15/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
תוכנית מתאר חדשה לעיר
מאת: יהורם אלוני
מליאת המועצה אישרה השבוע בישיבת המליאה את התקציב לתוכנית המתאר החדשה שעלותה כ- שני מיליון ₪ מתקציב תב''ר (תקציב בלתי רגיל)- קרן ההשבחה.
יום היסטורי לראש העין. מליאת המועצה אישרה השבוע את התקציב לתוכנית המתאר החדשה של ראש העין, תוכנית שתחסוך מתושבי העיר את אישורי הוועדה המחוזית לצורך אישורי הבנייה.
עפ"י התוכנית, כפי שהסביר בישיבה סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט, רזיאל אחרק, שהוביל את המהלך כבר לפני כשנתיים: "התוכנית הייתה הכרחית לנוכח התנופה שהעיר עומדת לעבור בשנים הקרובות וזאת לאור הבנייה העתידית של 14,000 אלף יחידות דיור ופרויקט 'לב ישראל' בצומת קסם. כל זה מחייב אותנו כמנהיגי הציבור ומתוך רצון לדאוג לתושבי העיר לאשר תוכנית מתאר חדשה. התוכנית החדשה תיתן למעשה פתרון לכל נושא הבנייה העתידית, בשכונות הוותיקות ובשכונות החדשות. התוכנית גם תפתור נושאים כמו 'פינוי בינוי' בשכונות הותיקות- שלאחרונה צוברים תאוצה ומענה גם לנושא פיצולי הדירות הקיימים כבר עשרות שנים בכל השכונות בעיר. כמו כן תענה התוכנית על הצורך בטיפול בעסקים קיימים בשימוש חורג". עפ"י דברי רזיאל אחרק, "התוכנית צופה גם עתיד שיתחשב בבעיית הדיור לזוגות הצעירים, תגבור של מערכת התשתיות התחבורה ומבני הציבור שייבנו בשכונות העתידיות. כמו כן יינתן מענה לסוגיית בניין העירייה העתידי, הקריה האקדמית, הקנטרי ובין היתר תכלול התוכנית גם תכנון תחבורתי ותכנון של התחבורה הציבורית". התוכנית, במידה ותאושר במשרד הפנים, תחסוך מהתושבים מהלכים רבים ומעיקים של בירוקרטיה.
רזיאל אחרק מסר לנו: "ראש העין עומדת בפני פיתוח ושגשוג בתחום הדיור ובתחום העסקי, שיוביל ליצירת מקומות עבודה. עלינו כחברי מועצת העיר מוטלת האחריות למנוע תאונות תכנוניות ולקחת בחשבון את סך ההוצאות של התנופה בטרם עת, מתוך אחריות לדור הנוכחי, לזוגות הצעירים ולדור העתיד. עם תכנון נכון נמנע את הפערים בין השכונות הן בצד הפיזי והן בצד החברתי. השכונות הקיימות, החדשות והותיקות כאחד בראש העין, עליהן להתמודד עם הבינוי בשכונות העתידיות שאמור להכפיל את אוכלוסיית העיר על פני שטח השווה לכ- 25% מהשטח שעליו פרוסה כיום כל אוכלוסיית העיר. על התוכנית יהיו אחראים טובי מתכנני הערים בארץ והיא תתבצע תוך שיתוף פעולה עם תושבי העיר והתחשבות בצורכיהם".
יצוין כי בנוסף אישרה המליאה מספר תקציבים עבור חצר לימודית לבית הספר 'צורים' ותבחינים למתן תמיכות לשנת 2011.
תאריך: 14/07/2011
גיליון: 794
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il