10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מי כורת את עצי היער?
מאת: יהורם אלוני
תושבים המתגוררים ברחוב ה' באייר אשר ביתם נמצא סמוך ליער ראש העין שיגרו השבוע מכתב למערכת העיתון ובו הם מתריעים על תופעה שהולכת ומחמירה: היעלמותם של קרוב ל- 60 עצים בחורשת יער ראש העין והזנחה כללית.

בזמן שכל העולם נרתם לעזור למדינת ישראל בכיבוי יערות הכרמל לפני כחודש, נולדה תופעה מטרידה ביער ראש העין. תושבים המתגוררים ברחוב ה' באייר אשר ביתם נמצא סמוך ליער ראש העין שיגרו השבוע מכתב למערכת העיתון ובו הם מתריעים על תופעה שהולכת ומחמירה: היעלמותם של קרוב ל- 60 עצים בחורשת יער ראש העין והזנחה כללית. ההזנחה כוללת צינורות השקיה אשר בעבר היו מונחים בצורה מסודרת וכיום מפוזרים בשבילים, מכערים את פני היער ומפריעים לחוויית הביקור בו.

משיחה עם אחד התושבים עולה: "מדובר בגדיעה במזיד של משהו שככל הנראה חותך את העצים במסור בשעות הלילה. העצים הללו הם בני למעלה מארבעים שנה ובעלי גזעים רחבים מאוד, וכן עצי אורן. מצער מאוד שאנחנו מטיילים ביער ראש העין ופתאום אנחנו רואים אותם גדועים על ליסוד. אנחנו מבקשים לדעת- מי כורת את עצי היער? והיכן סיורי השמירה"? עוד טוענים התושבים כי "עשרות מטיילים מגיעים בכל שבת ליער ראש העין לטייל אך הספסלים הנמצאים ביער עברו את פגעי הטבע והם אינם ראויים לישיבה, הגיע הזמן לטפל גם בהם".

מהעירייה נמסר בתגובה: "האחריות לטיפול ביער היא אחריות בלעדית של קק"ל. העירייה משתפת פעולה בכל פעילות שמתקיימת ביער ובמקביל מקדמת ומסייעת ככל שביכולתה בטיפול בבעיות במקום, לדוגמא: לפני כשבועיים נערך מבצע ניקיון לפינוי פסולת בניין בשיתוף פעולה של העירייה וקק"ל, העירייה מקיימת במסגרת יום הניקיון בינלאומי מבצע ניקיון נוסף ביער בשיתוף תלמידי בתיה"ס ועוד. מהלך נוסף שהעירייה עשתה לרווחת התושבים הוא סגירת היער בשעות הלילה. לגבי העצים, למיטב ידיעתנו, חלק מהעצים ביער חלו ולכן קרסו וקק"ל משקיעה בחיפוש אחר פתרון מתאים ביער ראש העין כמו בחורשות ויערות נוספים שבאחריותם".

תאריך: 30/12/2010
גיליון: 767
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il