12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מי קבור בחלקת הילדים?
מאת: יהורם אלוני
ח''כ איתן כבל, תושב העיר מבקש לבדוק מי קבור בחלקת הילדים בבית העלמין בעיר, וזאת בעקבות דבריו של צדוק חתוכה שחשף כי ''לבית העלמין בראש העין הגיעו גופות של ילדים קטנים. טיהרתי אותן, עשינו לוויה וקברתי''.
פרשת היעלמותם של ילדי תימן בשנים הראשונות שלאחר הקמת המדינה שוב עולה לכותרות. צדוק חתוכה, תושב העיר ששימש כקברן בשנותיה הראשונות של העיר, חשף לאחרונה בעיתון "ידיעות פתח תקווה" כי "לבית העלמין הגיעו גופות של ילדים תימנים קטנים. טיהרתי אותם, עשינו לוויה וקברתי". חתוכה גילה כי "יש עשרות משפחות בראש העין שהילדים שלהן נעלמו. הגיע הזמן שיגלו מי קבור כאן". דבריו עוררו סערה גדולה בראש העין ובקרב העדה התימנית בארץ כולה. ל'אינדקס אובייקטיבי' נודע, כי חבר הכנסת, איתן כבל, תושב העיר, קורא לרשויות החוק במדינה ולגורמים המוסמכים לחקור מי קבור בחלקת הילדים בבית העלמין בראש העין. ח"כ כבל מבקש לבדוק האם מדובר בילדי תימן האבודים.
במסגרת העלייה הגדולה של יהודי תימן בשנת 1949 שכונתה "על כנפי נשרים" עלו כ-50,000 יהודים מתימן. בין העולים הרבים היו גם ילדים ותינוקות רבים שחלקם היה במצב בריאותי קשה. במחנות נהגו להפריד בין הילדים ובין הוריהם. ההורים התגוררו באוהלים, והילדים שוכנו בצריפים או במבנים יציבים יותר. האמהות נהגו לבקר את הילדים והתינוקות מדי יום, לטפל בהם ולהניקם בעת הצורך. בשיחות רבות שערכנו השבוע עם הורים שבנם או בתם נעלמו, עולה תמונה דומה: אמו של התינוק הגיעה להניק או לבקר את בנה בבית התינוקות ומשלא מצאה אותו נאמר לה כי הילד מת. אחד מההורים הוא שלמה בהגלי, תושב העיר, שסיפר השבוע לכתבי 'אינדקס אובייקטיבי': "בני בכורי חיים נלקח על ידי הממסד". לדבריו "ראיתי אותו במו עיניי בבית התינוקות ואילו הם אמרו לי שהוא מת". לחלק גדול מההורים לא הראו קברים ולא הראו גופה ובודאי לא ניתנה תעודת פטירה. למרות מחאת ההורים, דבר לא עזר. ההורים חזרו לבתיהם במפח נפש ואבלים עד היום. חלק מהמשפחות איתן נפגשנו השבוע, הראו לנו מסמכים מהרשויות הממשלתיות הנוגעים לילדיהם האבודים. אין ספק, כי החשיפה של חתוכה פתחה שוב את הפצעים בקרב משפחות אלו.
יגאל יוסף, ראש העירייה הקודם ומי שכיהן כחבר וועדת 'שלגי', כמי שגם אחותו נעלמה, התנגד לאורך כל הדרך למסקנות הוועדה ולפיהן הילדים מתו. לטענתו, "מסקנות הוועדה התבססו על סמך ניירות ולא על סמך מציאות". על דבריו של חתוכה אומר יוסף: "הפרשה הזו מעולם לא יכולה לדעוך כי אי אפשר להוריד את הכאב של המשפחות מעל גבי ההיסטוריה". על דרישתו של ח"כ כבל לפתיחת הקברים אומר יוסף: "אני בעד לגלות את האמת בכל דרך".
תאריך: 23/06/2011
גיליון: 791
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il