12/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מי מחזיק במפתח?
מאת: יהורם אלוני
בזמן שתושבי העיר תרגלו בשבוע שעבר כניסה למקלטים במסגרת תרגיל פיקוד העורף, בעלי העסקים במרכז המסחרי נותרו בחוץ. למה? כי המקלטים סגורים.
בזמן שכל תושבי מדינת ישראל ובתוכם תושבי ראש העין תרגלו בשבוע שעבר כניסה למקלטים במסגרת תרגיל פיקוד העורף המכונה- "נקודת מפנה 5", בעלי העסקים במרכז המסחרי גילו שאין להם מרחב מוגן. המקלטים הממוקמים במרכז המסחרי נותרו נעולים ובעלי העסקים נשארו עם כעס ומרירות. לטענתם, נציגי בתי העסק פנו מספר פעמים לעירייה במטרה לפתור את השאלות שנותרו ללא מענה: האם המקלטים, שנבנו בשנות השבעים, הינם רכוש ציבורי ועל העירייה לטפל בהם או שהם שייכים לחברה פרטית? מי מחזיק במפתח למקלטים?
נושא המקלטים הציבוריים במרכז המסחרי עלה בדיוני העירייה כבר לפני כ- 10 שנים, אולם רק לפני כשנתיים החליטו בעלי העסקים במרכז המסחרי ברחוב שבזי לפנות במכתב רשמי לגורמים המוסמכים בעירייה בדרישה לנסות ולפתור את הבעיה, ולענות על השאלה למי שייכים המקלטים? בשבוע שעבר הנושא צבר תאוצה בעקבות תרגיל העורף שהתקיים בשבוע שעבר, שבו כאמור, בעלי העסקים שביקשו להיכנס למקלטים נותרו ללא מרחב מוגן.
לנו נודע כי חברי וועד הסוחרים במרכז המסחרי קיימו לאחרונה פגישה עם קב"ט העירייה, דניאל יצחק, ובמהלכה הבטיח יצחק לחברי הוועד לטפל בנושא אולם לדברי יו"ר וועד הסוחרים, משה בן טובים: "עד היום שום דבר לא נעשה, חיינו הם הפקר". משיחה שערכנו השבוע עם כמה מבעלי העסקים במרכז המסחרי, הם נשמעו כועסים: "המזל שלנו שבסך הכול מדובר בתרגיל, ואם זה היה אמיתי והייתה שעת מלחמה, מי היה מגן עלינו ומאיפה היו לנו מפתחות?"
אמיר פוריאן, חבר המועצה ומחזיק תיק לשעת חירום, מסר לנו בתגובה: "המקלטים במרכז המסחרי הינם פרטיים ולא שייכים לעירייה. למרות הכול העירייה עושה הכול לנסות ולפתור את הבעיה".
מהעירייה נמסר בתגובה: "ביום רביעי 22.6.11 תרגלו פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית את כלל תושבי המדינה בנושא הכניסה למרחבים המוגנים. באחריות כל תושב המדינה, בעל עסק, היה לבצע את התרגיל על פי ההנחיות. המקלט במרכז המסחרי הינו רכושם של בעלי הנכס ובאחריותם היה לפתוח את המקלט ולדאוג לתקינותו."
תאריך: 30/06/2011
גיליון: 792
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il