11/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 130 תוצאות התואמות את החיפוש
משולחנה של דוברת עיריית ראש העין- גליון 793
מאת: לי ליבר
יום ירוק באפק, חדש בליגת השכונות, איסור כניסה למזרקות בטיילת ועוד...
"מתריפון" המצאה ישראלית מראש העין:
תלמידי חט"ב 'גוונים' המציאו מכשיר שמטרתו להתריע מפני רמת קרינה גבוהה : ה"מתריפון" . בעלות 30 ₪ בלבד: גם מתריע מפני קרינה וגם משמש כקישוט לטלפון. ראש העירייה משה סיני: "הרשות תרכוש מכשירים ונעשה מאמצים לסייע בשיווק המוצר". יזמים צעירים, תלמידי חט"ב 'גוונים' בראש העין זכו במקום השני בתחרות הארצית של 'יזמים צעירים'- על המצאת ה"מתריפון": קישוט שקוף המתחבר לטלפון נייד ומכיל מנגנון שמטרתו להתריע מפני רמת קרינה גבוהה בעת שיחה בטלפון הנייד. נורת ה"מתריפון" תאיר במקומות בהם רמת הקרינה מסוכנת למשתמש, כגון: מקומות בעלי קירות עבים (מרתף) או מקומות המרוחקים מאנטנה. התלמידים הקימו את חברת "קלותא" שפיתחה את ה"מתריפון", ופועלת במסגרת התכנית "יזמים צעירים עושים עסקים". מנכ"ל החברה, תלמיד כיתה ט': ה"מתריפון" מיועד לבעלי טלפון נייד בכלל ולבני נוער והוריהם בפרט, שכן מסקר שוק שערכנו, הורים "מודאגים" יהיו מעוניינים לקנות את ה"מתריפון" לילדיהם, במחיר של: 30 ₪. ראש העירייה משה סיני: "הרשות תרכוש מכשירים ונעשה מאמצים לסייע בשיווק המוצר. אני גאה ביכולות המרשימות שהציגו חברי הקבוצה, הן בחשיבה על המוצר החיוני שיכול לסייע לבריאות האוכלוסייה ולצמצם חשיפה לרמות קרינה גבוהות, והן ביוזמה ובהובלה לפיתוח המוצר מרמת הרעיון למוצר המוגמר. אנו גאים בבני הנוער שלנו, אלו הם מנהיגי המחר. חטיבת גוונים כל פעם שוברת שיאים חדשים. אני מאחל לכם התלמידים שתמשיכו לצאת מהקופסה ולהיות יצירתיים, ומודה להורים על התמיכה והגיבוי, לצוות בהי"ס על הליווי והעצמת התלמידים". לרכישת מתריפון: יש להיכנס לאתר של החברה, לגשת ללשונית הזמנות, למלא את טופס ההזמנה ולשלוח אותו: https://sites.google.com/site/matriphone/home/send  
לאחרונה, נפגשו נציגי הקבוצה עם השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, עם ראש אגף קרינה ורעש במשרד, פרופ' סטיליאן גלברג ועם דוברים ויועצים נוספים. היזמים הציגו בפניהם פרזנטציה ועמדו גאים ובקיאים במוצר, בטכנולוגיה וברמות הקרינה השונות. הם עוררו התפעלות רבה והוקרה על פועלם החשוב. חברת "טביב" המתמחה בפינוי פסולת רעילה נפגשה עם נציגי "קלותא" ורכשה 300 יחידות של "מתריפון" לחלק ללקוחותיה ולעובדיה. החברה אף הזמינה את היזמים להשתתף בתערוכת "בטיחות וגהות" בה נטלה חלק ביום שלישי 24/05, ושם נחשפו היזמים לגופים נוספים שהתעניינו במוצר כגון חברת החשמל, משרד רה"מ ועוד. חברי "קלותא" וה"מתריפון" היו האטרקציה של התערוכה! הזמנה נוספת קיבלה חברת "קלותא" והפעם להשתתף בתערוכת יזמות באוניברסיטת ת"א.
 
יו"ר איגוד השחמט החדש - משה שלו, תושב ראש העין
משה שלו, איש עסקים, תושב ראש העין , יו"ר מועדון השחמט עירוני אשדוד ופעיל בעולם השחמט מזה שנים רבות, נבחר השבוע ליו"ר איגוד השחמט הישראלי.
על מקום יו"ר האיגוד התמודדו שני מועמדים עיקריים: אביב בושינסקי - המכהן כיו"ר האיגוד מזה 6 שנים (3 קדנציות) ומשה שלו. בהצבעה השתתפו כ- 250 איש והבחירות הסתיימו ברוב קולות לרשימה של משה שלו, ובכך הודח מר אביב בושינסקי מתפקיד יו"ר האיגוד הישראלי לשחמט.
שלו ציין לאחר בחירתו: "אני מודה לכל מי שתמך בי. בפני האיגוד אתגרים רבים בשנה הקרובה, בניהם: הכנת רב אמן - בוריס גלפנד לדו קרב על התואר אלוף העולם מול רב אמן וישוואנתן אנאנד מהודו המחזיק כיום בתואר אלוף העולם בשחמט, אליפות אירופה לקבוצות מועדונים שתתקיים בעיר אילת בשיתוף עם עיריית אילת ורשת מלונות ישרוטל ועוד".
 
