21/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 278 תוצאות התואמות את החיפוש
שיא הקיץ: טיפים לשימוש חכם וחסכוני במזגן
מאת: יוסי סיטרון
לקראת הקיץ שבפתח, מעניק יוסי סיטרון, רמ''ד בודקים במחלקת צרכנות טכנית במחוז ירושלים של חברת החשמל, טיפים מועילים לשימוש חכם וחסכוני במזגן והמלצות לבחירת מזגן חדש.

10 כללים חיוניים וטיפים לשימוש חכם וחסכוני במזגן  

1. הוראות הפעלה - יש לקרוא היטב את הוראות ההפעלה ואת כללי הבטיחות בשימוש במזגן לפני הפעלתו הראשונה ולפעול על-פיהם.

2. ניקוי מסנני המזגן - יש לנקות את מסנני המזגן אחת לחצי שנה, מזגן עם מסנן סתום ומלוכלך עלול לגרום לנזילות מים, הגדלת צריכת החשמל ומאמץ יתר של המדחס עד לכדי השבתה מוחלטת של המזגן.

3. הימנעות מחסימת פתחי האוויר - חשוב להימנע מחסימת פתחי האוויר של המזגן, חסימת פתחי כניסת האוויר תמנע סירקולציה של האוויר, תגדיל צריכת החשמל ותגרום למאמץ יתר של המדחס עד כדי השבתה מוחלטת של המזגן.

4. יצירת צל על המדחס - מומלץ לדאוג ליצירת צל על היחידה החיצונית של המזגן, השמש נוטה לשחוק מכשירים. זאת ועוד, ככל שהפרשי הטמפרטורה בין היחידה הפנימית לחיצונית נמוכים יותר, הנצילות גבוהה יותר והחיסכון גדול יותר. מדחס הנמצא בשמש יעבוד קשה יותר ויצרוך יותר חשמל. ניתן להיוועץ באנשי מקצוע כיצד לבצע זאת מבלי לחסום את זרימת האוויר סביב היחידה ומעליה.

5. מד טמפרטורה - כדאי להתקין בחדרים הממוזגים מד טמפרטורה, בעזרתו ניתן לכוון את התרמוסטט של המזגן, כך שהטמפרטורה תעמוד על הטמפרטורה המומלצת 25 מעלות, החוסכת בחשמל.

6. הקטנת צריכת החשמל - חשוב לזכור שכל הורדה של הטמפרטורה במעלה אחת מגדילה את צריכת החשמל למיזוג אוויר בכ- 5% .

7. סגירת פתחים מיותרים - מומלץ לסגור היטב את הפתחים דרכם עלול אוויר חם לחדור אל החדר הממוזג וכן את דלתות החדרים וזאת על מנת לשמור על אפקטיביות המזגן.

8. כיוון פתחי המזגן כלפי מעלה - כדאי לכוון את פתחי פיזור האוויר הקר כלפי מעלה, מכיוון שאוויר קר יורד למטה, כך שנוצרת סירקולציה אפקטיבית יותר של פעולת קירור החדר.

9. כיבוי המזגן ביציאה מהחדר - יש להפסיק את פעולת המזגן כאשר עוזבים את החדר לזמן ארוך, על מנת לחסוך בצריכת החשמל.

10. שימוש במאוורר - רצוי לשקול להשתמש במאוורר בשעות ובימים שאינם חמים ולחים במיוחד. אמנם המאוורר שונה מהמזגן, אך בתנאים הללו הוא עשוי ליצור הקלה ותחושת נוחות מסוימת - תוך חיסכון רב בחשמל.

המלצות לבחירת מזגן חדש 

· בחירת החלל – מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע לגבי גודל המזגן והתאמתו לגודל החלל שצפוי לקרר בקיץ או לחמם בחורף. יש לציין בפניו אם מדובר בחלל הפונה לכיוון דרום או מערב והאם מדובר בחללים הממוקמים מתחת לגג. בחירה לא נכונה של גודל המזגן ביחס למיקומו עלולה לגרום לתפקוד לא יעיל של המזגן בהתאם להרגלי השימוש. במקרים מסוימים יש לשקול התקנת מזגנים בודדים, עבור החדרים שמעוניינים למזג, על פני התקנת מזגן מיני- מרכזי.

· התאמת מערכת החשמל – יש להזמין חשמלאי מורשה על מנת שיבדוק האם מערכת החשמל בדירה מותאמת לחיבור ולהפעלה של המזגן. אם חיבור החשמל הינו תלת-פאזי והמזגן גדול, מומלץ לבחור במזגן תלת-פאזי, ובכך לנצל את חיבור החשמל לדירה באופן יעיל יותר, וגם ליהנות מיתרונותיו של מזגן תלת-פאזי - יעיל יותר, שקט יותר ובעל התנעה "רכה" יותר.

· יעילות – יש להקפיד שהדירוג האנרגטי של המזגן יהיה קרוב ככל האפשר לדירוג האנרגטי A (A - היעילות הגבוהה ביותר, G - היעילות הנמוכה ביותר), היות ומזגנים בעלי דירוג אנרגטי הקרוב ל A יעילים יותר וחסכוניים יותר בחשמל.

· מזגן עם השהייה - מומלץ לבחור מזגן בו המדחס עובד באופן רציף, אך עם תפוקה משתנה (אינוונטר/השהייה), מצב המאפשר לשמור על טמפרטורת חדר קבועה וצריכת חשמל נמוכה עד כ- 30% ממזגן רגיל.

תאריך: 07/07/2011
גיליון: 793
עמוד: 26
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il