14/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 24 תוצאות התואמות את החיפוש
למה להחליף תכנית? אולי נחליף את העם...
מאת: יצחק זכריה- עורך דין ונוטריון
כמה תכניות ורפורמות האכילו אותנו הממשלות האחרונות, ובסוף? שום דבר לא משתנה.
בואו נראה מה היה לנו רק לאחרונה: רפורמה במס הכנסה? היתה. אמרו לנו שמשנים את המדרגות, קובעים מס הכנסה שלילי – כלומר – מס הכנסה מחזיר כסף למי שלא מרוויח מספיק (לא לצחוק. ככה בדיוק אמרו) ורק צריך, ובאמת סליחה על אי הנוחות הזמנית, בשנתיים הקרובות לקצץ מפה ולקחת משם. ואז, כן – אז, לפי התכנית, יגדל הנטו של השכיר האומלל באיזה חמישים שקלים.
הבטיחו לנו את רפורמת המרפסות והפרגולות – קבלת היתר או הסדרת רשיון בתוך זמן קצר ובלי ביורוקרטיה. ונתנו לנו רפורמה בשוק הסלולר (מי אמר עוד מפעילים? מי אמר תחרות והורדת מחירים?), ואה, כן. הרפורמה בתחבורה הציבורית. היום כבר ממש לא מחכים לאוטובוס, וגם זמני ההגעה התקצרו משמעותי. מה, לא ככה? והרפורמות ותכניות כלכליות להורדת מחירי הדיור, ועוד ועוד ועוד. כמה תכניות, כמה רפורמות. מי שרואה את כל תכניות האוצר וכלל הממשלה, בכלל לא מבין למה מוקמות "ערי אוהלים" של סטודנטים בערים השונות. הרי לפי התכניות והרפורמות – מחירי הדיור אמורים היו לרדת כבר מזמן, ובהרבה. עם כל הצער שבדבר, אני חושש שמחאת הסטודנטים תוליד רק, נו איך לומר זאת מבלי לחזור על עצמי: עוד מערך. עוד שינוי ארגוני מבני. בקיצור, עוד תכנית.
נהוג להטיח בראש הממשלה שהוא עושה יחסי ציבור על כל תכנית רעננה, אבל לא מוודא את ביצועה. לא באמת לוקח אותה לידי ביצוע. נתניהו הינו באמת קופירייטר מוצלח – להטוטן מילים ואלוף ההכרזות. מכריז על סופר-טנקר להורדת מחירי הדיור, אבל כמו שהיה במציאות העגומה של שריפת הכרמל, גם הסופר-טנקר הזה תקוע. "לא זז הרברס". אגב סופר-טנקר, באיזו עוד מדינה בעולם הייתם מוצאים את ראש הממשלה מכנה תכנית שלו (המלאה בכוונות טובות) בשם, בכינוי המזוהה עם מחדל קודם של ממשלתו (מחדל כיבוי השריפה בכרמל)? רק בישראל...
כל ממשלות ישראל מאביסות אותנו בתכניות וברפורמות, אשר רובן ככולן הסתיימו בשיפור מזערי (אם בכלל) ולרוב הינן דווקא עתירות נזק לאזרח. רפורמה במשק החשמל, רפורמה במשק הדלק, רפורמה במס הכנסה, רפורמה בשוק ההון. ואולי הטעות של כל ממשלות ישראל היא שהן אינן צריכות להחליף תכניות ורפורמות כל הזמן. אולי יחליפו את העם. אולי אנחנו לא מתאימים לתכניות המושלמות שלהם?
מה שמזכיר לי את הסיפור הבא: אדם אחד מודד חליפה שנתפרה בהזמנה ואומר לחייט, "צריך לקצר את השרוול הזה. הוא ארוך מן הדרוש בחמישה סנטימטרים". החייט אומר, "לא. אם רק תכופף את המרפק שלך ככה, תראה שהוא מושך איתו את השרוול". האיש אומר: "בסדר, אבל תראה את הצווארון! כשאני מכופף את השרוול, הצווארון זז לאחור עד חצי מהעורף". החייט אומר, "אז מה? תרים את הראש ותטה אותו אחורה. מושלם". האיש אומר, "אבל עכשיו הכתף השמאלית נמוכה בשמונה סנטימטרים מהימנית!" החייט אומר, "אין בעיה. תכופף את המותניים חזק שמאלה וזה יתיישר".
האיש יוצא מהחנות לבוש בחליפה, מרפקו הימני מעוקם ובולט, ראשו מורם ומוטה לאחור וכל כולו נוטה שמאלה. ללכת הוא מצליח רק אם הוא מדדה כמו ברווז. שני עוברי אורח מבחינים בו. אומר הראשון, "תראה את הנכה המסכן הזה. כואב הלב לראות אותו ככה". אומר השני, "כן, אבל החייט שלו גאון. תראה איך החליפה הזו יושבת עליו"!
תאריך: 21/07/2011
גיליון: 795
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il