריך: 09/06/2011
גיליון: 789
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il