11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
ברוך הבא, שמעון פרס
מאת: יהורם אלוני
נשיא המדינה, שמעון פרס, הגיע השבוע לביקור ממלכתי בעיר וקיבל אזרחות של כבוד מידי ראש העירייה משה סיני. ראש העירייה, משה סיני: ''ראש העין מצדיעה לך, אוהבת אותך ומחבקת אותך''.

נשיא המדינה, שמעון פרס, הגיע השבוע לביקור ממלכתי בראש העין. הביקור, שארך מספר שעות וכלל אתרים רבים בעיר, נפתח במפגש עם תלמידים מחטיבת הביניים "גוונים", והנשיא למד כי זהו בית ספר ייחודי מסוגו בארץ המתמחה במנהיגות מעצבת. במפגש דיבר פרס בפני התלמידים על ערכים ופנה אליהם בבקשה מיוחדת: "תהיו חרוצים, תשאפו ותעבדו קשה, כך תגיעו להישגים משמעותיים ותנהיגו את מדינת ישראל".

לאחר מכן הגיע פרס למתנ"ס המקומי "לב-העיר" שם נערכה לו קבלת פנים תימנית מסורתית (זאפה) על ידי קשישות וקשישים ממועדון 'החלוץ' בהנחיית צבייה שמיר. בכניסה לאולם התקבל בתקיעות שופר כיאה לאנשים רמי מעלה והקהל קם על רגליו ובמשך מספר דקות הריע לנשיא המדינה.

מנחה האירוע אבי קמינסקי, מנהל אגף החינוך בעירייה, הזמין את תזמורת המנדולינות להופיע עם קטע קצר בשילוב ריקוד ספרדי. לאחר הופעתם, ביצעה מקהלת בית הספר 'אוהל שרה' את 'שיר האהבה לראש העין'.

ראש העירייה, משה סיני שהתכבד לברך את נשיא המדינה אמר בדבריו: "העיר ראש העין גאה ושמחה לארח אותך כאן בעיר ראש העין. ראש העין שהתחילה כמעברת עולים בשנותיה הראשונות של המדינה הפכה בשנים האחרונות לעיר פורחת, משגשגת ועצמאית ובלתי תלויה. עיר שזכתה למעמד של עיר 'איתנה' וזוכה בפרס החינוך". ראש העירייה הזכיר לנשיא את עבודתם המשותפת במשרד החוץ ופנה לנשיא המדינה באמירה אישית: "מאז ומתמיד אתה ידעת לשנות את הטבע, להזיז הרים, ליישר גבעות וללכת נגד הזרם והובלת את המדינה לשיאים שלא ידענו כמותם מזה שנים רבות והכול כדי להשיג את השלום המיוחל. במעמד זה העיר ראש העין מצדיעה לך על פועלך למען השגת השלום. ראש העין אוהבת אותך ומחבקת אותך". דברי ראש העירייה זכו למחיאות כפיים סוערות של המשתתפים. לאחר מכן העניק סיני תעודת כבוד לנשיא המדינה מטעם ראש העין. הנשיא אמר כשהתרגשות נסוכה על פניו: "לא כל אחד זוכה במעמד סיני, לקבל תעודה ממשה. תודה מקרב לב. לא יכול להיות כבוד גדול יותר מאשר להיות אזרח כבוד של העיר ראש העין."

בהמשך הביקור התרשם הנשיא מצפייה בפאנל של מספר תלמידים מצטיינים שהציגו את הפרויקטים בהם הם מעורבים.

לנשיא המדינה ציפתה הפתעה כאשר איתמר פנחס, סופר ומשורר העלה מצגת על עליית יהודי תימן והזכיר את מעורבותו הגדולה של נשיא המדינה בעלייתם של יהודי תימן לארץ שחלקם מתגוררים בעיר. התושבים עלו לבמה לומר לו תודה. הנשיא הנרגש הודה להם ואמר: "טוב שהגעתם".

תאריך: 30/12/2010
גיליון: 767
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il