11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
המקלט השכונתי בסכנת הריסה
מאת: יהורם אלוני
הוועדה המקומית אישרה ליזם להקים מבני מגורים על שטח המקלט ברחוב 'שבזי' המשמש כיום את תנועת חב''ד המקומית, אך לא טרחה לסכם איתו בניית מקלט חלופי למען ביטחון התושבים.
בקרוב לא יעמוד עוד לרשות דיירי רחוב 'גיבורי ישראל' מקלט ציבורי בעיתות חירום. המקלט, המשמש כיום את תנועת חב"ד המרכזת במקום את פעילותה, ייהרס לטובת בנייה של מבני מגורים בהתאם לתוכנית רן /10.
מסתבר, כי לפני כעשר שנים, בתקופתו של ראש העירייה הקודם, יגאל יוסף, אישרה הוועדה המקומית ליזם הפרויקט לשנות את ייעוד השטח עליו בנוי המקלט משטח ציבורי לשטח המיועד למגורים ובהתאם לכך, התחייב הקבלן להקצות שטח ציבורי ירוק אחר לטובת תושבי השכונה. למרות זאת, לא הוזכרה בנייתו של מקלט חלופי. לנו נודע כי תושבי רחוב 'גיבורי ישראל' שיגרו בזמנו מכתבים לכל הגורמים המוסמכים ובהם הביעו את התנגדותם להריסת המקלט הציבורי העומד בסמוך לבתיהם והאמור לשמש אותם בעיתות חירום. לאחרונה התקיימה פגישה בין הגורמים המוסמכים בעירייה לבין מנהלי תנועת חב"ד בעיר ובה הודיעה העירייה לראשי תנועת חב"ד בעיר, ובראשם הרב בנימין עקיבא על הצורך בפינוי המקלט בעת הצורך.
הרב בנימין עקיבא, יו"ר תנועת חב"ד בעיר, אישר בפנינו את דבר הפגישה שהתקיימה ואמר לנו כי הוא מאמין שהעירייה תמצא לנכון להקצות לתנועת חב"ד בעיר מבנה חלופי במידה ויתפנו בעת הצורך. הרב עקיבא הדגיש בפנינו כי גם ראש העירייה, משה סיני וגם מנכלי"ת העירייה, אירית נתן, שיבחו את תנועת חב"ד על פעולותיה וכי הם עושים מאמץ כל העת למצוא להם מקום חילופי על מנת להמשיך את הפעילות המבורכת למען תושבי העיר.
מהעירייה נמסר בתגובה: "המדובר בשני מקלטים ישנים הנמצאים בשכונה הוותיקה, בסמוך לשכונה החדשה הנבנית באזור "משכנות המוזיקה". במסגרת התוכנית, חברת 'אפרידר' אמורה לבנות מקלט חלופי חדש במקום שני המקלטים הישנים הקיימים כיום. רק עם סיום בניית המקלט החדש, ייהרסו המבנים הישנים, וזאת לפי הוראות פיקוד העורף. יצוין כי בניית מבני המגורים במקום קשורה לתוכנית קיימת, שאושרה באמצע שנות ה-90, וזכותו של היזם להקים שם בניינים. בקשר לחב"ד- הם הגישו בקשה להקצאת קרקע לוועדת ההקצאות העירונית. הנושא יידון בוועדה".
תאריך: 16/06/2011
גיליון: 790
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il