20/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 32 תוצאות התואמות את החיפוש
חידושים ברפואת שיניים מכשור פנימי- אינקוגניטו
מאת: דר' שמואל עיני
יישור שיניים פנימי בשיטת INCOGNITO (אינקוגניטו) הוא אחד החידושים פורצי הדרך ברפואת שיניים אורתודונטית המאפשר טיפול אסתטי, קל ויעיל יותר יחסית למה שהיה נהוג קודם לכן והגורם לציבור רחב יותר של מטופלים לעבור יישור שיניים.

במשך שנים רבות נחשב הטפול האורתודונטי נחלתם של ילדים ומתבגרים, אך היום עם הדגש הניתן על המראה האסתטי, ובכלל זה מראה השיניים, אנו עדים למודעות מוגברת של מבוגרים למראה שיניהם. הצורך במכשיר "בלתי נראה" נובע מהעלייה בביקוש לטפולים אורתודונטים למתרפאים מבוגרים, הנרתעים פעמים רבות מטפול אורתודונטי באמצעות מכשור בולט לעין. השיטה הנפוצה והמקובלת ביותר ליישור השיניים היא באמצעות מכשור (סמכים וטבעות אורתודונטיות) על המשטחים החיצוניים של השיניים. לעומת זאת, יישור השיניים הלינגואלי הינו בלתי נראה כאשר המיכשור מודבק על המשטח הפנימי (לינגואלי) של השיניים. השיטה נועדה למבוגרים שעברו יישור שיניים לא מוצלח בילדות, או למטופלים שאינם מוכנים להתפשר על אסתטיקה גם במהלך הטיפול והמודעים לעלות הטיפול היקרה יותר ולזמן טיפול ארוך מהרגיל. היישור בסמכים פנימיים מאפשר קבלת שיניים מיושרות וחיוך מושלם בדרך אסתטית ללא שום עדות על המשטח החיצוני הנותר ללא מכשור, כך שניתן לעקוב אחרי השיפור במראה השיניים ובהשפעה על השפתיים והפנים כבר במהלך הטיפול בלי הפרעה של המיכשור. ההדבקה נעשית במרפאה באופן ידני באמצעות סמכים סטנדרטים. חסרונה של השיטה הוא במשך הטיפול הארוך וברמת הדיוק שלה. שלב הסיום (פינישינג), בו מושם דגש על הגימור, הינו ארוך ולעיתים לא ניתן להשיג התוצאה האופטימלית. במקרים אלו, נעזרים בפלטה שקופה לתוצאה מושלמת לאחר הורדת המכשיר הפנימי.

השיטה החדשה- סמכים פנימיים בשיטת INCOGNITO

שיטה חדשנית ומבטיחה של יישור שיניים פנימי פרי הפיתוחים והניסיון הנצבר של השנים האחרונות, המאפשרת טפול בסטנדרט הגבוה ביותר. בשיטה החדשה, שנקראת INCOGNITO (אינקוגניטו), מיוצרים במעבדה סמכים וחוטים המותאמים באופן אישי למטופל/ת. מידת השיניים נלקחת במרפאה ונשלחת לחו"ל למעבדה המתמחה בתחום זה. במעבדה סורק הטכנאי את התבנית, המחשב מעבד את הנתונים ושולח פקודה ליציקת סמכים קטנים ועדינים העשויים מזהב בדיוק מירבי ובהתאמה אישית למתאר השיניים הייחודי של המטופל/ת ולבעיתו/ה האורתודונטית. בנוסף מיוצרים ע"י המחשב גם כל החוטים האורתודונטים המשמשים ליישור השיניים. במרפאה מודבקים הסמכים שיוצרו עבור המתרפא/ה למשטח הפנימי של השיניים ובמהלך הטיפול נעשה שימוש בחוטים האישיים. המערכת החדשה מדויקת יותר מהשיטה הלינגואלית הרגילה, מפחיתה טעויות אפשריות ומקצרת את משך יישור השיניים. כמו כן, ההתאמה האישית של המיכשור מאפשרת הפחתה ניכרת בהפרעה לדיבור, ויוצרת סביבה נוחה יותר לשמירה על היגיינה אורלית טובה ולהפרעה פחותה לחניכיים. בנוסף, הסמכים שעשויים מזהב שהיא מתכת אצילה, שאינה מגרה את החניכיים או גורמת לדלקות חניכיים. השיטה נחשבת פריצת דרך בתחום יישור השיניים ועוסקים בה רק מס' קטן של מומחים לאורתודונטיה שעברו השתלמות מיוחדת בשיטה זו. העלות יקרה יותר מהשיטה הרגילה, עקב עלויות המעבדה הגבוהות והמיומנות הייחודית לשיטה זו. פרטים נוספים על השיטה ניתן לקבל באתר האינטרנט www.incognito.net

ד"ר עיני שמואל - בוגר הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה ירושלים משנת 1983. בוגר תוכנית ההתמחות בהדסה ירושלים ובעל תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים 1994. לשעבר מנהל המחלקה ליישור שיניים בבי"ח תל השומר. מנהל מחלקת ההתמחות ליישור שיניים בבית הספר ללימודי המשך ברפואת שיניים בבי"ח רמב"ם בחיפה והפקולטה לרפואה בטכניון. מנהל הפורום לאורתודונטיה ברשת רפואה .www.refua.info/forum עובד במרפאות אורתודונטיות ליישור שיניים לילדים ולמבוגרים ברמת גן ובראש העין.

תאריך: 23/06/2011
גיליון: 791
עמוד: 36
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il