11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
רוצה להיות חברת כנסת?
מאת: יהורם אלוני
סגנית השר גילה גמליאל יזמה קורס לנשים: 'רוצה להיות חבר כנסת?' בין מסיימות הקורס רויטל קארין סלע, בתה של חברת המועצה שרי סלע.
22 נשים נמרצות השתתפו בשבוע החולף בטקס סיום הקורס "רוצה להיות ח"כית" ביוזמתה של סגנית השר לקידום נשים, צעירים וסטודנטים במשרד ראש הממשלה, ח"כ גילה גמליאל שאף העניקה את התעודות לבוגרות הקורס.
רויטל קארין סלע, (27) בוגרת תיכון 'בגין', סיימה את לימודיה היסודיים והתיכוניים בהצלחה. סלע סיימה תואר ראשון במרכז הבין תחומי בממשל, יחסי חוץ ודיפלומטיה והיא משלימה בימים אלה תואר שני באוניברסיטה העברית במדיניות ציבורית. כחלק משאיפתה לרכוש ניסיון ציבורי החלה סלע לעבוד בחברת 'תארא'- ייעוץ אסטרטגי שהוקם על ידי מזכיר הממשלה לשעבר, עובד יחזקאל. "זהו חלק מתהליך שבו אני רוצה לרכוש ניסיון ציבורי מקצועי" אמרה סלע השבוע לעיתון 'אינדקס אוביקטיבי'. סלע הוסיפה כי היא רואה את עצמה משתלבת בשנים הקרובות בפוליטיקה.
סגנית השר גמליאל סיפרה לבוגרות הקורס על דרך החתחתים שעוברת פוליטיקאית בתחילת דרכה בפוליטיקה, אך הנשים שמסביב לשולחן לא יכלו לעצור את התסיסה שבערה בהן וקטעו את ההרצאה ללא הרף בשאלות. מאחורי הצמא לידע היה אפשר לזהות גם לא מעט רצון לבלוט.
הקורס כלל 12 מפגשים של ארבע שעות, ונמשך כשבעה חודשים. מטרת הקורס היא להביא לייצוג הולם של נשים בכנסת, שישקף את שיעורן באוכלוסייה.
גמליאל אמרה במהלך טקס סיום הקורס: "נשים מוכרחות לשבת בשולחן מקבלי ההחלטות. כסגנית שר לקידום נשים, צעירים וסטודנטים אני רואה זאת כחובתי לקרוא לכל אישה לבוא ליטול חלק במרחב הציבורי. אני משוכנעת כי רבות מכן תרמנה את הכפפה, תגלנה כישרון להוביל מדיניות מרחיקת לכת, שתשפיע לא רק על חייכן אלא על חיי כל תושבי המדינה".
בכנסת הנוכחית מכהנות 23 ח"כיות, 19% מכלל חברי הכנסת. מדובר בשיעור הגבוה ביותר בכנסת עד היום, אבל הוא בכל זאת משקף תת ייצוג. ברשויות המקומיות המצב רע עוד יותר - רק חמש נשים עומדות בראש רשות מקומית, מתוך 265 ראשי רשויות (1.9%), וכ- 360 נשים מכהנות כחברות מועצה מתוך כ-2,700 (13.3%). לדעת סגנית השר גמליאל, הנתונים האלה הם סיבה טובה מספיק ליזום קורס שיסייע לנשים הרוצות להשתלב בפוליטיקה.
חברת המועצה שרי סלע, אמא של רויטל, מסרה לנו: "רויטל ילדה מיוחדת, דעתנית, משכילה ושואפת להגיע רחוק. אני מאחלת לה את כול הטוב שבעולם ומתפללת שתגיע בקרוב לכנסת".
תאריך: 14/07/2011
גיליון: 794
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il