11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
התראה אחרונה לפני פנייה לבג''ץ
מאת: יוכי יעקבזון
תושבי ראש העין אינם מתייאשים נוכח ידה הרכה של ממשלת ישראל כלפי עברייני שריפות הפסולת מכפר קאסם.
לפני חודש שלחו תושבי העיר, יחד עם תושבי היישובים סביב כפר קאסם, מכתב התראה חריף לשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, לקראת פנייה לבג"ץ נגד התנהלותו בנושא זה. במכתב כותב עו"ד דרור ורסנו, בא כוחם של התושבים: "חלק מהגורמים אליהם הופנו הפניות גילו נכונות מבורכת לסייע בהעלאת הנושא על סדר היום ובניסיון להניע את הגורמים המוסמכים לפעולה. אך דווקא הגורמים המוסמכים הללו ובראשם משרדך- לא גילו נכונות תואמת לעשות משהו ממשי למניעתה ולפחות לצמצומה." עו"ד ורסנו מצביע על שורת צעדים שבכוחו של המשרד להגנת הסביבה לבצע כדי לבצע אכיפה וענישה של עברייני שריפת הפסולת, ופונה לשר במספר שאלות שנועדו לבדוק מה מבין הצעדים הללו נעשה. למשל- קנסות של עד כ600 אלף שקלים על האחראים, פתיחה בחקירה והעמדה לדין, הכרזה על האזור כ"נפגע זיהום אוויר" ועוד. ורסנו מסכם כי "במלוא הענווה נבקש כי תשובתך זו תינתן בלוח זמנים הגיוני וסביר, על מנת שלא נמצא שוב מובלים ב"לך ושוב" כפי שאירע לא מעט בפרשה כאובה זו." בינתיים, מדווחים התושבים כי חלף חודש ועדיין לא נתקבלה תשובת השר.
 
תושבת ראש העין (השם המלא שמור במערכת) מציינת: "המכתב נותן למשרד להגנת הסביבה הזדמנות לענות לנו בצורה רצינית כיצד בכוונתם לפעול. כזכור, הם הבטיחו בדיון שהתקיים בדצמבר 2010 להגיש תוכנית עבודה לח"כ דב חנין ולמיטב ידיעתנו לא עשו זאת."
יצוין כי בכתבה הקודמת בנושא שפורסמה ב'אינדקס אובייקטיבי' בתחילת חודש מאי,
אמר אורי טל, המרכז את הטיפול בפסולת במשרד להגנת הסביבה: "המלצנו לשר לבצע תיקון חקיקה... בין עיקרי ההמלצה: בעבר האחראי היה רק המצית, אנחנו ממליצים להגדיר גם את הרשות המקומית כאחראית וגם את בעל הקרקע עליה בוצעה השריפה."
טל ציין לפני כחודשיים כי מסמך ההמלצות נמצא בגיבוש סופי בלשכה המשפטית של המשרד להגנה"ס, ואחרי כן- יועבר ללשכת השר, גלעד ארדן. מאז חלפו חודשיים.
יהודית מזרחי, דוברת המשרד להגנת הסביבה, מסרה בתגובה: "הצוות עדיין לא הגיש את המלצותיו לשר להגנ"ס. כשיתקבל מסמך ההמלצות, נעדכן את התושבים."
תאריך: 14/07/2011
גיליון: 794
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il