10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''מאז הוקמו תאגידי המים, התושבים משלמים יותר''.
מאת: יהורם אלוני
בהפגנה שנערכה מול משרדי רשות המים בתל אביב דרשו ראשי הרשויות להחזיר את השליטה במים לידיהם.
מהעירייה נמסר בתגובה: "ראשי הרשויות אינם מפגינים נגד תאגידי המים, אלא נגד העלאת תעריפי המים". רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר וועדת הכספים, מסר לנו בתגובה: "תאגידי המים במתכונתם הנוכחית מהווה נטל כספי גדול על תושבי מדינת ישראל בכלל ועל תושבי העיר בפרט".

המחאה של ראשי הרשויות בתל אביב מול משרדי רשות המים נגד רשות המים תופסת תאוצה. ראשי רשויות וחברי מועצה מרשויות שונות שהפגינו בשבוע שעבר מול משרדי הרשות דורשים להחזיר לעצמם את השליטה במערך המים משום שלטענתם מאז הוקמו תאגידי המים העירונים בתחילת השנה, משלמים התושבים חשבונות מים מנופחים. ראשי הרשויות דורשים להפחית את תעריפי המים. ראשי הרשויות חוששים מהעלאת התעריפים הבאה שתחול בעוד כשבועיים. ראש עיריית דימונה, מאיר כהן שהשתתף בהפגנה אמר: "מה שקורה במשק המים זה פשוט טירוף. זו טרגדיה חברתית. לא פיללנו ליום הזה בו המצרך הבסיסי החשוב ביותר, יהיה בגדר מותרות. הממשלה חייבת להפסיק להכניס ידה לכיסם של התושבים בכל פעם שהיא מפגינה אוזלת יד".

ח"כ מירי רגב, תושבת העיר שהשתתפה בהפגנה ביקשה במהלך ההפגנה מהכנסת ליטול בחזרה את המושכות ולא לתת לתאגידים להתגלגל לידיים פרטיות: "זהו מאבק חברתי ואין כאן לא ימין ולא שמאל" אמרה ח"כ רגב.
 
יש לציין כי במהלך ההפגנה, מנכ"ל רשות המים, פרופ' אורי שני, ניסה לשאת דברים. המפגינים צעקו וקטעו את דבריו, ואז הגישו לו בקבוק מים, "כדי שידבר חזק יותר". הוא לא הספיק לומר הרבה, אבל טען שהמחירים עלו כי: "יש מחסור במים במדינה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ראשי הרשויות אינם מפגינים נגד תאגידי המים, אלא נגד העלאת תעריפי המים. יש לדייק במינוח על מנת שלא להטעות את קוראי המקומון. בנוסף, קיימים נושאים נוספים עליהם מתרעמים ראשי הרשויות, ובכללם גם ראש העיר משה סיני, הקטנת תקציבי הממשלה לעיר בנושאי חינוך, רווחה ועוד, גורמים לעירייה לשאת בנטל הוצאות אלה, דבר שהממשלה הייתה צריכה לתקצב, ומשכך, הנטל נופל ישירות על תושבי ראש העין וכלל הרשויות בארץ. ולזאת, ראש העיר משה סיני מתנגד".

רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר וועדת הכספים, מסר לנו בתגובה: "תאגידי המים במתכונתם הנוכחית מהווה נטל כספי גדול על תושבי מדינת ישראל בכלל ועל תושבי העיר בפרט. ההפרטה הזו לא השיגה את מטרותיה, אלא מטרות אחרות ואפילו הפוכות דוגמת יצירת מנגנון מנופח בג'ובים ועוד היד נטויה לתפקידים מיותרים נוספים. בכל מקום בו הרווחים נובעים לא מהתייעלות אלא מהכפלת מחירים והתנהלות רחוקה מעין הציבור, ראוי שכולנו נהיה מודאגים. ייתכן והרשויות כשלו בטיפול במערך המים, אפשר וצריך להחזיר את האחריות לרשויות המקומיות תוך תיקון הבעיות ההיסטוריות ויפה שעה אחת קודם. כבר הצעתי כי כספי המים יכנסו לחשבון מיוחד שייוחד אך ורק לצורך משק המיםוזאת מבלי להגדיל את המנגנון המנופח של תאגידי המים".

תאריך: 23/12/2010
גיליון: 766
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il