18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
אין אמונה במכרז
מאת: יהורם אלוני
כעס ותסכול בקרב הורים לילדי מעונות 'אמונה' וחברי תנועת המפד''ל בעיר בעקבות דרישתה של העירייה להוציא מכרז חיצוני על כל מבני המעונות הנמצאים בעיר.

תנועת 'אמונה' בעיר מחזיקה כיום בשני מעונות המאכלסים קרוב ל- 200 ילדים שנהנים מטיפול חם ואוהב ומצוות מנהלות ומטפלות. המעונות ממוקמים ברחוב סמדר וברחוב ג'ון קנדי. הודעת העירייה להוצאת המכרז הפתיעה את ההורים החוששים מסגירת המעונות ובשל כך הם מעכבים את הרישום למעונות לשנה הבאה. לטענת גורמים בעירייה "הוצאת המכרז היא על פי דרישת משרד הפנים ומשרד התמ"ת".

יונה היזמי, יו"ר 'אמונה' בראש העין, מסרה לנו כי "דרישתה של העירייה להוצאת מכרז על מבני המעונות היא החלטה תמוהה ומשונה משום שלדבריה תנועת 'אמונה' הארצית השקיעה תקציבים רבים בשיפוץ ובהחזקת המבנים שנים רבות כולל הכשרה מקצועית למנהלות ולמטפלות. מלבד זאת השקיעה 'אמונה' תקציבים לטיפוח והכנת תוכניות לילדי המעונות. הוצאת המכרז למבנה המעונות מהווה עבורנו זעזוע במערכת ובפרט בקרב המנהלות והמטפלות החוששות לפרנסתן. צריך לזכור כי המעונות מאוכלסים לא רק על ידי ציבור דתי אלא על ידי כלל האוכלוסייה".

ליאורה מינקה, יו"ר תנועת 'אמונה' הארצית: "אני רוצה להאמין שהעירייה דרשה את הוצאת המכרז משום שהחוק מחייב עפ"י דרישת משרד הפנים ומשרד התמ"ת למרות שזה לא היה בעבר אלא המבנים הוקצו דרך מליאת המועצה ולא בפומבי. כמובן שאנחנו חוששים שברגע שיהיה מכרז חיצוני יהיו הרבה קופצים. בכל מקרה, אם יצא מכרז כנדרש, אנחנו ניגש כדי שהשקעות שלנו הן החינוכיות והן הכלכליות לא ירדו לטמיון. אני בטוחה שהרשות מודעת לזה וזה רק הכרח טכני".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הנהלת העיר קבעה כי יש להוציא את כל המעונות הפועלים במבני העירייה תמורת דמי שכירות. תנועת אמונה יכולה להתמודד אף היא במכרז כמו כל תנועה אחרת. כמו כן נקבע כי במבנים בהם פעלה אמונה המעונות יישארו בהפעלה דתית –תורנית".

תאריך: 30/12/2010
גיליון: 767
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il