15/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 15 תוצאות התואמות את החיפוש
בוחבוט לשטייניץ: ''הפחת מייד את המע'מ על המים''
מאת: יוכי יעקבזון
השבוע קיימו ראשי ערים ומאות עובדי רשויות מקומיות הפגנה גדולה סמוך ללשכת ראש הממשלה בירושלים. לבד מהפחתת מחירי המים וביטול חובת התאגיד, דורש מרכז השלטון המקומי מהממשלה להחזיר לרשויות את תקציבי החובה הממשלתיים.

יו"ר המרכז לשלטון מקומי, שלמה בוחבוט פנה השבוע למבקר המדינה בבקשה לחקור את שערוריית הקמתם של תאגידי המים המיותרים ע"י הממשלה. לדברי בוחבוט, "זו החלטה תמוהה שגרמה לייקור המים לאזרחי ישראל ולרשויות פי 3 בתוך שלוש שנים". לדברי המרכז לשלטון מקומי, הסיבות לייקור מחירי המים אינן קשורות למחסור הזמני במים בישראל, אלא נעוצות בהקמת תאגידי המים ובצורך לממן מכיסם של האזרחים את המנגנונים המנופחים של התאגידים המיותרים כגון מנכ"לים, סמנכ"לים, מזכירות, משרדים, מכוניות ועוד. במקביל פנה בוחבוט לשר האוצר, יובל שטייניץ ולשר הפנים, אלי ישי, בבקשה לפעול להפחתה מיידית של המע"מ בשיעור 16% אותו נאלצים לשלם האזרחים והרשויות המקומיות עבור המים שהם צורכים. חשוב לציין כי מבקר המדינה כבר נדרש לנושא קביעת מחירי המים כבר בנובמבר 2009 וקבע אז בחוות דעתו כי יש להמתין עם שינוי כללי המים החדשים. למרות זאת, ייקרה רשות המים את מחיר המים, בחסות שר האוצר וממשלת ישראל.

לבד מהפחתת מחירי המים וביטול חובת התאגיד, דורש מרכז השלטון המקומי מהממשלה להחזיר 500 מליון ₪ לתקציבי החינוך וכן תקציבי פיתוח שאותם קיצצה הממשלה, ולהסדיר את יחסי השלטון המקומי והמרכזי - בין השאר באמצעות קידום חוק העיריות. יצוין כי כיום פועלות העיריות לפי חוקי המנדט הבריטי בארץ ישראל.

תאריך: 30/12/2010
גיליון: 767
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il