16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
משפטי המחץ של מוכרים
מאת: אורן מזרחי- אנגלו סכסון
שלום קוראים יקרים. לאחר כ10 שנים בתחום תיווך ויעוץ נדל''ן ולאחר צבירת קילומטראז' של פגישות עם מוכרים מכל מיני מקומות וסוגי דירות , גיליתי כי קיימים משפטים שחוזרים על עצמם כמעט בכל פגישה. הנה הם לעיונכם:

"אני לא לחוץ"- משפט שהמוכר רוצה להראות למה יש לו מלא זמן ולכן הוא רוצה מחיר גבוה. אז בואו נבהיר פעם אחת ולתמיד: אם יש לך עשרות סיפורים על חברים שהיה להם סבלנות ולאחר שנתיים מכרו ,אבל לא התפשרו על מחיר ,הסיבה היא שהמחירים בשוק עלו בשנתיים שהם רוצים למכור ולכן הם קיבלו את המחיר ,אין קשר לסבלנות שלהם .

"פרסמתי השבוע את הבית ומתקשרים מלא לקוחות, אני אמכור מהר" – ההסבר הוא שבתחילת התהליך מתקשרים כל המתעניינים והמתעללים ,אבל הם עדיין לא קונים. המדד מהי רמת ההתעניינות בדירה מתגלה רק לאחר חודש .

"הבית שלי הוא מיוחד" -אחת הסיבות המרכזיות שהבית שלך מיוחד זה רק בגלל שהוא שלך ואתה אדם מיוחד , אבל כמעט כל מוכר חושב שהבית שלו הוא מיוחד ואני? מאמין לכולם .

" מי שיקנה את הבית יהיה לו מזל" –אם בית כזה מביא מזל, אולי תשאיר את הבית ותמכור קמע למזל עם אויר מהבית ,זה יכול להיות הרבה יותר רווחי .

"השכנים כאן מדהימים, כמו משפחה" – אם לכל מי שמוכר יש שכנים מדהימים ובממוצע בכל בניין יש דירה אחת שנמכרה ב5 השנים האחרונות , היכן נמצאים השכנים הבעייתיים ? בבניינים האלו לא מוכרים דירות?

"יש לבית הרבה פוטנציאל "- נכון שכשקנית את הבית אמרת למוכר בתהליך ההתמקחות שאתה קונה את הבית ופוטנציאל עולה כסף, ואתה בכל מקרה לא הולך לבנות. אז למה אתה חושב שאם אותך זה לא שכנע, את האחרים זה כן ישכנע?

"יש לבית אפשרות הרחבה "- רציתי לומר פעם אחת ולתמיד: אם אפשר לבנות חדר שיוצא מהמטבח בגודל 5 מטר זה לא נקרא 'אפשרות הרחבה'. דבר נוסף, אל תגידו לפני שבדקתם בעירייה בדיוק מה אפשר לעשות . "שמעתי משכן"- איננו משפט משכנע .

" 2% שכר טרחה על תיווך זה יקר" – יקר יחסית למה? האם כשתמכור את הבית ב5-10% פחות מהמחיר המקסימאלי שאפשר לקבל עליו ,זה לא מחיר יקר ?

עצתי שאם יש לכם בית מיוחד עם פוטנציאל ואפשרות הרחבה שמביא מזל ועם שכנים מדהימים ואתם בכלל לא לחוצים אז תישארו עם הבית ,חבל למכור.
אבל אם בכל זאת החלטתם למכור אנחנו כאן .
 
בהצלחה לכולנו,
אורן מזרחי
תאריך: 07/07/2011
גיליון: 793
עמוד: 41
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il