"ספורט לילה" – לנערים ולנוער בראש העין
גם השנה בראש העין: משחקי כדורגל חופשיים במגרשי ספורט מוארים עד השעות הקטנות! לאור הצלחת תכנית "ספורט לילה" בשנים החולפות, תפעיל גם השנה מחלקת הספורט בחופשת הקיץ משחקי כדורגל חופשיים במגרשים והפעם – יופעלו המשחקים בשעות הלילה, בימי ראשון ושלישי בשעות 23:00 – 1:00 במגרש הדשא הסינטטי. המגרש יעמוד לרשות הנוער, כאשר במקום יהיה נוכח איש צוות של מחלקת הספורט וגם מאמן כדורגל מוסמך אשר ינווט את רישום הקבוצות שיתגבשו במהלך הערב ואת שיפוט המשחקים. משה סיני, ראש העיר: "העירייה תמשיך להפיק ולגבש אירועים ופעילויות לנוער בעיר במהלך הקיץ, בין אם מדובר באירועי תרבות, סדנאות שונות ופעילויות במועדוני הנוער השונים ובין אם באירועי ספורט ופתיחת מגרשים עד השעות הקטנות של הלילה. אני מזמין את כל בני הנוער להשתתף באירועים השונים". רזיאל אחרק , סגן ראש העיר ומחזיק תיק הנדסה וספורט: "השתתפות הנוער בהמוניו באירועי הספורט במהלך השנה בכלל ובקיץ בפרט מציבים אתגר מקצועי ומבורך לצוות מחלקת הספורט, אי לכך יופעלו בלילות הספורט אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ע"מ לקיים את הפעילות ברמה גבוהה ואנו מזמינים את הנוער ליהנות מהפעילות". הכניסה חופשית לבני הנוער.
 
מסיבות סיום בתי ספר - במהלך השבועיים האחרונים ציינו בכל בתי הספר בעיר את אירועי סוף השנה במסיבות סיום מושקעות וייחודיות. ראש העיר, משה סיני, בירך את הבוגרים והבוגרות ובני המשפחות, במרבית מסיבות הסיום של בתיה"ס. באולם מלא מפה לפה חגגו בוגרי מחזור א' מבית הספר "אלומות רחל" את סיום שנת הלימודים תשע"א. תלמידי הכיתות הנמוכות העלו מחזמר "הזורעים בדמעה"- אולי רמז לדבקות בדרך, של הרב המייסד, הרב צבי בויימל, שהביאה את המוסד מכיתה במבנה של גן, לפני שמונה שנים, לבית ספר ייחודי בעירובו למעלה מ-400 תלמידים. בדברי ברכתו ציין ראש העיר, משה סיני, את ייחודו של בית הספר המחנך לדרך ארץ ומידות טובות ברוח התורה. בצטטו את נשיא המדינה אמר שאין בוחנים חוסן פיזי לטווח ארוך אלא את העשייה החינוכית המשפיעה על החברה והסביבה ומגדלת מנהיגים לעתיד. עד ציין ראש העיר שבקרוב תונח אבן הפינה, למבנה חדש לבית הספר.
 
 
מסיבת סיום שכבת י"ב תיכון בגין- כ: 430 תלמידי שכבת י"ב ציינו בשבוע האחרון את מסיבת הסיום בתיכון "בגין" ונפרדו בהתרגשות מביה"ס וצוות המורים שליווה אותם ב-3 השנים האחרונות. הישג שיא נרשם ברשימת המצטיינים: 172 תלמידים קיבלו תעודת הצטיינות.150 מצטיינים קבלו את תעודות ההצטיינות במסגרת הכיתתית ו- 20 תלמידים קיבלו הצטיינות יתרה עם ממוצע מעל 95. שתי תלמידות זכו בהצטיינות ראש העיר, עם ממוצע 100 וקיבלו אות הערכה מראש העיר, משה סיני. על הבמה עלו גם תלמידים מצטיינים בתרומה החברתית.
 
חדש בליגת השכונות – "תכנית בריאות בראש"- מיזם חדש ומעניין מונהג בימים אלה בליגת השכונות. לקראת היציאה לחופש הגדול יוזמת מחלקת הספורט תכנית לכל 300 שחקני הליגה: שלוש סדנאות בריאות בנושאי תזונה נכונה היגיינה ובריאות השן. בסיום התכנית מתוכנן יום כיף לכל שחקני הליגה בו יופעלו דוכני אוכל בריא ודיאטטי בשילוב פעילות של מופעי ראווה שיתקיימו באולם ספורט רבין הממוזג. הפעילות הזו היא חלק מתכניות מקיפות המבוצעות בשיתוף פעולה מלא בין מירב קינן רכזת מודל עירוני ראש העין , פרויקט קידום בריאות אשלים של הג'וינט למחלקת הספורט.
 

תעודת הוקרה לתלמיד בגין על התנדבות- השבוע הוענקה תעודת הוקרה מיוחדת לתלמיד, בר חזות, מכיתה י"א מתיכון בגין. בר קיים במהלך השנה האחרונה אימון שבועי בכדורגל לתלמידי הכיתה הקטנה בביה"ס "אוהל שלום" ויצר קשר יוצא דופן עם התלמידים. שחר שאער, מנהל אוהל שלום: "תרומתו והשקעתו של בר סייעה לתלמידים רבות לפתח אחריות אישית מצד אחד ואינטראקציה חברתית מצד שני. אין ספק כי החוויה העמוקה מהאימונים תיחרט לעד בלב התלמידים".

יום ירוק בבי"ס אפק- בשבוע האחרון ללימודים נערך "יום ירוק" בבי"ס האקולוגי-ניסויי "אפק". 100 תלמידי בית הספר הפעילו כ- 15 מוקדים והדריכו את כלל תלמידי בית הספר. אחד המוקדים החדשים היה יצירת אנרגיה ירוקה. במוקד זה הילדים הוזמנו לדווש על אופנים וליצור זרם חשמלי שהפעיל מיקסרים שהכינו להם כוסות שיק פירות.

פרויקט שחייה ראש העין- ראש העין ומחלקת הספורט ציינו השבוע את המחזור הגדול ביותר של תלמידים שהשתתפו השנה בפרויקט השחייה העירוני. בשנה זו השתתפו 856 תלמידים ותלמידות מבתיה"ס היסודיים בעיר (כולל 53 תלמידים מבי"ס מעבר אפק בקיבוץ עינת). לראשונה השנה השתתפו בנים מהמגזר החרדי והשתלבותם בפרויקט הייתה משביעת רצון ואף עוררה התעניינות ללימודי שחייה נוספים אצל חלק מהתלמידים. השנה ניתנו מלגות בסך של 1500 שח והסכום צפוי להגיע לכ- 2500 ₪. ראש העיר, משה סיני וסגנו, יו"ר אגף ההנדסה והספורט, רזיאל אחרק, הגיעו לברך את התלמידים ולאחל להם קיץ מוצלח ובטוח.

העירייה מזהירה: איסור כניסה למזרקות בטיילת
עם פתיחת טיילת "צלילי המוזיקה" נצפתה תופעה מדאיגה של ילדים המסתובבים בתוך המזרקות הממוקמות ליד גשר יהודה הלוי. "אסור להיכנס לתוך המים במזרקות, שכן קיימת סכנת התחשמלות. המים מכילים כלור ואינם ראויים לכל שימוש למעט במזרקה". אומרת ליזי אורון, מנהלת אגף שיפור פני העיר "אנו מבקשים מההורים להשגיח על ילדיהם, ולא לאפשר לילדים גישה למזרקות".
במתחם הוצבו שלטים האוסרים על הכניסה למזרקות, ובקרוב יעודכן חוק העזר העירוני, שישית קנסות כבדים על המפרים את החוק.
 

לכבוד הזכייה: הפנינג ירוק בטיילת

לרגל ההכתרה של ראש העין כ"עיר ירוקה", יתקיים אירוע לכל המשפחה: סדנאות מחומרים ממוחזרים,  אמני רחוב, מופעים, מוזיקה ודוכנים בטיילת "צלילי המוזיקה" ביום חמישי 14.7.11 החל מהשעה 17:30. האירוע יתקיים בחסות "פסגת טל"- פרויקט המגורים החדש של ראש העין והוא למעשה מהווה המשך לאירוע הפתיחה החגיגי של השפים מניו אורלינס שהתקיים בטיילת "צלילי המוזיקה" בשבוע שעבר וזכה לביקורם של אלפי תושבים.

אירועים נוספים יתקיימו בטיילת- בימי חמישי במהלך חופשת הקיץ, בין השעות 17:30 ל- 23:00. באירוע יהיו דוכנים, מוזיקה, 'הפנינג ירוק', הפעלות לילדים ועוד. לילדים מצפה הפתעה: הכניסה מותרת- למזרקה שבסמוך לחטיבות, שם יכולים הקטנטנים להשתכשך במים.

 </?xml:namespace>

תאריך: 07/07/2011
גיליון: 793
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il